Skocz do zawartości

Klasyfikacja pojazdu


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe zaklasyfikowanie pojazdu marki opel vectra, rocznik 2004 w nadwoziu typu kombi jako:

 

SAMOCHÓD CIĘŻAROWY FURGON ??? (pierwsze badanie w kraju - pojazd sprowadzony)

 

Chodzi oczywiście o wykorzystanie zapisu, że byłby to tzw. furgon zintegrowany.

 

Założenia są takie że:

DMC 2160

M.WŁ.1605

ŁAD.555

L.MIEJSC 5 (!)

 

Proszę o odpowiedzi z podaniem konkretnych przepisów dlaczego tak, dlaczego nie z przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedzi z podaniem konkretnych przepisów

Ty to zawsze...

 

Samochód kombi lub hatchback nie może być samochodem ciężarowym, chyba, że zaklasyfikujemy go jako van, więc furgon odpada w ogóle.

 

Dz.U 2005.238.2010

 

Załącznik 1C

 

Definicje rodzaju nadwozia

 

3. W odniesieniu do pojazdów kat N

Jeśli pojazd określony jako BB o maksymalnej masie nie przekraczającej 3500 kg:

- ma więcej niż 6 miejsc siedzących (bez kierowcy),

lub

- spełnia następujące warunki:

a) liczba miejsc siedzących (bez kierowcy) nie przekracza sześciu ,

b) P-(M+Nx68)

gdzie P, M oraz N określono w pkt.1 jak dla nadwozia wielozadaniowego AF,

To nie jest on uznawany za pojazd kategorii N

 

Od razu napisze, że spełnia warunek tylko dla 4 osób z kierowcą włącznie. Więc jeśli ciężarówka to BB van i cztery miejsca, oczywiście krata.

ScreenShot014.thumb.jpg.317c695d6b33ef11beb000c0197267e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furgon odpada w ogóle.

 

Moment moment - dlaczego taki samochód nie może być furgonem? Z czego to wynika? Ja wiem, że gdyby był VANEM to musi mieć 4 miejsca itd. Ale dlaczego niby nie może być furgonem?

Zapytam wprost - dostałem takie badanie i jak mam je podważyć? Diagnosta też wie, że z tymi parametrami VAN odpada, więc zrobił z niego właśnie FURGONA - i jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił z niego właśnie FURGONA - i jak to ugryźć?

 

Może tak?

 

Zgodnie z tym przepisem definicję samochodu ciężarowego w tym furgonu określa Polska Norma nr PN-89/S-02007, określenie 1.3.

 

Zgodnie z tą normą w nazwie 1.3.2.1 występuje definicja samochodu ciężarowego FURGONU o brzmieniu: "SAMOCHÓD CIĘŻAROWY ZE SKRZYNIĄ ŁADUNKOWĄ I KABINĄ ZAMKNIĘTĄ".

 

JEST TO PEŁNA DEFINICJA OPARTA NIE NA CZYICHŚ INTERPRETACJA TYLKO PRZYTOCZONY KONKRETNY PRZEPIS.

 

Z linku podanego przez luk-a, tak czy siak kolejny dowód na to, że nasze przepisy są porąbane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z nieszczęsnym FURGONEM ZINTEGROWANYM?

 

Wyprzedziłeś mnie. A czy w tej PN występuje takie pojęcie? Może to przeszłość z dawniejszych czasów już nieużywana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - do klasyfikacji nic to nie ma - furgony były i są w klasyfikacji.

 

Niestety podobnie jak każde inne źródła opracowanie ITS nie podaje źródła tej definicji. Zapewne jakaś tam norma... Bogus już tu przedstawił ta normę - i wszystko by grało, tylko skąd ten zintegrowany się wziął, bo wszyscy o nim mówią, ale gdzie go ujęto w zasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko skąd ten zintegrowany się wziął, bo wszyscy o nim mówią, ale gdzie go ujęto w zasadzie?

Wszyscy to chyba nie,tylko ITS ,postaram się poszukać pisma ITS ,ale jest to chyba opracowanie bez podania §

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa też była tak homologowana. Kiedyś jak pracowałem na okręgówce był klient, który kupił siedem takich aut i przyjechał na BT VAT i po przejrzeniu papierów okazało się że sześć jest vanami a siódma furgonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 5-ciu miejsc dla ciężarowego ładowność musi wynosić min. 619 kg a w przypadku 4 miejsc 483 kg ,czyli w/w przypadku mogą być 4 miejsca (wynika to z wzoru dla pojazdów ciężarowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.