Skocz do zawartości

auto po kradziezy


pavel102

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej że pojazd ten, bez nr VIN, tylko z nr nadwozia nadanym za granicą wg ich krajowych przepisów powinien, być zarejestrowany na podstawie odstępstwa od obowiązujących u nas warunków technicznych.

 

A ja uważam, że to numer nadany na podstawie odrębnych przepisów (analogicznych do naszych), więc odstępstwo jest zbędne. Oczywiście zakładając, że numer w DR byłby zgodny całkowicie z tym na nadwoziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    12

  • Marek1

    10

  • Jedyny7

    6

  • michal_k

    5

Tutaj jest prezentowany jednak inny pogląd nt temat

 

Wiem, ale to tylko pogląd. Ja się z nim nie zgadzam i rejestruję takie pojazdy bez odstępstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale to tylko pogląd. Ja się z nim nie zgadzam i rejestruję takie pojazdy bez odstępstwa.

Patrząc na obowiązujące u nas przepisy, dotyczące nadawania takich numerów, nie ma w nich żadnej mowy o numerach nadanych i wykonanych za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na obowiązujące u nas przepisy, dotyczące nadawania takich numerów, nie ma w nich żadnej mowy o numerach nadanych i wykonanych za granicą.
podejrzewam, że ustawodawca zbyt mocno uległ niemieckiej propagandzie mówiącej, że wszystkie auta skradzione już są w u nas i nie przewidział, że można je odzyskać i w sposób jak najbardziej legalny rzeczywiście do kraju naszego sprowadzić - stąd cały ten ambaras. :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na obowiązujące u nas przepisy, dotyczące nadawania takich numerów, nie ma w nich żadnej mowy o numerach nadanych i wykonanych za granicą.

 

Ale nie ma też mowy, że dotyczy to tylko sytuacji krajowych. Tutaj jest pojazd po kradzieży, czyli sytuacja analogiczna do krajowej. A trudno wymagać, żeby zagraniczny numer nadany przez "starostę" miał format identyczny do naszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma też mowy, że dotyczy to tylko sytuacji krajowych.

 

W art. 66a PoRD, który dotyczy nadawania takich numerów mowa jest tylko o "krajowych sytuacjach"

 

2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu

 

5. Minister właściwy do spraw transportu, uwzględniając znaczenie cech identyfikacyjnych dla zapewnienia pewności i bezpieczeństwa obrotu pojazdami, określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowy sposób oraz tryb ich nadawania i umieszczania w przypadkach, o których mowa w ust. 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W art. 66a PoRD, który dotyczy nadawania takich numerów mowa jest tylko o "krajowych sytuacjach"

 

Ale zagraniczny starosta w analogicznej sytuacji nadał swój numer. Nie widzę powodu żeby go nie uznać. Ale oczywiście decyzja należy do diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zagraniczny starosta w analogicznej sytuacji nadał swój numer

I co ma to wspólnego z przepisami krajowymi?

Coś jest nt temat w obowiązujących nas dyrektywach WE czy też są to uregulowania, które dotyczą tylko uregulowań wewnątrzkrajowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwróćmy na chwilę sytuację która tak na logikę powinna działać w każdym kierunku w końcu jewropa:

 

Samochód z nadanymi numerami w PL przez polskiego starostę wyeksportowany do kraju w UE.

Z tego co się orientowałem w Niemczech Włoszek na Słowacji i Słowenii a nawet u Romka nie ma opcji zarejestrować taki wóz.

 

No ale w PL "jak się da to się da" :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jakiś czas temu usiłował sprzedać samochód z cechami nadanymi przez polskiego Starostę. Przyjeżdżało wielu zainteresowanych z krajów które wymieniałem i mimo, że:

- sprzęt był w 100% wart swojej ceny

- zgodnie z Polskimi przepisami w pełni legalny

to wszyscy zainteresowani polegli na widok naszych numerów...

 

Z tego więc wywnioskowałem, że prawdopodobnie ich ustawodawstwo jest mniej liberalne w stosunku do naszych numerów niż nasze podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego więc wywnioskowałem, że prawdopodobnie ich ustawodawstwo jest mniej liberalne w stosunku do naszych numerów niż nasze podejście.

Ichnie ustawodawstwo może nie miało z tym nic wspólnego, co brak znajomości tematu samych zainteresowanych , w końcu legalnie nadana cecha nie dla każdego może byc legalna , zawsze pozostaje jakaś doza niepewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami zainteresowani na widok numeru dzwonili do swoich urzędów do swoich tamtejszych diagnostów i chyba Policjantów więc coś na rzeczy jednak chyba jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś na rzeczy jednak chyba jest...

Wiadomo co, brak nr VIN, bez którego rejestracja jest niemożliwa bez odstępstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie,

minął rok, a ja właśnie dziś odebrałem DR z nowym numerem VIN.

Poszedłem z Waszymi radami (michal_k i Marek1).

Poczekałem aż numer dokoroduje do końca, udałem się do rzeczoznawcy, dostałem opinię, że numer jest nieczytelny, udałem się do Biura Administracji i Spraw Obywatelskich z wnioskiem o nowy numer i opinią rzeczoznawcy. Następnie na stację kontroli pojazdów po nową tabliczkę i nabicie. Następnie WK.

Koszty:

Rzeczoznawca: 250 zł

Decyzja z urzędu miasta: 10zł

Nabicie + tabliczka + przegląd: 190 zł

Wydanie nowego DR + pozwolenie czasowe: 75 zł.

Razem: 525 zł.

 

Dzięki raz jeszcze wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.