Skocz do zawartości

[UWAGA !!!] Ochrona prawna dla diagnostów


Rafał Szczerbicki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę, aby stworzenie takiego systemu ochrony wymagało od Was tworzenia jakichś struktur i organizowania się w stowarzyszenie. Ale niech Pan Rafał się wypowie.

Podzielam zdanie i uważam że tak prawdę powiedziawszy jesteśmy i tak (my jako diagności) uzaleznieni od naszych pracodawców. Kto z naszych pensji będzie płacił składki?

Każdy ma inne sprawy na głowie. Bardzo ładnie można pisać na forum, co innego nam niesie w tej chwili życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    5

  • Psuj

    4

  • krzycho

    4

  • Rafał Szczerbicki

    4

Masz jak najbardziej racje , ale można tego uniknąć. Nie płacenie składek "członkowskich" eliminuje klienta z "ochrony prawnej".Tylko trzeba stworzyć jak koledzy wcześniej pisali status związku, stowarzyszenia czy ...... coś innego. Tu możne się wypowiedzieć co lepiej tylko prawnik czyli np. Rafał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie do czegoś konkretnego

Oczywiscie tez jestem za... :!: A czy do czegoś dojdzie ... :?: Tu niestety mam jednak wątpliwości.Patrząc z perspektywy lat w tym kraju nikt nie chce zle,wręcz odwrotnie,wszyscy chcą dobrze...Ilez to dobrych rzeczy stworzono:programów,ustaw,rozporzadzen tylko po drodze gdzieś to się rozmywa i w efekcie końcowym otrzymujemy"zakaleć"ktory musimy spozywać w zyciu codziennym..

W tym przypadku tez jestem raczej pesymistą... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szanowni koledzy jeszcze raz proponuję rozważyć sposób zrzeszenia się.Sądzę że najlepszym sposobem jest założenie związku zawodowego /diagnostów,pracowników SKP itp/.

Dlaczego?Bo związek zawodowy działa na podstawie Ustawy o Związkach Zawodowych.Powołujemy Komitet Założycielski,opracowujemy Statut i rejestrujemy w Sądzie.Ze związkiem zawodowym musi liczyć się nawet MI.Kapitalną sprawą jest oczywiście rozpropagowanie tej inicjatywy w całym środowisku diagnostów.W tej chwili stacje /STACJE !/

są reprezentowane-część przez Patronat ITS-u /już zmarginalizowany/ i przez PISKP /też obecnie marginalizowanej/ istnieje jednak ogromna część SKP nigdzie nie stowarzyszona.Oczywiście jest jeszcze Dekra która to" wchodzi" z impetem na nasz rynek/oni są jednak tak silni że im nawet TDT nie podskoczy/.Jako związek zawodowy można wtedy współpracować z jakąś kancelarią . Pomoc prawna i materialna dla członków związku byłaby świadczeniem statutowym.Wiem że to może brzmi bardzo poważnie-Związek Zawodowy-ale nie jest to taki diabeł straszny /założenie ZZ/.Związek ma prawo do protestu i wiele innych przywilejów dlatego uważam że taka opcja -stowarzyszania się- byłaby najskuteczniejszą .Może się mylę ale tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szanowni koledzy jeszcze raz proponuję rozważyć sposób zrzeszenia się.Sądzę że najlepszym sposobem jest założenie związku zawodowego /diagnostów,pracowników SKP itp/.

.............Może się mylę ale tak uważam.

 

Moim zdaniem nie mylisz się.

 

Trudno będzie się zorganizować od razu w całym kraju.

Powinny powstać grupy inicjatywne w województwach ,które wyłonią swoich przedstawicieli , itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że chyba lepszą formą byłoby powołanie związku zawodowego.

Zresztą jako związek zawodowy mielibyśmy pewnie większe możliwości oddziaływania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Moim zdaniem,forma zrzeszenia obecnie nie ma znaczenia.Przecież może w późniejszym czasie przekształcić się w związek zawodowy.Mam prośbę, aby nie skończyło

się tylko na chęciach. ZRÓBMY TO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Moim zdaniem,forma zrzeszenia obecnie nie ma znaczenia.Przecież może w późniejszym czasie przekształcić się w związek zawodowy.Mam prośbę, aby nie skończyło

się tylko na chęciach. ZRÓBMY TO

Zgadzam się na 100%, potrzebuję miesiaca i zorganizuję spotkanie u siebie w podlaskim, jak chcecie poczekajcie, a ja dam wam znać co z tego wyszło. Może się uda:), narazie bedę się starał założyć stowrzyszenie - związki zawodowe ( niekoniecznie dobrze mi się kojarzą ale to tylko moje odczucie i być może to lepsze rozwiązanie). Jak znajdę sale ustalę termin spotkania powiadomię Was tutaj - jeśli beda zainteresowani chętnie zapraszam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mam prośbę, aby nie skończyło

się tylko na chęciach. ZRÓBMY TO

Kiedyś, jeden człowiek modlił się do Boga ,by wygrał szóstkę w totka.Modlił się tak już pół roku i nic.Jednak któregoś dnia podczas żarliwej modlitwy usłyszał Jego głos "Daj mi szansę ,wyślij kupon" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie popieram sprawę. stowarzyszenie a związki zawodowe to nie ma różnicy przy rejestracji w sądzie i tu statut i tu statut i tu KRS i tu wiem bo jestem vice prezesem jednego stowarzyszenia. lepsze były by związki zawodowe lepsza siła przybicia a stowarzyszenie to raczej coś co reprezentuje ani jest stroną społeczną. My mamy księgowość na zasadzie umowy-zlecenie. księgowa prowadzi i raz na jakiś czas (np kwartał się rozliczamy za prowadzenie ksiąg) potrzebne jest konto i zarząd który by to prowadził skarbik. z prawnikiem też można się dogadać od ilości zagadnień no na początek a nie na etacie bo to kosztuje kwestia dogadania się z nim. proponuje siedzibę gdzieś w centrum polski żeby wszyscy z boków mieli jednakowy dojazd. życzę powodzenia. wielki czas na to bo jesteśmy pozostawieni sami sobie. :idea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie możecie się zdecydować czy wybrać Związek czy Stowarzyszenie i pada nawet argument, że Związek będzie bardziej wysłuchany przez MI.

 

To kogo ma słuchać MI stanowi ustawa o lobbowaniu.

 

Najlepiej spojrzeć na to z kim konsultuje MI projekty ustaw np. ostatni o pracownikach samorządowych. Konsultacje z:

 

 Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Wydziałów Komunikacji

 Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów,

 Transportowym Dozorem Technicznym,

 Instytutem Transportu Samochodowego,

Stowarzyszeniem Kierowników Stacji Kontroli Pojazdów,

 Związkiem Powiatów Polskich,

 Unią Metropolii Polskich,

 Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego.

 

Bez względu na to, czy będzie to Związek czy Stowarzyszenie MI konsultuje projekty z daną instytucją.

 

Co lepiej wybrać określi Pan Rafał jako prawnik będzie wiedział to najlepiej. Swoją drogą jest już Stowarzyszenie Kierowników SKP to może być Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pewność, że trafisz na tą listę?

Oto wlaśnie jest pytanie..Bo co ma w końcu trafic na ta liste.Cos czego nie bylo,nie ma/ nie chce krakać/i długo prawdopodobnie nie będzie.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej wybrać określi Pan Rafał jako prawnik będzie wiedział to najlepiej. Swoją drogą jest już Stowarzyszenie Kierowników SKP to może być Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych.

 

Oczywiście stowarzyszenie też może lobbować. To zależy na czym diagnostom zależy. Związek zawodowy raczej mi się źle kojarzy:) Ale oczywiście sprawa jest dość subiektywna.

 

Jak dobrze pamiętam chcieli Państwo po prostu mieć zapewnioną profesjonalną pomoc prawną na wypadek "W". Teraz dochodzą inne pomysły. To dobrze, gdyż generalnie z takiej burzy mózgów powstają najlepsze pomysły.

 

Ja osobiście stawiam na stowarzyszenie. Lepiej mieć przedsiębiorców za partnerów a związek zawodowy raczej to wykluczy wcześniej czy później.

 

W tej chwili najbardziej istotne jest to, że potrzeba kilku dobrych organizatorów na początek. Zobaczymy jak wyjdzie ze stowarzyszeniem na Podlasiu zakładanym przez Krzycho. Powinno zacząć działać jeszcze w tym roku. Jak się uda to może warto pomyśleć, żeby przekształcić je w ogólnopolskie. Będzie już doświadczenie, jakiś zaczątek struktury itp... a poza tym nie warto się dublować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

jak szybko idea zżeszenia powstała tak szybko upadła. panowie nie ma na co czekać, czytaliście projekt nowej ustawy. TDT bierze wszystko w swoje ręce, ITS idzie na boczny tor. Zrobią z nami co zechcą. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że już od dawna robią co chcą.

 

bo tak właśnie jest, a teraz to już zrobią z nami nawet to czego by nie chcieli ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Rafał zacznie działać.

Pan Rafał nie zrobi wszystkiego za Nas

Nie ma na co czekać

Gadamy , gadamy , gadamy i co? Czekamy na Pana Rafała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.