Skocz do zawartości

[KONKURS z nagrodami] System STACJA.2000 i jego następca ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Mając na uwadze "lekkie" zmiany, jakie dokonują się obecnie w strategii rozwoju firmy (ufffff, jak to zabrzmiało), co skutkuje zintensyfikowaniem pracy nad nową wersją systemu STACJA.2000 (STACJA.SQL), niniejszym proszę Was o pomoc w zebraniu w jednym miejscu wszystkich Waszych doświadczeń z pracy na programie.

 

W jaki sposób ? Bardzo prosty. :D

 

Proszę o podanie - w dowolnej PISEMNEJ formie (post w tym dziale, PW, e-mail, fax) - rzeczy, które Waszym zdaniem powinny zostać poprawione lub wprowadzone w nowym programie. Piszcie proszę o wszystkim, "co Wam ślina na język przyniesie" - jestem otwarty na wszelkie sensowne propozycje.

 

Zaangażowanie osób, które nie pracują na programie STACJA, jest równie mile widziane - piszcie o tym, co Wam się najbardziej podoba w Waszym systemie - może pewne elementy warto wprowadzić do STACJI ?

 

Dodatkowo - proszę o ewentualne opinie o nowych produktach, jakie warto - w Waszym odczuciu - wprowadzić do oferty firmy NORCOM. Branża - możliwie zbliżona do obecnej. :)

 

W nagrodę przyznam osobom zaangażowanym - możliwie obiektywnie do tego podchodząc - jedną z kilku nieużywanych pozycji książkowych, jakie mam do dyspozycji. Może to być np. AUTODATA - BENZYNA (2005, 2008, 2009), GEOMETRIA (2008,2009), KODY USTEREK (2004), może być Vademecum Diagnosty (wyd. V/2009 lub wyd VI/2010). Rozważę przekazanie pozycji "Język ciała gestów i zachowań" Andy Collins (POLECAM !!!).

A może coś jeszcze znajdę w przepastnych magazynach naszej firmy ? :D

 

Liczę na Waszą pomoc - SERDECZNIE ZAPRASZAM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    10

  • ketiw38

    7

  • JANUSZ60

    5

  • danielg539

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam Norbercie,fajnie że pytasz,pytasz maluczkich dlatego jeseś wielki :)

Jako zasłużony użytkownik programu STACJA 2000 uważam że przyda się pytający sygnalizator innego zapisu nr. VIN /17 cyfr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert,ja proszę tylko o dwie rzeczy:

1/ Przy wpisywaniu do rejestru ciągnika rolniczego,przyczepy rolniczej,motoroweru,żeby data następnego badania sama automatycznie się przestawiała na dwa lata

2/ Zeby była możliwość ukrycia rodzaju pojazdu,krew mnie zalewa jak mam wpisane 10 golfów 1,6 kat i 15 golfów 1,9 tdi , nie mówiąc o innych pojazdach innych marek.

Kiedyś pisaliśmy 1,9 tdi,dti,sdi 2,0 tddi,tdci,hdi i jeszcze tam jakieś srecei. :-D

Teraz do rejestru wprowadzam tylko konkretny rodzaj pojazdu , czyli opel,golf,ford itp. a resztę chciałbym ukryć.

W innych opcjach jest to możliwe a w rodzaju pojazdu - nie :razz:

I to by było na tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można było by :

1. Dodać miejsca do wpisu numeru dowodu rejestracyjnego - bo zagrabaniczne się nie mieszczą :D

2. Możliwość usunięcia ze słowników - nawet jeśli istnieją odpowiadające jej (tej formuły) zapisy,

3, Sposób - ja znaleźć badanie anulowane.

4. Dopisywanie np:miejsca numerówVIN, miejsca mocowania tabliczki itp. bez wprowadzania do stałych danych.

To tak na szybcika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz do rejestru wprowadzam tylko konkretny rodzaj pojazdu ,

 

Ja tak mam u siebie i mam tylko marka model - np OPEL ASTRA żadnych 1,6i kat, 1,7 TD

 

1. Dodać miejsca do wpisu numeru dowodu rejestracyjnego - bo zagrabaniczne się nie mieszczą

 

A od kiedy zagraniczny zaczyna się symbolem DR/ ???? Ta rubryka jest na polskie dokumenty

 

Ja proponuję klawisz który będzie otwierał edytor z rubryczkami w którym będzie można zeskanować kod z DR i wyświetli WSZYSTKIE informacje zakodowane (poglądowo) w kodzie 2D. Czasem może być to przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz napisał/a:

1. Dodać miejsca do wpisu numeru dowodu rejestracyjnego - bo zagrabaniczne się nie mieszczą

 

 

A od kiedy zagraniczny zaczyna się symbolem DR/ ???? Ta rubryka jest na polskie dokumenty

 

Według mnie DR jest to skrót "Dowód rejestracyjny" i skoro mam dowód (a mam) i numer to powinienem go wpisać. (skrót pewnie jest dla uproszczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie DR jest to skrót "Dowód rejestracyjny" i skoro mam dowód (a mam) i numer to powinienem go wpisać. (skrót pewnie jest dla uproszczenia)

Mylisz się Seria polskiego DR zaczyna się od literek DR/

 

A tak jeżeli chodzi o prośby to czy w zestawieniu norcomowskim cepiku mogły by być dopisane faktury, paragony do jakich jest przyporządkowane KP :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janmarek napisał/a:

Teraz do rejestru wprowadzam tylko konkretny rodzaj pojazdu ,

 

 

Ja tak mam u siebie i mam tylko marka model - np OPEL ASTRA żadnych 1,6i kat, 1,7 TD

Przedemną byli inni diagności i oni tak pisali.Można powiedzieć że narobili gówna w rejestrze a ja nie mogę tego skasować bo wyświetla się okienko że taki wpis jest już w rejestrze.To chociaż chciałbym to ukryć,niech sobie gdzieś tam będzie tylko żebym ja tego nie widział.

Ty może możasz bo jesteś Moderator , ja niestety nie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawieniach cos co mi obliczy ile jest oplat CEPIK w wystawionych FVat platnych przelewem.

 

No przecież liczy...

 

Przedemną byli inni diagności i oni tak pisali.

 

Ano też prawda... ja miałem ten komfort, że otwierałem tą stację i wprowadziłem od razu takie zapisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... koncert życzeń.

To ja bym chciał, aby w nowej stacji można było grać online z inną stacją :D

Moja propozycja, gra PONG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym chciał, aby w nowej stacji można było grać online z inną stacją

 

wszyscy by Ci dupę sklepali... ale do tego to już się chyba przyzwyczaiłeś... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym chciał, aby w nowej stacji można było grać online z inną stacją

 

grać to może nie ale jakaś aplikacja do komunikowania się on-line z innymi stacjami była by cool... :)

 

[ Dodano: 08-09-2010, 11:21 ]

W zestawieniach cos co mi obliczy ile jest oplat CEPIK w wystawionych FVat platnych przelewem.

 

 

No przecież liczy..
Mozesz mnie oswiecic :oops: ?

 

 

W załączniku

 

[ Dodano: 08-09-2010, 13:43 ]

W module fiskalnym nie ma możliwości "wycofania" paragonu fiskalnego. Tak na wszelki wypadek by się przydał, no i zdało by się zwykłe KP nie tylko na cepik ale i do kasy

ScreenShot011.thumb.jpg.3e43d80a597ba122f341d6161d4386b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co tu duzo mowic ja pracuje na jednej stacji na PATRONACIE a na drugiej na Stacja 2000 i przyznam sie i dziekuje Norbertowi ze wymyslil tak zacny program. Patronat sie chowa przy tym cacku, wszystko elegancko opisane, to co trzeba jest konkretnie zgodnie z Dz. U. az milo sie pracuje a co za tym idzie jest male prawdopodobienstwo zrobienia błedu. Dziekuje bardzo ze moglem powiedziec swoje zdanie i zycze dalszego rozwoju super programu i calej firmy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Skoro mamy koncert życzeń to i ja się dorzucę:

1) przydały by się Dyrektywy Unijne do których często odwołuje się nasze Prawo np. w zakresie świateł, ograniczników prędkości, pasów bezpieczeństwa itp. Chodzi o to by diagnosta robiąc np. BTP Anglika z pozycji badania mógł w ikonce odrazu podejrzeć dyrektywy bez wychodzenia z badania np. jakich elementów ponownie nie można montować, czy dyrektywa o światłach ksenonowych,

 

2) Przydałby się wykaz tablic rejestracyjnych. Jeśli auto przyjedzie na badanie z innego miast diagnosta odrazu wiedziałby skąd pochodzi to auto. Proste a cieszy a źródło jest w Dz. o rejestracji pojazdów.

 

3) Myślę, że warto zamieścić wzory dowodów rejestracyjnych z innych państw. Czyli z jakich dokumentów składa się dokument rejestracyjny czasami są to 2 części. Źródło jest na stronach MI ale zawsze pod ręką było by w programie. Po wybraniu kraju diagnosta widziałby czy ma właściwy dowód rejestracyjny.

 

4) Zastanawiam się nad tą grą między stacjami ale jak to poprę to mi powiedzą, że mnie ograją więc może zaproponuje dla rozrywki wiadomości TVN24 albo jakiś inny film, oczywiście jak klienta nie będzie a diagnosta jest już po doszkoleniu się z ustawy :-D

 

A wogóle to wszyscy się chwalą pod jakim patronatem działają. Może czas pomyśleć o naklejce reklamowej na drzwi bądź szyby stacji w stylu ewidencjonujemy badania z NORCOMEM albo samo logo widocznych rozmiarów jak foto kalendarza firmowego dla tych którzy by chcieli sobie ją zawiesić. Inni wieszają DEKRA, ITS TUV może czas na własną naklejkę NORCOM.

Przy okazji warto pomyśleć o doszkalaniu z programu. Wiem nikt nie ma czasu. Ale są skepy albo krótki filmik instruktażowy na stronce albo w dziale pomocy w instalce ::hey

 

Zaczynam się coraz bardziej rozwijać w pomysłach ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) przydały by się Dyrektywy Unijne do których często odwołuje się nasze Prawo np. w zakresie świateł, ograniczników prędkości, pasów bezpieczeństwa itp. Chodzi o to by diagnosta robiąc np. BTP Anglika z pozycji badania mógł w ikonce odrazu podejrzeć dyrektywy bez wychodzenia z badania np. jakich elementów ponownie nie można montować, czy dyrektywa o światłach ksenonowych,

To byłoby super, jeszcze jak byłyby w wersjach jednolitych i zgrupowane w programie oraz z możliwością podglądu jak wspomina Pan Bogusław to już chyba pełnia szczęścia.

Prosiłbym również o możliwość zablokowania nie potrzebnych wpisów jak wspominali koledzy w modelach, typach, kolorach i innych parametrów wg uznania operatora programu bo również pracuję po poprzednikach i te wszystkie wypociny wolałbym aby nie były widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto przyjedzie na badanie z innego miast

to ma DR (PC) i na pierwszej stronie

PREZYDENT ....

STAROSTA ...

i też wiadomo skąd jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata ewidencyjna: w przypadku korekty (kasacji opłaty), opłata nadal figuruje w rejestrze opłat ewid. KP, trzeba dokonać również kasacji w rejestrze opłat aby była zgodność z rejestrem badań.

Dobrze by było aby kasacja opłaty w rejestrze następowała automatycznie wraz z wprowadzoną zmianą w badaniu technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zakładka do innych urządzeń (nie tylko zbiorniki gazu lpg) podlegających np. pod UDT do wpisywania nr decyzji, nr urządzenia, nr N........

Dobrze byłoby też powiązać w rejestrze opłatę z nr BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koncert życzeń zaszedł już tak daleko to może wyręczyć CEPA i wśród użytkowników programu zainicjować pierwszego funkcjonalnego CEPA on line - Jeżeli samochód był na Stacji Diagnostycznej w kraju, która używa programu NORCOMU - na innej stacji wpisując numer rejestracyjny, czy też VIN wyskakuje historia krajowa zamiast historii na danej stacji :shock::x:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.