Skocz do zawartości

STAR CIĘŻAROWY czy SPECJALNY


mmiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jest lub będzie mały problem i chciałbym waszej fachowej rady. Otóż pewien Gość w mojej JW ,który zajmuje się ubezpieczeniami wojskowych aut przyszedł do mnie z pytaniem<< czy mogę mu wystawić zaświadczenie ,że STAR 200-rodzaj Ciężarowy, podrodzaj -Furgon a przeznaczenie -Chłodnia Jest Pojazdem Specjalnym jako Służb Żywnościowych z przeznaczeniem -Chłodnia . Powiem Wam ,że nie wiem jak to ugryść. Według katalogu ITS w Samochodach Specjalnych nie ma przeznaczenia jako Chłodnia. Może macie jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie spełnia definicji z PoRD dla pojazdu specjalnego, a nadto dokładnie ta klasyfikacja jest wyraźnie zastrzeżona zgodnie z katalogiem źródłowym dla sam.ciężarowego, który nie przewiduje możliwości dublowania się klasyfikacji. Tego się trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mogłem tego ,zrozumieć że w wojsku nic w nazewnictwie rodzaju pojazdów nie trzyma się kupy i rządzi się jakimś głupim systemem - że wszystko co w wojsku to specjalny -ale przecież tak nie jest .Ale po rozmowach z paroma osobami które tym się zajmują stwierdziłem że nie mają pojęcia w tym co robią i dla nich jest po prostu wygodniej -może nie znają rozporządzeń regulujących te sprawy i nie rozróżniają co to jest pojazd specjalny a używany do celów specjalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napewno wiesz jak jest w wojsku.

Chcą zeby przestrzegać przepisów cywilnych zgodnie z Rozporzadzeniami, Ustawami. A jak cos im nie pasuje to wysylają pisma ze wojska nie dotyczy i maja problem z glowy.

I tak moze byc tez w tym przypadku. Co ich obchodzi katalog ITS rodzaju pojazdów, kolor khaki i juz jest wojskowy- specjalny :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw należy zadać pytanie po co samochód specjalny do przewozu żywności? Może mają pozycję pojazd specjalny- piekarnia, a wyszło im pojazd specjalny przewóz pieczywa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się rożni jedzenie wożone dla wojska od jedzenia wożonego dla cywili?

Czy auto służbowe jakiegoś generała to też pojazd specjalny bo nie wozi cywilnej d.... tylko generalską? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

 

Wczoraj na SKP gdzie pracuję miałem wizytę Żandarma który przyniósł pismo odnośnie nieprawidłowego oznaczenia pojazdów( chodzi o pojazdy żandarmerii, później przełoży sie na resztę), głównie tu chodzi o dość popularne Vivara, w rubryce rodzaj pojazdu mają napisane sam spec służby więziennej, co jest ogólnie niezgodne, chcą wyprostować papiery w swoich autach, a później zabierać inne dowody rejestracyjne, a tu mają szerokie pole do popisu, wydział centralnej rejestracji pojazdów które to wystawił nie panuje nad wpisami szczególnie przy wymianie dowodu rejestracyjnego na nowy :cool: , będzie musiał zrobić porządek.

Ostatnio podobno mieli szkolenia i dość ostro to poruszali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydział centralnej rejestracji pojazdów

 

Już wiele razy pisałem o tej instytucji dziadków leśnych którym nie szło wytłumaczyć ,że są rozporządzenia ,ustawy które regulują sprawy określające nazewnictwo typów pojazdów ,określania mas i innych danych zawartych w dowodach rejestracyjnych. Zawsze wszystko było źle , nieraz nawet pojazdy tych samych marek gdy dowody przychodziły w jednej przesyłce były różne zapisy .I nic nie pomagało przez tyle lat ,aby ci ludzi z epoki lat 70 przeszli na dzisiejsze myślenie - może ZW może to poruszyć ,bo diagności jakoś nie dali rady.

 

To forum czytają te dziadki -jak mają problem to niech się zgłoszą na forum to im pomożemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.