Skocz do zawartości

DECYZJA TDT A STAROSTWO


kuba197877

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie właśnie przyszła mi pozytywna decyzja z TDT w sprawie odbioru czy teraz muszę coś składać jakieś dokumenty do Starostwa o ponowny wpis do rejestru przedsiębiorców czy tylko nowe stacje maja taki obowiazek moja SKP działa od 2001r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie właśnie przyszła mi pozytywna decyzja z TDT w sprawie odbioru czy teraz muszę coś składać jakieś dokumenty do Starostwa o ponowny wpis do rejestru przedsiębiorców czy tylko nowe stacje maja taki obowiazek moja SKP działa od 2001r

Czy po odbiorze zmienił się zakres stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy teraz muszę coś składać jakieś dokumenty do Starostwa o ponowny wpis do rejestru przedsiębiorców czy tylko nowe stacje maja taki obowiazek moja SKP działa od 2001r

Nie ...Bynajmniej u nas tak było 3 lata temu...

 

[ Dodano: 12-10-2010, 17:51 ]

Ps.U nas oczywiscie bez zmiany zakresu... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gosp. musisz zgłosić wszelkie zmiany. Nową decyzje prześle do WK TDT. Natomiast uważam, że dobre wychowanie (kurtuazja) zobowiązuje do poinformowania WK o odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież TDT wysyła decyzje też do stosownego wydziału komunikacji.

Moim zdaniem zbędne jest wysyłanie do WK takiej decyzji jeśli ją dostali z TDT.

A dobre wychowanie to na salony można zachować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam otrzymujemy decyzje od TDT nawet wcześniej niż przedsiębiorca je otrzyma. Dla spokoju przedsiębiorca może przedzwonić do Starostwa z pytaniem czy doszła decyzja. Tak na wszelki wypadek bo jak by coś na drodze pocztowej nie zadziałało wówczas Starosta nie ma wiedzy o otrzymaniu poświadczenia i wszczyna postępowanie.

Ale z doświadczenia nie zdarzyło się byśmy nie otrzymali decyzji TDT. Tu współpraca jest wzorcowa.

Owszem zapis ustawy o swobodzie dział. gosp. stanowi, że należy zgłaszać wszelkie zmiany w terminie 14 dni ale po co skoro taką wiedzę już Starostwa posiadają. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, niech WK sobie wszczyna skoro nawaliła Poczta lub TDT to niech ich ciągają.

Skoro maja taki obowiązek to niech się z niego wywiązują, a nie jeszcze przedsiębiorcę nakłaniać to telefonów, sprawdzania i innych bzdetów.... sorry, ale wkurza mnie takie podejście do sprawy. :shock:

SKP nie powinno to obchodzić, chyba się wszyscy zgodzą.

Przecież to nie Świętek Krowy, ani TDT (pożal się Boże), ani Poczta. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Moment, niech WK sobie wszczyna skoro nawaliła Poczta lub TDT to niech ich ciągają.

Skoro maja taki obowiązek to niech się z niego wywiązują, a nie jeszcze przedsiębiorcę nakłaniać to telefonów, sprawdzania i innych bzdetów.... sorry, ale wkurza mnie takie podejście do sprawy. :shock:

 

Nie rozumiem skąd w forumowiczu WOLF tyle agresji. Napisałem, że znakomicie to funkcjonuje i przedsiębiorca nie musi tego zgłaszać co najwyżej zadzwonić z ciekawości, gdyż TDT bardzo dobrze współpracuje ze Starostami w zakresie powiadamiania ich o wydaniu nowego poświadczenia zgodności.

 

A co do tego co jest czyim obowiązkiem proszę się wypowiadać i oceniać jeśli ma się pojęcie o stanie prawnym.

 

W tej sytuacji przytaczam czyim obowiązkiem jest powiadamiać Starostę o uzyskaniu nowego poświadczenia zgodności i czyj to za........ny obowiązek jest.

 

(Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.) Pord

 

art. 83 ust. 3. Stację kontroli pojazdów może prowadzić przedsiębiorca, który:

(...)

5) posiada poświadczenie zgodności wyposażenia i warunków lokalowych z wymaganiami odpowiednio do zakresu przeprowadzanych badań wpisanego do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów;

 

4. Poświadczenie, o którym mowa w ust. 3 pkt 5, wydaje za opłatą, w drodze decyzji, Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego, po dokonaniu sprawdzenia stacji kontroli pojazdów. Poświadczenie zachowuje ważność do czasu zmiany stanu faktycznego, dla którego zostało wydane, nie dłużej niż przez 5 lat od daty jego wydania.

 

art. 83a ust. 4. Wraz z wnioskiem przedsiębiorca składa oświadczenie następującej treści:

"Oświadczam, że:

1) dane zawarte we wniosku o wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów są kompletne i zgodne z prawdą;

2) znane mi są i spełniam warunki wykonywania działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia stacji kontroli pojazdów, określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.".

 

 

(Dz. U. z 2007r. Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.)

USTAWA

 

z dnia 2 lipca 2004 r.

 

o swobodzie działalności gospodarczej

Art. 65. 1. Organ prowadzący, na podstawie przepisów regulujących daną działalność gospodarczą, rejestr działalności regulowanej dokonuje wpisu na wniosek przedsiębiorcy, po złożeniu przez przedsiębiorcę oświadczenia o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania tej działalności.

2. Oświadczenie składa się na piśmie do organu prowadzącego rejestr działalności regulowanej.

(...)

 

Art. 66. 1. Rejestr działalności regulowanej jest jawny. Każdy ma prawo dostępu do zawartych w nim danych za pośrednictwem organu, który prowadzi rejestr.

(...)

5. Przedsiębiorca jest obowiązany zgłosić zmianę danych wpisanych do rejestru w terminie 14 dni od dnia zajścia zdarzenia, które spowodowało zmianę tych danych.

 

 

Na przedsiębiorcy prowadzącemu stację ciąży obowiązek ustawowy zawiadamiać starostę o wszelkich zmianach objętych wpisem do rejestru. By uzyskać wpis przedsiębiorca musiał złożyć oświadczenie, że znane mu są warunki prowadzenia działalności regulowanej.

 

Ani Starosta nie będzie dzwonił ani TDT bo to nie ich obowiązek tylko przedsiębiorcy jeśli chce dalej prowadzić stację. Spóźni się jeden dzień i stacja może zostać wykreślona.

 

Nie rozumiem takiego podejścia, gdyż u nas znakomicie funkcjonuje współpraca w związku ze zmianą ważności decyzji TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie agresja tylko złość na to co się dzieje :(

Z tym wykreśleniem to spokojnie, nie tak szybko, od razu zamykać SKP :razz: , typowo urzędnicze podejście. :x

Ponadto raz forumowicz Bogusław Maćkowski pisze, że po co wysyłać decyjzję TDT, skoro WK ją mają, chwilę potem, że mamy obowiązek i przytaczasz literę prawa........???

Czyli jeśli do WK, SKP nie wyśle decyzji TDT to zamyka się w Bydgoszczy SKP, inaczej prowadzone jest wszystko niezgodnie z literą prawa???

 

Mam takie podejście skoro żąda się coś co się posiada? Paranoja.

Ostatnio mam dużo złych doświadczeń z instytucjami państwowymi i nie powiem dobrego słowa, :razz:

A nawiasem, jakby jakiś urzędnik zadzwonił, że czegoś brak lub nie ma to co by się mu stało, mania wyższości i ostatniego dnia oficjalne pismo, że kropki brak lub inny nr strony w spisie treści, a faxu odebrać nie można, bo trzeba zejść 2 piętra niżej, a jest za 5 minut godzina 15.00.

Niestety takich ludzi mamy w niektórych urzędach, za nasze pieniądze :(

 

Nawiasem zas...nym obowiązkiem funkcjonariusza publicznego jest też służyć społeczeństwu. :x Chyba, że się mylę.

A jeszcze jedno, Starosta nie będzie dzwonił, tylko ma od tego odpowiednich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................................................

 

A co do tego co jest czyim obowiązkiem proszę się wypowiadać i oceniać jeśli ma się pojęcie o stanie prawnym.

............................

 

Wg powyższego to pewne działy na forum trzeba zamknąć, albo udostępnić tylko prawnikom.

;)

 

Nikt nie jest alfą i omegą............

A chciałem przypomnieć, że forum jest do wymiany doświadczeń (nie tylko tych dobrych), swojego zdania... itd, itd.

Chyba co niektórzy o tym zapomnieli .... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolf - prezentujesz typową w ostatnich czasach pozycję, że moja racja jest "mojsza" i tyle.

Bo Urząd taki czy inny ma dbać o Twój interes i tyle.... I żadna pozycja nie powinna wykazać odrobiny dobrej woli w drugą... I do czego to niby prowadzi?

Boguś zaprezentował pewien utarty schemat działania, który chyba wszystkim jest na rękę i co najważniejsze w sposób najszybszy i najsprawniejszy prowadzi do rozwiązania sprawy - i co, też źle?? Kto jak nie sam przedsiębiorca powinien zadbać o swój własny interes? Co - lepiej stać na stanowisku "ja nie powiem, ja nie zadzwonię" - druga strona tak samo i do czego to doprowadzi? Może i nawet SP mogłoby do Ciebie "po przyjacielsku zadzwonić" - ale może tam właśnie pracuje taki sam gość jak Ty, co ostatnimi czasy dobrego zdania o prywaciarzach nie ma? I jak się skończy? A skończy się literalnie tak jak Boguś napisał - dzień po wszczyna postępowanie o zamknięcie i wsio... A Ty oczywiście masz prawo do odwoływania, szukania winnych na poczcie i gdzie tam chcesz... Panie Przedsiębiorco - wszystko wtedy odbędzie się zgodnie z prawem i nikt nie będzie musiał być miły, a ograniczy się do tego co musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Blacop. Mam nadzieję, że forumowicz Wolf zamiast skupiać się na tzw "mojszej" czyli swej racji zawczasu sprawdzi kiedy kończy mu się decyzja tdt dopuszczająca stacje bo poźniej winna będzie poczta, urząd, tdt ale przedsiębiorca w życiu on to poszkodowany w systemie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może forumowicz Bogusław Maćkowski sprawdzi jaka SKP ma już nie ważną decyzję TDT i .... :x;)

 

Nadal nie wiemy jak to jest w Bydgoszczy.... ;) zamyka się SKP, czy nie?

 

Spokojnie decyzja TDT ma jeszcze dużo czasu ważności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie skoro decyzja była wystawiona z dnia 12 listopada to do kiedy jest ważna do 12 listopada po 5 latach czy do 30 listopada. Ponieważ są zdania podzielone na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział 10

 

Terminy

 

Art. 57.§ 1. Jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu.

 

§ 2. Terminy określone w tygodniach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim tygodniu, który nazwą odpowiada początkowemu dniowi terminu.

 

§ 3. Terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim miesiącu, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca.

 

§ 4. Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni.

 

Moim zdaniem, powinno być w treści pisma "ważne do dnia" lub "ważne na okres" ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 3. Terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim miesiącu, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca.

a czasem nie :shock:

przykład - legalizacja analizatora spalin :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja wydana np z dnia 12.10.2010r. na 5 lat to nie znaczy że ważna do 31.10.2015r. tylko do 12.10.2015r.

Poza tym one nie są wydawane w terminach miesiąca o których mowa w przytoczonym art. 57 par 3. Swoją drogą zdaje się jest tam napisane, że na 5 lat od daty wydania decyzji a więc konkretnego dnia.

 

Jest też drugi rodzaj decyzji tzw warunkowy gdzie zamiast okresu 5 lat podana jest konkretna data np. do 31.12.2015r.

 

PS. Dla ciekawskich forumowiczów z poprzedniej strony: Tak w Bydgoszczy jak w każdym innym mieście (a mam taką wiedzę) urzędnicy dokładnie obserwują kiedy kończy się ważność decyzji TDT i tak jak wykazał protokół NIK w razie powstania takich przesłanek na dzień kolejny będą wszczynać postępowania kontrolne a następnie o wykreślenie stacji. W Bydgoszczy jak na razie nie ma potrzeby podejmowania takich procedur bo są odpowiedzialni przedsiębiorcy i stosują się do rad by minimum na 3 miesiące wcześniej wnioskować o decyzje TDT widząc co ostatnio TDT wyprawia w innych miastach (protokół pozytywny a decyzja odmowna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar to to chyba na etapie projektu i budowy, ale jak podstawa prawna?

 

[ Dodano: 11-11-2010, 13:42 ]

[quote="Bogusław Maćkowski"

 

..........................

 

PS. Dla ciekawskich forumowiczów z poprzedniej strony: Tak w Bydgoszczy jak w każdym innym mieście (a mam taką wiedzę) urzędnicy dokładnie obserwują kiedy kończy się ważność decyzji TDT i tak jak wykazał protokół NIK w razie powstania takich przesłanek na dzień kolejny będą wszczynać postępowania kontrolne a następnie o wykreślenie stacji. W Bydgoszczy jak na razie nie ma potrzeby podejmowania takich procedur bo są odpowiedzialni przedsiębiorcy i stosują się do rad by minimum na 3 miesiące wcześniej wnioskować o decyzje TDT widząc co ostatnio TDT wyprawia w innych miastach (protokół pozytywny a decyzja odmowna).

 

"Ciekawski" nie pytał o przypadek, gdy SKP nie ma decyzji TDT tylko jak nie poinformuje szanownego WK, że ma takową decyzję.

Gdy nie ma decyzji ważnej lub w ogóle to oczywista sprawa, że nie może działać i jest wykreślana z rejestru przedsięb....................

 

Co do kontroli WK, nadzoru to już NIK się wypowiedział z tym dajmy spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.