Skocz do zawartości

pismo MI


leniwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem to pismo od kolegi, trochę to zmienia. Co o tym myślicie? (w załączniku)

Poszukuję jeszcze pisma MI nr TD-5a-5111-27/10 ale za cholerę nie mogę go znaleźć, może ktoś ma? byłbym dźwięczny ::hey

Sorry trochę nie po kolei :D

SDC11672.thumb.JPG.d38b7b20cbfb27ab37e946b0afc3946e.JPG

SDC11667.thumb.JPG.4f8e923361e2a47db368fce8f4a65794.JPG

SDC11668.thumb.JPG.9d6f84692ba182cca383e63beafbcffe.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej stacji nie pobieramy (zresztą zgodnie z ustawą). Powiem więcej , na pewnym szkoleniu, na którym ja nie byłem, ale był nasz kolega na podobnie zadane pytanie podobno padła odpowiedź- " jeśli chcecie stracić klienta to pobierajcie" :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzemy opłaty czy nie. Tzn. za Taxi, za ADR i za L

 

Mi podczas kontroli TDT nakazał pobierać.

 

jeśli chcecie stracić klienta to pobierajcie

 

To może wszyscy róbmy za darmo to wszyscy będziemi mieć klientów ile się zamarzy, tylko że dochód będzie zerowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wszyscy róbmy za darmo to wszyscy będziemi mieć klientów ile się zamarzy, tylko że dochód będzie zerowy :(

 

Zgadzam się z Tobą :) Tylko, że wielu tak właśnie robi , badania za "pół ceny" , lub beż pobierania za badania dodatkowe, np. po zmianach konstrukcyjnych tylko opłata za zmiany bez OBT, za OBT z gazem cena obniżona o kilkanaście zł itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. po zmianach konstrukcyjnych tylko opłata za zmiany bez OBT

A pobierasz kolego przy zmianach konstrukcyjnych opłatę za powypadkowe??

"... zakres czynności określonych w pkt 1 i 2 działu I załącznika 4 ..."

Par. 3 Pkt 1.5; Dz.U 2009.155.1232

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzi o takie coś:

TDT na kontroli zakwestionowało mi taki tok postępowania. W/g nich mamy robić:

 

rodzaj badania dodatkowe, zakres okresowego i dodatkowego - opłata jak za okresowe i dodatkowe, nie wyznaczamy tnb,

jeśli klient wnioskuje jeszcze o okresowe to rodzaj badania okresowe i dodatkowe, zakres j/w, wyznaczamy tnb, kasujemy j/w (czyli za okresowe kasujemy tylko raz).

 

Tak mi to wyłuszczył inspektor z TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co kolego napisałeś kazali mi dodać powypadkowe wg zakresu czynności jak podałem wyżej. W myśl zasady jak robisz badanie to bierzesz kasę kazali doliczać 94 zyla dodatkowo.

Czyli OBT (z wpisem lub bez - jak klient chce) + zmiany 82 zł + powypadkowe 94 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co kolego napisałeś kazali mi dodać powypadkowe wg zakresu czynności jak podałem wyżej.

 

A czemu powypadkowe, skoro ma być po zmianie konstrukcyjnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... zakres czynności określonych w pkt 1 i 2 działu I załącznika 4 ..."

Dokładnie pkt 1 działu I załącznika 4 to badanie po wypadku. Robisz = bierzesz kasę. Klienci są odmiennego zdania. :? Ilość badań po zmianie drastycznie u mnie spadła...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakazał na gębę, czy podł paragraf, artykuł itp. ???

 

Jeżeli podczas przeglądania RBT stwierdzili, że nie pobrano za "L", "TAXI" czy materiały niebezpieczne, to w protokole z kontroli wpisywali to w uwagach (Dnia XXX pobrano niewłaściwie opłatę za BTnr xxx).

Ja pobierałem, to niestety takiej uwagi nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Dnia XXX pobrano niewłaściwie opłatę za BTnr xxx).

 

no dobra, do protokołu piszesz wyjaśnienie : wyjaśniam, że dnia xxx wykonując badanie xxx pobrałem opłatę xxx, ponieważ tak mi każe rozp. xxx z dnia xxx,,,

jak myślisz , co dalej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dalej ???

 

Niestety panowie z TDT nie chcięli podjąc polemiki w tym temacie. Ktoś im tak ten przepis zinterpretował i tego uparcie się trzymali. Jeżeli jakis prawnik napisze Ci imienna opinię prawną, że masz robić inaczej to pewnie TDT nie będzie tego kwestionował.

Jakie jest Wasze zdanie na temat czy TDT sprawdziło sie jako jednostka nadzorująca SKP?

Ja uważam, że skoro TDT nie jest w stanie wypracować jednoznacznej i spójnej interpretacji przepisów, bo kontrolujący w różnych miastach, często odmiennie podchodzili do tych samych zagadnień, to jakość tych kontroli pozosawia wiele do życzenia.

Jest propozycja aby kontrole nad SKP powieżyć wojewodzie. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest propozycja aby kontrole nad SKP powieżyć wojewodzie. Co Wy na to?

 

Ale to już było przy "stary" podziale na województwa i też było różnie. W jednych województwach jedne sprawy przechodziły, a gdzie indziej nie, czyli tak jak jest teraz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest tak prosta, że nie wykonalna - trzeba zmienić ustawę na czytelną.

A teraz jest tak jak zawsze było - co urząd (czytaj stacja itp, kontrolujący) to inna interpretacja.

i znowu się powtórzę dajcie mi winnego znajdę paragraf, dajcie mi paragraf znajdę winnego :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest tak prosta, że nie wykonalna - trzeba zmienić ustawę na czytelną.

 

No nie jest to proste. 22.09.2009r. nareszcie powstały nowe przepisy. Miały być czytelniejsze i .... ciągłe dyskusje pokazują jak bardzo jest czytelna i prosta. Jeszcze się dobrze nie ukazały już na szkoleniu w Zaciszu dostaliśmy 27 interpretacji MI o prostej ustawie.

 

Jeszcze się nie ukazała ustawa która wyeliminuje wszelkie wątpliwości zwana ustawą o dopuszczeniu pojazdów do ruchu a już na forum wytykane są niejasności do kolejnych interpretacji.

 

Nie żebym był pesymistą albo się czepiał ale chyba komuś zależy by nie było prosto, albo my tej prostoty nie pojmujemy i sami sobie komplikujemy życie naszym zrozumieniem. W końcu czyja to wina, że czytając literalnie prawo nie wpadamy na to co autor miał na myśli?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.