Skocz do zawartości

Przepis na opłaty - przed czy po badaniu technicznym


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Co wtedy z pobraną 'z góry' opłatą na CEPiK

Nigdy nie powinno pobierać się opłaty "zgóry".Opłatę pobierasz po wykonanym OBT

i oczywiście wpisie tego faktu w DR...!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    19

  • macstro

    18

  • ketiw38

    9

  • adam1501

    7

Co wtedy z pobraną 'z góry' opłatą na CEPiK?

Oddajesz klientowi.

Rodzi się drugie pytanie: Czy przy negatywie dajesz klientowi gratisa czy nie? Czy dajesz któryś z gratisów o miękkiej budowie (przewidując że w łeb możesz nim dostać) czy dajesz "jak leci"?? :P:-P:evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza uwaga - nie jestem diagnostą, nie pracuję na SKP. Stoję po drugiej stronie barykady! A są stacje, które pobierają opłatę 'z góry' w biurze obsługi klienta i kasują, jak powiedziałem wcześniej, 99zł (98+1zł). I co wtedy z tą nieszczęsna opłatą na CEPiK, gdy wynik OBT jest 'N'?

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wtedy z tą nieszczęsna opłatą na CEPiK, gdy wynik OBT jest 'N'?

Mają oddać.

CEPiK pobiera się tylko w przypadku wykonywania adnotacji w DR.

Wynik N - brak pieczątki w DR - brak CEPiK.

Wynik P - opłata za ponowne sprawdzenie +CEPiK - pieczątka w DR.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pobieranie opłaty przed usługą jest niedopuszczalne , bo to jest swego rodzaju przedpłata i wygląda to jak wygląda i chyba jest na to ustawa.Myślę,że problem jest w tym że klient nie chce zapłacić za badanie N ?.Robię w ten sposób,DR mam w ręku więc ja rozdaję karty i w razie problemów ,miałem taki przypadek,uświadomiłem klienta ,że dzwonię na policję -kradziesz usługi,zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mówię ze jak zadzwonię to powiem zeby przyjechali z lawetą....!!!!

 

To jest dobre,ale u mnie nie mogę tego argumentu użyć,gdyż nasza firma świadczy usługi holowania ,dla policji też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pobieranie opłaty przed usługą jest niedopuszczalne , bo to jest swego rodzaju przedpłata i wygląda to jak wygląda i chyba jest na to ustaw

 

Jaka przedpłata???-wytłumacz to do końca.

Jest zakres czynności które muszę wykonać i za nie klient płaci .nie ma znaczenia czy przed czy po badaniu.

A jak idziesz do kina płacisz po czy przed filmem :D

Firma nasza (skp) robi tak od nastu lat i jest ok. W ciągu tych lat kilku klientów odjechało bo nie chcieli płacić przed badaniem. 8)

Są przyzwyczajeni do wjazdu ,sprawdzenia i stwierdzenia "panie jedź napraw i przyjedź".(a klient jedzie na następną SKP -może sie uda -zrobie tych "Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! i" w konia :P )

Może tak nie jest?? :-D Jak SKP która ma 3.500 badań ,ma "zero" zatrzymań DR i kilka wyników negatywnych -ROCZNIE :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu jest problem w uświadomieniu klientów, którzy nie przyjmują do wiadomości, że opłata za OBT jest opłatą za wykonaną usługę badania technicznego pojazdu nie ważne od jej wyniku (P czy N)!

I tu się zgadzam, że moment pobrania opłaty za OBT (98zł) nie ma większego znaczenia. Zależy od organizacji danej stacji. Tylko że te SKP, które biorą opłatę 'po' powinny się jakoś zabezpieczać przed klientami, którzy dostając 'N' chcą 'uciec' nie płacąc za badanie.

W założeniu tej dyskusji był problem kiedy pobierać opłatę 1zł na CEPiK, gdy stacje pobierają całą opłatę przed badaniem, a wynik może być 'N'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu jest problem w uświadomieniu klientów, którzy nie przyjmują do wiadomości, że opłata za OBT jest opłatą za wykonaną usługę badania technicznego pojazdu nie ważne od jej wyniku (P czy N)

Oj nie raz musiałem się nagimnastykować :Panie dost."N"więc za co ja placę????? :razz:

którzy dostając 'N' chcą 'uciec' nie płacąc za badanie.

Tez takich nie brakuje-trzeba brac DR i do "tylnej kieszeni"....!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pobieranie opłaty przed usługą jest niedopuszczalne , bo to jest swego rodzaju przedpłata i wygląda to jak wygląda i chyba jest na to ustawa.

Tak jest na to ustawa, która mówi, że jeśli przedpłata przekracza 50% wartości usługi to należy wystawić dokument sprzedaży (paragon lub fakturę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowimy o przepisach,ale wg mnie nie o to chodzi ,jest to zabieg dość dyskusyjny.Napisałem to wyżej,wygląda to dość dziwnie,kolega napisał wyżej" DR do tylnej kieszeni "i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to dość dziwnie,kolega napisał wyżej" DR do tylnej kieszeni "i po kłopocie.

Dla mnie to nic dziwnego.Zrobię cała ściezkę i p."N" a wtedy pan obroci się na pięcie i

powie Ci:jadę na inną SKP oni mi podbiją.Mam robić za friko??? :razz:

Dostaje "N" i jak załaci to mnie wtedy juz nie interesuje czy przyjedzie do mnie na

poprawkę czy pojedzie do konkurencji podbić tylko DR a nie na przegląd...!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku jest identyfikacja i od tego momentu DR jst "mój"

 

U nas jest tak samo. Ostatnio klient rzucił mi pytanie czemu ma płacić jak nie ma pieczątki.

 

Odpowiedziałem mu tak: Za ścianą jest lakiernia, daje pan swój samochód i swoją farbę lakiernikom. Po wszystkim stwierdza pan, że nie podoba mu się kolor i tez pan nie zapłaci za usługę? Ja nie jestem winny temu, że auto jest niesprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to dość dziwnie,kolega napisał wyżej" DR do tylnej kieszeni "i po kłopocie.

Dla mnie to nic dziwnego.Zrobię cała ściezkę i p."N" a wtedy pan obroci się na pięcie i

powie Ci:jadę na inną SKP oni mi podbiją.Mam robić za friko??? :razz:

Dostaje "N" i jak załaci to mnie wtedy juz nie interesuje czy przyjedzie do mnie na

poprawkę czy pojedzie do konkurencji podbić tylko DR a nie na przegląd...!!!!!! :D

 

Zdanie wyrwałeś z kontekstu,chodziło mi dokładnie o to ,że dziwnie wygląda rządanie zapłaty przed badaniem,też optuję zatym,że jak mam DR "w tylnej kieszeni" to klient jest mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio klient rzucił mi pytanie czemu ma płacić jak nie ma pieczątki.

 

Odpowiedziałem mu tak

idzie pan do lekarza, ten stwierdza że jest pan chory, wypisuje recepty, kasuje za wizytę i zaprasza ponownie po wyzdrowieniu

i za następną wizytę też kasuje :cool:

 

a tu chore jest auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.