Skocz do zawartości

Zmiana rodzaju pojazdu ?


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiem tak "na prędko" - nie ma podstaw prawnych do wyznaczania terminu innego niż ustawowy dla danego rodzaju pojazdu.

Ustawodawca rzeczywiście nie przewiduje odmiennego traktowania pojazdów "po zmianach".

A więc - termin następnego btp - zgodnie z ustawą PORD.

 

[ Dodano: 05-04-2007, 17:38 ]

cytat z bohdang-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • S.K.P-POZNAŃ

    10

  • blakop

    9

  • Tomek D

    6

  • wald

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najwyższa Izba Kontroli uznała, że podatnicy VAT, nabywając samochody ciężarowe przebudowane z osobowych i uzyskując – w drodze decyzji administracyjnej – ich rejestrację jako ciężarowych, nie mogą ponosić konsekwencji błędnej wykładni przepisów, stosowanej przez organy rejestracyjne. Dlatego też nie formułowano wniosków o podjęcie działań mających na celu wyegzekwowanie odliczonego podatku VAT z ww. tytułu.

 

Również Minister Finansów uznał, że podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT, jeżeli są spełnione następujące warunki: samochód został nabyty przed 1 stycznia 2001r., był wykorzystywany w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz dokonane przeróbki samochodu potwierdzone zostały przez upoważnione SKP.

 

no to spox dla diagnostów też :ok

 

http://bip.nik.gov.pl/pl/bip/wyniki_kontroli_wstep/inform2002/2001148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Witam kupiłem sobie auto i jest zarejestrowane jako ciężarówka chcę zmienić homologację.

Auto ma zdjętą kratkę. Żeby móc zarejestrować auto muszę mieć zrobione badanie techniczne a do tego potrzebuję zaświadczenie jakiegoś warsztatu o demontarzu kratki.

Czy znacie warsztat który jest mi w stanie wystawić takie zaświadczenie i znajduje się w okolicach katowic albo tarnowskich gór??

I ile takie zaświadczenie kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochany widac ze nie czytales dzialu z tego tematu. Przede wszystkim firma dokonujaca zmian musi miec PKD 5020A w regonie to ma wiekszosc warsztatow. Dostaniesz opis zmian oraz pojedziesz na przeglad gdzie diagnosta sprawdzi stan faktyczny i dopusci twoj pojazd do ruchu lub nie , dajac tobie zaswiadczenie z opisem zmian lub negatywa.

A w katowicach to chyba nie problem zeby znalesc i warsztat i stacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dokonujesz zmiany rodzaju musisz mieć zaświadczenie o przeróbce plus faktura zaświadczenie z bad. okresowego plus opis zmian pojazd. musi być zarejestrowany tak jest u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop - zgoda ale pod warunkiem ,że na fakturze w rubryce nazwa towaru/usługi będzie wpisane toczka w toczke to co podmiot dokonujący zmiany wykonał czyli np zdemontowano kratke oddzielająca przestrzeń ładunkowa od pasażerskiej . Nasz WK nie zadowoli stwierdzenie na fakturze wykonanie zmian konstrukcyjnych pojazdu bez dodatkowego oświadczenia gdzie będzie napisane mniej więcej to samo co później wpisze diagnosta w załącznika z badania tech. po dokonanych zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszytkie WK zadowola sie takimi dokumentami:( kolego blakop zna mój problem z nieszczesnym Peugeotem, chociaz przedstawiłem wszystkie dodkumety przez was wymagane otrzymałem takowe pisemko z WK

5ae1a346613c4_WKodpowiedz.thumb.jpg.6f61ebe2e6cc074908dea8977372049a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje co odwołanie do SKO. Tak jak opisałem Ci w tamtym wątku. Obowiązek uzyskania nowego świadectwa homologacji lub jego rozszerzenia dotyczy nowego typu pojazdu. Twój pojazd jest już pojazdem zarejestrowanym i używanym. Nikt w nim nie podejmie się przeprowadzenia badań homologacyjnych i nie wyda nowego świadectwa - żadna zmiana konstrukcyjna w używanym pojeździe (z wyjątkiem montażu instalacji LPG) nie jest obarczona obowiązkiem uzyskania homologacji czy to na cały pojazd, czy na sposób wprowadzania tych zmian. O tym tez jest mowa w piśmie które treść Ci tam przedstawiłem. I na tym musisz oprzeć swoje odwołanie. To smutne jak daleko sięga bezwiedza urzędników, którzy nie maja pojęcia czym w istocie jest świadectwo homologacji typu, w wyniku jakich procedur, komu i w jakich przypadkach jest wydawane...

 

[ Dodano: 01-11-2007, 10:04 ]

No albo moment - idąc ich tropem - przepisy przez nich wskazane nie dotyczą pojazdu wyprodukowanego w ilości jednej sztuki rocznie, a przecież w oświadczeniu o przebudowie które nam tu pokazywałeś było zdaje sie takie zastrzeżenie, że przebudowa ta została wykonana jako jedyna w danym roku przez tego przedsiębiorcę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK napisał

zgodnie z art 66 (...) dopuszczalna jest zmiana rodzaju pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębirca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

Nadmieniam, że (...), producent lub importer jest obowiązany uzyskać zmiane posiadanego świadectwa (...)

za producenta uważa się (...) również podmiot dokonujący montażu lub zabudowy pojazdu.

:shock::shock::shock:

czyżby w tym WK nie rozumieli po polsku

podali przepisy które dopuszczają takie zmiany a nie zabraniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.