Skocz do zawartości

Jakie oświadczenie na zmiany


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Opel Zafiar zarejestrowany jako samochód ciężarowy 5 osobowy, dokonano zmian na samochód osobowy 7 osobowy.

Warszat wystawił oświadczenie nr 2 , a WK wymaga oświadczenia nr 1

Koledzy jakie oświadczenie byście wydali do takiej zmiany?

5ae1a438b8c76_owiadczenienr1.thumb.jpg.d358accaa934c1e459dd150bd34cfb87.jpg

5ae1a438c4ea1_Owiadczenie2.thumb.jpg.e4e18a5f0abe7eb5d6f82c0100871bf8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie oświadczenie byście wydali do takiej zmiany?

U mnie WK ząda f-ry z opisem zmian.Takie cos widze pierwszy raz.Warsztat który wystawia taką f-re musi miec w działalności PK 5020A/moze coś pomyliłem z tym nr./

Jezeli juz to nr.2....Ale cóz co WK to inaczej... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca w pierwszym wzorze pasuje mi jedna sztuka rocznie, zmiany konstrukcyjne nie mają nic wspólnego z jednostkowością dla przedsiębiorcy dla pojazdu zarejestrowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wydam żadnego oświadczenia.

Powód - jak wyżej.

Doskonale Cię rozumiem ,sam też nie wystawiałem(chociaż mógłbym) bo uważam że to lekki konflikt interesów.Ale takie przypadki mają miejsce.

Też mi ta jedna sztuka nie pasuje,ktoś za daleko poszedł z interpretacją przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem ,sam też nie wystawiałem(chociaż mógłbym) bo uważam że to lekki konflikt interesów

 

A u mnie jest obok ASO i oni wystawiają zaświadczenia za odpowiednią opłatą, po dokonaniu zmian konstrukcyjnych ;D

 

p.s A swoją drogą niezły to przypał z tymi zaświadczeniami z przebudowy z ciężarowego na osobowy i pisaniem tych głupot o wymontowaniu przegrody, zamontowaniu kanapy i pasów w autach w których nic nie trzeba robić bo mają to wszystko zamontowane... itd. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być to z nr 2. Te kody PKD to tez trochę przesada... Przepisy nie mówią jaki to ma być kod konkretnie, a jedynie mówią o uprawnionym przedsiębiorcy. A jaki to rodzaj działalności ma uprawniać, to już dokładnie nie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo napisał/a:

Koledzy jakie oświadczenie byście wydali do takiej zmiany?

 

 

Jako diagnosta żadnego, bo to nie moja działka.

Ok.

Mamy przy OSKP warsztat samochodowy i mamy w KRS-sie kod 50.20A a od tego roku PKD 4520Z

Warsztat wystawił oświadczenie nr 2 ja wykonałem badanie na OSKP po zmianach.

Poszło to wszytko do WK, ale Pani nie chce oświadczenia nr 2 tylko numer 1

 

Powinno być to z nr 2

Blakop jak przekonać tą Panią że nie wystawimy oświadczenia nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem klienta, który "przerabiał" VW Tourana z ciężarowego na osobowy. Cała procedura odbyła się w autoryzowanym serwisie. Klient miał oświadczenie o dokonanych zmianach, badanie ze stacji diagnostycznej a Pani w wydziale komunikacji żąda od niego świadectwa homologacji na auto osobowe. Klient nie może zarejestrować auta. Czy Pani w wydziale postępuje słusznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Pani w wydziale komunikacji żąda od niego świadectwa homologacji na auto osobowe

Pierwszy raz takie bzdury słysze.Nigdy,przenigdy u nas w WK nikt o takie coś nie pytał.Oczywiście tylko i wyłącznie dokumenty z przeróbki+SKP i po problemie.

Czy Pani w wydziale postępuje słusznie ?

Niech klient napisze odpowiednia bumagę do WK i niech mu podadzą podstawy prawne dlaczego nie chcą dokonac zmian na osobowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej było zarejestrować najpierw jako ciężarowy a dopiero później dokonać zmian konstrukcyjnych, bo teraz może byc problem z zarejestrowaniem. Skoro to nowe auto i przebudowa została dokonana w ASO to moim zdaniem powinne zostac wydane nowe ŚH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem klienta, który "przerabiał" VW Tourana z ciężarowego na osobowy. Cała procedura odbyła się w autoryzowanym serwisie. Klient miał oświadczenie o dokonanych zmianach, badanie ze stacji diagnostycznej a Pani w wydziale komunikacji żąda od niego świadectwa homologacji na auto osobowe. Klient nie może zarejestrować auta. Czy Pani w wydziale postępuje słusznie ?

 

Nie. Skąd ma mieć ŚH na osobowe skoro go kupił jako ciężarowe i po to robił zmianę konstrukcyjną aby stało się osobowym. Jak ma zaświadczenie czy oświadczenie, fakturę za usługę przebudowy, badanie po zmianie konstrukcji wraz z opisem dokonanych zmian z OSKP i dokumenty pojazdu (DR+KP) to nie powinna nic już chcieć powinna przerejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji lub decyzja zwalniająca pojazd z homologacji,

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

Pani w WK przeczytała tylko literkę a),nie doczytała reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd był kupiony w Polsce w salonie jako auto z kratką. Teraz klient je odkupił od starego właściciela i chce jeździć osobowym. Dziękuję wszystkim za odpowiedź

 

P.S. Dodam tylko że jest WK w Krotoszynie i ja też spotkałem się pierwszy raz z taką sytuacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.