Skocz do zawartości

Przesyłanie danych do wydz. kom.


jaka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowia czy Wy wszyscy przesyłacie do swoich wydz. kom. informecję o badaniach tech.

Dz.U106z dn29,09,2001poz1166. To powinno być oczywiście w formie (&4.1 rozporządzenia) w formie "teletransmisji"To zapytanie jest dlatego że dostaliśmy upomnienie z wk że nie przesyłamy danych.

To jest straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jaka

    13

  • Norbert Jezierski

    7

  • berecik

    4

  • Bogusław Maćkowski

    3

jak wszedł przepis o dostarczaniu ewidencji BTP do WKto zawozilismy co 3 dni dyskietke . jedna dawalismy , druga odbieralismy i tak to trwało ok. 3 miesiece, potem powiedzziano nam zeby to robic raz w tygodniu , a potem ze ........itd . teraz nie przekazujemy i nikt sie nie upomina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka. Pracujemy w tym samym mieście i WK nie sygnalizował potrzeby dostarczenia dyskietki. I teraz nie wiem czy mam się czuć wybrańcem czy też,w związku z zaniedbaniem, byłym diagnostą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo panowie z Gdanska w pismie tym ktore dostalismy jest data ze od 2001 roku mamy przekazywac. Rozmawilem z Naszym Panem z wydzialu komunikacji i jest wielki znak zapytania jak to robic , bo wiadomo co 3 dni przejazdzaka na chelm nie jest fajna a w wersji elektronicznej to jeszcze nie ma gdzie wysylac ,wiec ogolnie cisza ,bede cos wiedzial odnosnie Gdanska na poczatku tygodnia podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie będzie(przynajmniej w Gdańsku) wysłane też z okręgowej skp na Chełmie do

Ministerstwa Infrastruktury przez szefa stacji.Miejmy nadzieję iż coś się wyjaśni.

Czy to jest normalne że po czterech latach urzędy wysyłają te głupoty a nikt nie ma pojęcia jak sobie z tym poradzić.W tych czasach kiedy komputer leży u "pani na straganie" to chyba zadna filozofia przesłać jakieś tam dane.Tylko gdzie!?

 

[ Dodano: 09-09-2005, 09:20 ]

Jaka. Pracujemy w tym samym mieście i WK nie sygnalizował potrzeby dostarczenia dyskietki. I teraz nie wiem czy mam się czuć wybrańcem czy też,w związku z zaniedbaniem, byłym diagnostą. ;)

A komu sygnalizował? Właśnie to mnie "drzażni".Nikomu wydz.kom. nie monitorował o przesyłaniu donych. aż do niestety obecnej chwili, ale czy wyjasnił jak to ma się odbywać? A po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co.

Dla idei.

W Poslce jest tylko kilka WK, które konsekwentnie ściągają dane ze SKP - wiem o UM Bydgoszczy (od 3 lat, elektroniczie), UM Poznania (od niedawna, elektronicznie), Chojnicach (od 2 lat, elektronicznie), Pile (od 3 lat, elektronicznie, dawno nie miałem z nimi kontaktu), kilka mniejszych powiatów ...

To, co Wy wozicie do WK ląduje w koszach - ot co ...

Nasz program, który jest w stanie tymi danymi zarządzać, jest oferowany WK nieodpłatnie. I na palcach dwóch rąk można policzyć tych, którzy go używają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Norbrcie - reklama dźwignią handlu :lol: /bezpłatnie :arrow: a importuje dane z innego programy np ITS ....?/

a czy wymienione WK przesyłaja dane do CEPIK?? czy tylko archiwizują je w formie elektronicznej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wymienione WK przesyłaja dane do CEPIK

CEPiK jako taki nie istnieje i nikt niczego nigdzie nie wysyła ... Będą to robiły SKP osobiście (przynajmniej taki jest mój stan wiedzy w tej sprawie na dzisiaj).

 

a importuje dane z innego programy np ITS

A importuje - np. z ITS-u.

 

czy tylko archiwizują je w formie elektronicznej

A tutaj zapraszam do ew. dyskusji naszego wspaniałego p. Maćkowskiego - niech on parę słów na temat tego programu powie - ekspolatuje go już ładnych kilka lat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Bogdanowicz z DRD wyjaśniał na spotkaniu z naczelnikami WK , że stan jest przejściowy. Do przesyłania danych niezbędny jest osobny ( wyznaczony portal int.

Do swoich WK złożyłem pismo z zapytaniem w jakiej formie mam dostarczać dane.

W jednym ustnie przekazał mi żebym dał sobie siana, a w drugim ( inne woj.) woziłem co tydzień przez 3 miechy i też kazali wyluzować.

Przepis jest martwy ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą to robiły SKP osobiście (przynajmniej taki jest mój stan wiedzy w tej sprawie na dzisiaj).

Ale stecje już to robią. Na własny koszt wysyłamy "szmalec" do tzw CEPIK-u wraz z wypełnionym formularzem. Nie jest to co prawda forma taleinformatyczna ale tylko skp odpowiada za przesył tych pieniędzy z formularzem.A tak na marginesie to ciekawe gdzie ta forsa znika skoro tak naprawdę to cepik nie istnieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysyłam raz w tygodniu elektronicznie od trzech lat , jak zapomnę to się upomną , ale staram się nie zapominać , mam czas max w poniedziałek do 10 godz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można też częściej

To dobrze, że pozwalają też częściej :lol:

 

Ps. Ostatno jestem dziwnie uprzedzony, jeśli chodzi o gdańskie WK - sorki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Włączam się do dyskusji. Dzięki uprzejmości firmy Norcom (uważam jako najlepszej) oraz dzięki wszystkim bydgoskim diagnostom, którzy wybrali w 1999 roku korzystanie z usług firmy Norcom, Bydgoszcz jako pierwsza w Polsce od 1999 roku prowadziła rejestry badań technicznych w formie elektronicznej (mimo, iż przepis dopuszczał a nie narzucał takiego obowiązku). Jak tylko wszedł przepis jako jedyni zdaniem Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazywaliśmy dane do CEPIK w UW za pomocą dyskietek. Po roku daliśmy sobie spokój bo w UW komputera nie mieli. Po prostu brak środków. Samo życie.

Zdaje się od października 2001r. znowu Stacje Kontroli Pojazdów w Bydgoszczy, (do czego się skromnie przyczyniłem) regularnie przekazuje dane o wykonaniu badań z programu STACJA 2000 do programu STARUMIE w UM Bydgoszcz. Są tam zawarte praktycznie wszystkie dane, które widzi diagnosta na swoim ekranie łącznie z uwagami. W 2004r. MSWIA poleciło Starostom gromadzenie tych danych i na sygnał przekazanie ich do CEPIK. Obecnie uznaliśmy, iż raz w tygodniu jest wystarczające by diagności przesyłali dane zakodowaną drogą elektroniczną.

 

Obowiązek przekazywania baz jest co 3 dni. Obecnie rejestr prowadzi się w formie elektronicznej więc nie dopuszczalne jest przekazywanie zapisów na papierze. A od dyskietek zaczynaliśmy. Wiecie ile to biegania ze stacji do urzędu. Dlatego poprosiliśmy w 2002r. wszystkie stacje o wyposażenie ich w poczty elektroniczne.

 

Od tego czasu funkcjonuje to bardzo dobrze.

 

Oprócz tego, że szybciej wykryje się nieprawidłowości diagnostów jest to ogromna pomoc. Wyobraźcie sobie sytuację, że stacja ma remont i jest zamknięta lub klient nerwowy i nie ma dokumentu potwierdzającego wykonanie badania. Wówczas przyjmuje zgłoszenie i drukuje wydruk zaświadczenia o wykonanym badaniu, podbijam za zgodność z rejestrem i klient nie musi już biegać do stacji. Ilu ludzi przy tym jest zadowolonych.

 

No wybaczcie, że tak zachwalam firmę NORCOM ale ani MSWIA ani MI ani TDT nie potwierdziło mi, by jakakolwiek inna firma miała tak wysoce rozwiniętą łączność elektroniczną. Zresztą powiadomiliśmy natychmiast MSWIA, że jesteśmy gotowi drogą elektroniczną – kodowaną przesłać całą bazę.

 

Myślę, że jesteśmy jako Bydgoszcz pionierami w tej dziedzinie.

 

Do tego dodam, iż jakakolwiek korespondencja między Urzędem Miasta Bydgoszczy a Stacjami Kontroli Pojazdów odbywa się od ok. 2003r. po testach wyłącznie drogą elektroniczną za potwierdzeniem elektronicznym odbioru. Wszelkie odpowiedzi od stacji przesyłane są również drogą elektroniczną.

 

Nie poprzestajemy na tym i w tym roku stawiamy poprzeczkę wyżej. Wszystkie stacje w 2005r. mają sprawdzane regularnie zabezpieczenia baz danych. Na wypadek kradzieży komputera z bazami, wejścia wirusa, kradzieży kasy pancernej z przechowywanymi płytami. Zalecane zabezpieczenie jest 3 krotne jednocześnie. Nie mogę zdradzać szczegółów na forum jednak dotyczy to zabezpieczenia na dyskach twardych, serwerach wewnętrznych, nagrywarkach CD RW, dyskietkach ZIP, JET FLASH.

Mieliśmy już przypadki wpadających bomb do stacji, wirusów zjadających całe dyski, kradzieży komputerów. W żadnym przypadku klient, który wykonał badanie i potrzebuje zaświadczenie o tym, nie musi się obawiać. Ponieważ w tym roku dopilnowuje, by zabezpieczenie danych i możliwość szybkiego odtworzenia baz umożliwiała płynną pracę pomimo wirusów, kradzieży i awarii.

 

Nadchodzi rok 2006, w którym na pewno znowu podniesiemy poprzeczkę. A wszystko po to by diagnosta i klient spali spokojnie gdy nastąpi nie przewidziane zdarzenie.

 

Z tego co się orientuje, w trawie piszczy, iż stacje bezpośrednio z pominięciem Starosty będą przesyłać dane do MSWIA czyli CEPIK za pomocą własnych czytników w które będą wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.