Skocz do zawartości

Nissan Patrol z Niemiec ,jaki podrodzaj


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Nie,ponieważ nie ma takiego podrodzaju w ciężarowych

Jest(a raczej był),w katalogu ITS są 4 sztuki nr. św. hom. PL*0114*01 kod ITS 0264 0013 000001 do 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zapomniałem , ale nie wiedziałem :) I chyba jak przyjedzie na badanie przed pierwszą rejestracją to nie mogę wpisać ciężarowy np. kombi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie mogę wpisać ciężarowy np. kombi ?

A jak by miał to napisane w homo?W/g mnie w takim przypadku nie możesz zmienić klasyfikacji tylko dlatego że w dz.u.137 jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma zastosowanie w tym przypadku, klasyfikacja dzisiejsza nasza czy klasyfikacja na dzień pierwszej rejestracji?

 

Jeżeli rejestrowany po raz pierwszy w kraju to dzisiejsza - jeżeli już był i jest tylko przerejestrowywany to ta na dzień 1 rej w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wpisz mu to wielozadaniowy i gra... A jak nie pasuje to inny

Ktoś niedawno pisał że ustalając dane pojazdu w pierszej kolejności mamy opierać się na świadectwie homologacji. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rejestrowany po raz pierwszy w kraju to dzisiejsza - jeżeli już był i jest tylko przerejestrowywany to ta na dzień 1 rej w kraju.

Czy mógłbyś to czymś podeprzeć? Cóż uczynić z samochodem ciężarowo-osobowym, kiedyś taki był dziś nie ma takiego i nadal należy ją utrzymać czy zmienić bezwzględnie na ciężarowy - auto zarejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś to czymś podeprzeć?

 

Będę w pracy to poszukam paragrafu na to. Od razu tylko powiem, że to nie chodzi o takie przypadki bo teraz to będzie po prostu ciężarowy podrodzaj ciężarowo-osobowy. Chodzi o np betoniarki które kiedyś były klasyfikowane jako specjalne a teraz są ciężarowymi i właściciel na zmianie klasyfikacji będzie "w plecy".

 

Jutro znajdę ten paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś niedawno pisał że ustalając dane pojazdu w pierszej kolejności mamy opierać się na świadectwie homologacji.

 

A masz dostęp do świadectwa tego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro znajdę ten paragraf.

 

(Dz. U. z 2003r. Nr 192, poz. 1878 z pózn. zm.)

§ 7. 1. Ustala się klasyfikacje pojazdów, zawierającą określenia rodzajów, podrodzajów i

przeznaczeń pojazdów, zwana dalej "klasyfikacja", stanowiącą załącznik nr 4 do

rozporządzenia.

2. Klasyfikacja jest dokumentem źródłowym do ustalenia rodzaju i przeznaczenia

pojazdu w przypadku, gdy nie jest to możliwe na podstawie przedstawionych do rejestracji

pojazdu dokumentów lub gdy zastosowano w nich inna klasyfikacje lub inne nazewnictwo.

 

 

 

Rozdział 3

Przepisy przejściowe i końcowe

§ 15. Wpisy w dowodach rejestracyjnych dokonane na podstawie przepisów

dotychczasowych zachowują swoja ważność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.