Skocz do zawartości

Przepis na opłaty - przed czy po badaniu technicznym


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewną stację podjeżdża swój klient. Ma oklejone szyby. Diagnosta odsyła go na zdjęcie folii. Po drodze kontroluje go policja. Stwierdza brak BT. Klient mówi, że był na SKP i diagnosta odesłał go na podstawie oklejonych szyb. Oczywiście zaświadczenia o przeprowadzonym BT z wynikiem negatywnym nie ma. Policja zgłasza fakt do Starostwa. Diagnosta traci uprawnienia.

Jeśli tak to wygląda to ja serdecznie współczuję diagnostom i cieszę się, że nie należe do tego grona.

Z drugiej strony samo życie - ile widzi się pojazdów na łysych oponach, ze sportowym tłumikiem, wyjące tak, że słychać je z daleka, dymiące diesle itd. Ktoś je dopuścił do ruchu? Mają pieczątkę w DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    19

  • macstro

    18

  • ketiw38

    9

  • adam1501

    7

Na pewną stację podjeżdża swój klient. Ma oklejone szyby. Diagnosta odsyła go na zdjęcie folii. Po drodze kontroluje go policja. Stwierdza brak BT

Jeśli taki jedzie na badanie bez ważnego OBT, to chyba jedzie na wlasne ryzyko. A jeśli ma ważne (powinien mieć) to może być sytuacja, którą swietnie opisał ketiw38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 godziny wraca z fakturą na wymienione Cylinderki i mówi, że zrobione.

To tak z rękawa bajka specjalnie dla Ciebie

Moze być z rękawa,ale tak tez jest w zyciu...!!!!

Czy nie jest przyjemniej zobaczyć klienta który wraca ponownie z naprawionym

autkiem i po problemie niz klienta który dostał "N"ale juz do Ciebie zagubil azymut

bo wykonał OBT u "konkurencji" z wynikiem "P" bez zadnych napraw.

Chcesz przykład ale nie z rekawa tylko z zycia wzięty,z mojej SKP to masz:

P.Wacku zrobimy OBT-nie ma sprawy tylko zrob to i to....!!!/klientem jest prac.naszej

SKP/. Przez parę dni spokój i cisza.Wreszcie pytam kiedy robimy to OBT?P.Wacku,ja

ja juz jestem po zawodach,wystarczył sam DR i załącznik/$$$$/...... :razz::razz:

Wystarczy...???Problem nie tkwi w tym ile damy "N" czy "P" ale w podejściu do

calokształtu sprawy a głównie ewidencji.Jezeli to nie zacznie funkcjonować nie

ma szans zeby wyeliminować psedo klientów i pseudo diagnostów...!!!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewną stację podjeżdża swój klient. Ma oklejone szyby. Diagnosta odsyła go na zdjęcie folii. Po drodze kontroluje go policja. Stwierdza brak BT. Klient mówi, że był na SKP i diagnosta odesłał go na podstawie oklejonych szyb. Oczywiście zaświadczenia o przeprowadzonym BT z wynikiem negatywnym nie ma. Policja zgłasza fakt do Starostwa. Diagnosta traci uprawnienia.

Jeśli tak to wygląda to ja serdecznie współczuję diagnostom i cieszę się, że nie należe do tego grona.

Z drugiej strony samo życie - ile widzi się pojazdów na łysych oponach, ze sportowym tłumikiem, wyjące tak, że słychać je z daleka, dymiące diesle itd. Ktoś je dopuścił do ruchu? Mają pieczątkę w DR?

 

...inwencja klientów nie zna granic . Co z w/w rzeczy przełożył po przeglądzie? Kleint wymontuje gaz przyjeżdza gołym autem na SKP robi 98 po 2 dniach ma założony gaz . A mam jednego rekordzistę ma 2 komplety szyb bocznych oklejone na droge, a nieoklejone na obt i tak zmienia policja łapie - on przekłada .... Nawet N nie ma jak dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przykład ale nie z rekawa tylko z zycia wzięty,z mojej SKP to masz:

P.Wacku zrobimy OBT-nie ma sprawy tylko zrob to i to....!!!/klientem jest prac.naszej

SKP/(...)

Współczuję, że masz takich współpracowników ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie-Diagności, jestem laikiem, oświećcie mnie, prosze!

Czy te wszystkie warunki, które musi spełniać pojazd dopuszczony do ruchu są według Was zbyt wygórowane czy przeciwnie - za mało restrykcyjne? Tak na zdrowy rozsądek oczywiście!

Przeglądając załacznik nr 4 Dz.U.2009.155.1232 włos się jeży czytając co powinno być sprawdzane podczas OBT!

 

[ Dodano: 27-10-2009, 14:09 ]

Przepraszam, chodziło mi o załącznik nr 1!!!

Czy Wy to wszystko sprawdzacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając załacznik nr 4 Dz.U.2009.155.1232 włos się jeży czytając co powinno być sprawdzane podczas OBT!

Widzisz? Nasz klient nie ma niejednokrotnie pojęcia co musi posiadać i jakie warunki spełniać (mimo posiadania prawa jazdy) a teraz odnieś to do art 84 ust 3 Prawa o ruchu drogowym i nie dziw się, że są wśród nas osoby, które dla spokojnego snu są dociekliwe, wymagające, nieustępliwe i upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które dla spokojnego snu są dociekliwe, wymagające, nieustępliwe i upierdliwe.

 

Docielkiwe TAK

Wymagające - TYLKO DLA STANU TECHNICZNEGO AUTA

Nieustępliwe - W kwestii interpretacji przepisów prawa

Upierdliwe - NIE ! NO może po grochówce 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które dla spokojnego snu są dociekliwe, wymagające, nieustępliwe i upierdliwe.

 

Docielkiwe TAK

Wymagające - TYLKO DLA STANU TECHNICZNEGO AUTA

Nieustępliwe - W kwestii interpretacji przepisów prawa

Upierdliwe - NIE ! NO może po grochówce 8)

 

I z tym się zgadzam w zupełności i dziekuje za uwagę ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.