Skocz do zawartości

Quiz z datą badania


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanko niby proste. Przyjeżdża klient Citroen C1 i zmienił z ciężarowego na osobowy.

Data pierwsze rejestracji za granicą : 2007-12-18

Data pierwszej rejestracji w kraju : 2010-08-27

Po dokonaniu badania (27.09.2010) jaki ustalacie termin następnego badania:

A. 27.09.2011

B. Wg dowodu rejestracyjnego

C. 27.09.2012

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu C nie odpada, przecież wykonane BT będzie już 2 z kolei BT więc tylko na rok lub zgodnie z DR (do 5 lat dajemy tylko w przypadku pierwszego BT, każde kolejne na rok)

 

Jest jeszcze jedno ale, jaki jest wpisany w DR TNB przed dokonaniem zmiany rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 5 lat dajemy tylko w przypadku pierwszego BT, każde kolejne na rok

Ja nie jestem pewny, ponieważ PoRD mówi w art. 81 ust. 6 "...następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego..." a te poprzednie to pierwsze czy przed pierwsze czy zerowe.... jak zwykle po polsku... ten zwrot chyba zagości w terminologii ustawodawczej naszego państwa na stałe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu C nie odpada

temu, iż zakładamy, że nie było jeszcze OBT 18.12.2010r.

jaki jest wpisany w DR TNB przed dokonaniem zmiany rodzaju.

nie powinien być inny niż 18.12.2010r.

 

[ Dodano: 27-09-2010, 20:19 ]

a te poprzednie to pierwsze czy przed pierwsze czy zerowe....

 

to poprzednie, to pierwsze OBT wykonane przed upływem trzech lat od pierwszej rejestracji ,,, czy to takie trudne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko niby proste. Przyjeżdża klient Citroen C1 i zmienił z ciężarowego na osobowy.

Data pierwsze rejestracji za granicą : 2007-12-18

Data pierwszej rejestracji w kraju : 2010-08-27

Po dokonaniu badania (27.09.2010) jaki ustalacie termin następnego badania:

A. 27.09.2011

B. Wg dowodu rejestracyjnego

C. 27.09.2012

?

 

A czy to badanie to nie to samo co pojazd do zabudowy :razz:

 

Jeśli tak to badanie do A. 27.09.2011

3-2-1 dotyczy pojazdów według mnie bez zmian konstrukcyjnych.

Po każdej zmianie konstrukcyjnej według mnie termin badania należy ustalić, w tym przypadku do 27.09.2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu C nie odpada

temu, iż zakładamy, że nie było jeszcze OBT 18.12.2010r.

jaki jest wpisany w DR TNB przed dokonaniem zmiany rodzaju.

nie powinien być inny niż 18.12.2010r.

 

[ Dodano: 27-09-2010, 20:19 ]

a te poprzednie to pierwsze czy przed pierwsze czy zerowe....

 

to poprzednie, to pierwsze OBT wykonane przed upływem trzech lat od pierwszej rejestracji ,,, czy to takie trudne ?

 

 

Złe założenia... to samochód ciężarowy, a więc bardzo możliwe że podlegał badaniu okresowemu przed rejestracją, bo badaniu nie podlega pojazd "na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji zgodnie ze wspólnotową procedurą

homologacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu C nie odpada

temu, iż zakładamy, że nie było jeszcze OBT 18.12.2010r.

jaki jest wpisany w DR TNB przed dokonaniem zmiany rodzaju.

nie powinien być inny niż 18.12.2010r.

 

[ Dodano: 27-09-2010, 20:19 ]

a te poprzednie to pierwsze czy przed pierwsze czy zerowe....

 

to poprzednie, to pierwsze OBT wykonane przed upływem trzech lat od pierwszej rejestracji ,,, czy to takie trudne ?

 

Przemyślałem dokładnie do 5 lat od BT ze zmianą rodzaju pojazdu czyli do 27-09-2012r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poprzednie, to pierwsze OBT wykonane przed upływem trzech lat od pierwszej rejestracji ,,, czy to takie trudne ?

Czyli jak zrobię badanie dla rocznego pojazdu (klient ma kaprys) na dwa lata to następne również mogę dać na dwa lata??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zrobię badanie dla rocznego pojazdu (klient ma kaprys) na dwa lata to następne również mogę dać na dwa lata??

A niby na jakiej podstawie będziesz robil 2x2.... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się tu nagadamy a "Arizona" zniknął nie pisząc jaki TNB jest w DR,,,

 

No właśnie nie ma mądrego jak interpretować zapis, który wytłuściłem.

ten zapis jest jednoznaczny, na dwa lata dajemy tylko raz, niezależnie czy robisz badanie po roku czy przed upływem trzech lat od I rej. dlatego ważne jest aby się upewnić, czy wcześniej ktoś nie wykonał już OBT w tym pojeździe,,,

 

Problem widzę gdzie indziej;

Zmiany konstrukcyjne to badanie dodatkowe, czyli nie wpływa na TNB,,, niestety połowa z nas uważa, że skoro w zakresie zmian mieszczą się czynności z badania okresowego, to traktują je jako okresowe (łącznie z opłatą i ustaleniem terminu),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się tu nagadamy a "Arizona" zniknął nie pisząc jaki TNB jest w DR,,,

 

No właśnie, a gdyby napisał jaka jest data następnego badania technicznego w dowodzie rej. wiele by się wyjaśniło i rozjaśniło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany konstrukcyjne to badanie dodatkowe, czyli nie wpływa na TNB

 

W wiekszości przypadków tak jest choć nie zawsze, bo gdy z ciężarówki zrobimy autobus to z reguły trzeba skrócić TNBT w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszości przypadków tak jest choć nie zawsze, bo gdy z ciężarówki zrobimy autobus to z reguły trzeba skrócić TNBT w takim przypadku.

 

to akurat przewidział 155.1232 w par 4 pkt 3 , czyli to jest jasne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zapis jest jednoznaczny, na dwa lata dajemy tylko raz, niezależnie czy robisz badanie po roku czy przed upływem trzech lat od I rej. dlatego ważne jest aby się upewnić, czy wcześniej ktoś nie wykonał już OBT w tym pojeździe,,,

Wiem, że nie wałkowaliśmy ale zapytam przewrotnie na jaki okres wcześniejsze BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam przewrotnie na jaki okres wcześniejsze BT?

 

Jeśli musisz wykonać OBT przed upływem 3lat od dnia I-szej rejestracji (nieważne z jakiego powodu), dajesz na 2 lata, no chyba, ze masz na myśli coś o czym nie wiem ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie wałkowaliśmy ale zapytam przewrotnie na jaki okres wcześniejsze BT?

 

Dlaczego przewrotnie? Pojazdy wykorzystywane zarobkowo w Niemczech zazwyczaj maja badania od początku rejestracji co rocznie i wszystkie wyliczanki biorą w łeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musisz wykonać OBT przed upływem 3lat od dnia I-szej rejestracji (nieważne z jakiego powodu), dajesz na 2 lata, no chyba, ze masz na myśli coś o czym nie wiem ,,,

Mam na myśli BT wykonane dla rocznego pojazdu (kaprys klienta) - na jaki okres to badanie (2lata?) a następnie klient przyjeżdża w trzecim roku na BT i zgodnie z zapisem ustawowym znów dam mu na dwa lata bo mam mu dać do pięciu lat od dnia pierwszej rejestracji lecz nie dłużej niż dwa lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego BT. Czyli cała teoria o oderwanym kuponie 3-2-1 chyba się nie sprawdza, że można dać tylko raz dwuletni okres. Nie mówiąc już o sytuacji o jakiej pisze Psuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.