Skocz do zawartości

[UWAGA !!!] Ochrona prawna dla diagnostów


Rafał Szczerbicki

Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do: Sprawa Mirwu

 

Podyskutujmy tutaj o rozwiązaniu problemu zapewnienia diagnostom stałej pomocy prawnej.

 

Chciałbym, abyśmy wspólnie omówili problem. Muszę poznać Państwa oczekiwania, tak aby możliwe było wypracowanie satysfakcjonującej dla wszystkich formuły współpracy.

 

 

Czekam na głosy w dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    5

  • Psuj

    4

  • krzycho

    4

  • Rafał Szczerbicki

    4

Największym chyba problemem będą koszta jakie najprawdopodobniej będziemy musieli ponieść, tworząc cokolwiek na swoją obronę. Nie chciałbym się wypowiadać za wszystkich, ale zdecydowana większość z nas, to jednak ludzie niezbyt zamożni (ach, te nasze pseudo "pensje" :razz: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mam snuć rozważania o czymś na co nie będzie mnie stać? Wyrosłem już z tego okresu życia, w którym wszystko było takie łatwe i proste. Nie bujam w obłokach lecz stąpam po ziemi i wiem jakie są koszta pomocy prawnej. Nie ma nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jakie są koszta pomocy prawnej. Nie ma nic za darmo.

 

Zgadza się, ale chyba można to rozwiązać na takiej zasadzie jak ubezpieczenia. Grupa ludzi płaci stosunkowo niewielkie składki co miesiąc, a w razie "W" gwarant z tych pieniędzy pokrywa swoje roszczenia co do wynagrodzenia. W tym wypadku bardzo na miejscu jest powiedzenie "w kupie siła"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj masz rację. Myślę, że gdyby padła jakaś propozycja potencjalnej składki i ogólne zasady korzystania ze wsparcia to będzie łatwiej podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa ludzi płaci stosunkowo niewielkie składki co miesiąc,

OK! zgadzam się -komu??? .Czy musimy założyć "coś"-stowarzyszenie np. aby miec swoje konto i z niego przelewac kasę na kancelarię ,czy bespośrednio (nie wiem czy tak można).Kto bedzie kontrolował finanse,wpłaty itp .co bedzie jak ktoś nie zapłaci np przez trzy miesiące ,a stanie mu się "krzywda" :D i będzie chciał pomocy-Jakiś regulamin trzeba opracować,tak myślę :P ?

to tak na szybko.

Jeśli pan Rafał zainteresował się pomysłem ,to warto w to wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podyskutujmy tutaj o rozwiązaniu problemu zapewnienia diagnostom stałej pomocy prawnej.

Powiedz nam jak byś to widział z prawnego punktu widzenia. Czy byłoby to (musi być) coś w rodzaju stowarzyszenia, partii, klubu.... jak rozwiązać kwestię finansową i jak to monitorować. Czy może wystarczy jak Norbert (wokół firmy Norcom) wykorzystując swoją księgowość (oczywiście odpłatnie) mógłby to w jakiś sposób ogarnąć z finansowego i informatycznego punktu widzenia, prowadząc rejestrację chętnych, którzy zdecydowaliby się na opłacanie tych usług. Jakie musiałby być środki (co za tym idzie ile musielibyśmy "inwestować"), oraz jaki zakres zabezpieczenia prawnego byłbyś w stanie zaoferować (opinie prawne na których moglibyśmy się opierać w codziennej pracy, reprezentacje w sądzie w razie W). Może po nakreśleniu takich ramowych założeń będziemy mogli coś razem stworzyć i to pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozwiązań jest dużo, żeby to wszystko się udało musimy stworzyć naszą organizację zrzeszającą diagnostów - myślę, że wtedy Pan Rafał chętnie nawiązałby taką wspóprace ale musimy, być czymś prawnie uregulowanym, pojedyńcze porady napewno pomoga ale tutaj opieka prawna była by zapewniona kazdemy z członków, a członkowstwo nie musiałoby być drogie, planuje coś takiego skrzyknąc u siebie w podlaskim jeśli któryś z Panów, chciałby w tym uczestniczyć zapraszam - mysle ze to duży krok w tym kierunku!

Jeśli chodzi o Pana Rafała napewno pomoże nam od strony prawnej przy tworzeniu takiego stowarzyszenia.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby stworzenie takiego systemu ochrony wymagało od Was tworzenia jakichś struktur i organizowania się w stowarzyszenie. Ale niech Pan Rafał się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby stworzenie takiego systemu ochrony wymagało od Was tworzenia jakichś struktur i organizowania się w stowarzyszenie. Ale niech Pan Rafał się wypowie.

 

Być może się mylę, ale jednak wydaje mi się, że musimy zorganizowac się, inaczej nikt nie będzie się z nami liczył, dla Pana Rafał też łatwiej będzie współpracować z grupą diagnostów, reprezentowałby wtedy stanowisko nas wielu, a nie indywidualnie każdego, poaztym wydaje mi się, że powinniśmy sami dążyć do poprawy sytuacji w naszym środowisku, a w pojedynkę nie mamy szans.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reprezentowałby wtedy stanowisko nas wielu

 

Tu nie chodzi o reprezentowanie nas w instytucjach, tylko o pomoc prawną w takim przypadku jak spotkało to Mirwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nam bedzie, ale moze cos sie uda. Pytanie czy do pomocy prawnej dla nas musimy powolywac jakas organizacje (co pewnie sie laczy z jakims zarzadem, komisjami itp. duperelami).

A jezeli juz organizacja to z prawdziwego zdarzenia, taka ktora bedzie prowadzila dzialania na szeroka skale w kierunku uzdrowienia sytuacji SKP i diagnostow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wypowiedzi.

 

Wynika z nich, że:

 

1) Chcecie Państwo działać wspólnie, tak aby minimalizować koszty obsługi prawnej w nagłych przypadkach,

2) Jest pomysł ubezpieczenia się, najlepiej grupowego w zakresie ochrony prawnej.

 

Generalnie z mojego doświadczenia, aby coś sensownego uzyskać od Zakładu Ubezpieczeń trzeba stworzyć jakiś podmiot - (np. stowarzyszenie ), który będzie występował w imieniu swoich członków o zawarcie takiej polisy grupowej - istnieje wtedy duża możliwość negocjacji stawki indywidualnej.

 

Po drugie zawierając umowę o pomoc prawną, musi być płatnik, który wyłoży w sposób nagły pieniądze np. ze skumulowanych niskich jednostkowych składek, a potem może je uzupełnić z polisy.

 

Do wglądu dla zainteresowanych:

 

1) http://poradnik.ngo.pl/x/340824

2) http://poradnik.ngo.pl/x/340825

3) http://poradnik.ngo.pl/x/339576'>http://poradnik.ngo.pl/x/339576

4) http://poradnik.ngo.pl/x/339576 - koszty rejestracyjne

 

Musi być minimum 15 osób zainteresowanych, ale to stanowczo za mało, żeby z powodzeniem to funkcjonowało. Dodam, że w Polsce jest ponad 9 tys. diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zaproponowana przez Pana Rafała bardzo ważna dla naszego środowiska.

Lepsze to niż klub diagnosty propagowany przez SITK Krosno czy martwa sekcja diagnosty PISKP

Popieram tą inicjatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być minimum 15 osób zainteresowanych, ale to stanowczo za mało, żeby z powodzeniem to funkcjonowało. Dodam, że w Polsce jest ponad 9 tys. diagnostów.

_________________

Mysle ze 100 nie uzbieramy :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 100 nie uzbieramy :sad:

 

Myślę, ze uzbieramy!

Zgadzam się z Panem Rafałem.

Panowie jest nas 9000 - a nie umiemy zdabać o swoje sprawy. Żeby zmiejszyć koszty obsługi prawnej musmy założyć ( np. stowarzyszenie).

Rozumiem, że prawnikowi jest też wygodniej wpsółpracowac z podmiotem a nie z pojedynczym diagnostą ( którego przewżnie nie stac na prawnika ). Poza tym obsługa prawna jest potrzebna przez cały okres naszej pracy - nie tylko w systuacjach "kryzysowych".

Dlaczego w ramach tej samej opłaty nie możemy mieć tez swojego głosu, który to będzie reprezentował prawnik?

Z tego co wiem to w tej dziedzinie Pan Rafał ma bardzo duże doświadczenie.

Ja bedę się strał takie stowarzysznie zorganizować - zapraszam do wspólpracy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram taką akcję i chętnie przystapię do programu. Sądzę że jeżeli bedzie nas odpowiednia ilośc osób to składka miesięczna bedzie mniejsza aniżeji nie jeden z nast traci na piwo czy papierosy.

Myśle że jednak większość z nasz chętnie przystapi do programu i bedzie nas więcej niż 100-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reprezentowałby wtedy stanowisko nas wielu

 

Tu nie chodzi o reprezentowanie nas w instytucjach, tylko o pomoc prawną w takim przypadku jak spotkało to Mirwu

 

Uważam , że stowarzyszenie, związek pozwoli nas reprezentować i w różnych instytucjach jak i w takich przypadkach jak mirwu.

 

Jeśli powstał by związek i z 9000 diagnostów zapisało się do niego 3000 .

Składka miesięczna 20zł od "łebka" 20x3000 daje 60000 miesięcznie.

 

Z tej trzeba by zapłacić np. NORCOMOWI za prowadzenie dokumentacji składek, - jeśli się zgodzi, i np. miesięczne wynagrodzenie dla pana mecenasa.

 

tj. moja wizja w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.