Skocz do zawartości

Czy opłata za BT jest pobierana przed badaniem?


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • wrc69

    12

  • danielg539

    12

  • cezary

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Robię badanie z gazem jak wcześniej. Razem i jedno OE.

HAK ma być robiony z badania : INNE CZYNNOŚCI

Ale nawet wtedy "automatyczny ptaszek" stoi przy OE, Wpis do DR i Zaświadczen.

O ile "Wpis do DR" można odznaczyć, to OE już nie. Nie wiem co robić, na razie takiego badania jeszcze nie miałem. Wychodzi na to że lokalnie, bez połączenia z CEP, zrobię badanie HAK zapisane w trybie awaryjnym i z pobraną złotówką CEP.

Coś nie halo...

 

Program: PATRONAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię badanie z gazem jak wcześniej. Razem i jedno OE.
- czy przy tym badaniu z gazem ta opłata, ta jedna opłata w wysokości 1,00 PLN zaciąga się z automatu sama, czy trzeba coś/gdzieś odptaszkować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy tym badaniu z gazem ta opłata, ta jedna opłata w wysokości 1,00 PLN zaciąga się z automatu sama, czy trzeba coś/gdzieś odptaszkować?

u mnie też pobiera 2x1zł, przy badaniu z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może zależeć od systemu. Ja mam OE przyporządkowane do ceny za badanie - tak przynajmniej rozszyfrowałem.

Inne mogą mieć OE przyporządkowana do badania/ilości badań, a jeszcze inne od każdej pozycji rejestru; przykładowo kilka badań na jednym zaświadczeniu = kilka opłat i do tego jedna OE = 1 PLN.

No jak widać bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale jak to rozliczysz? Dotąd myślałem że za każde połączenie z CEP złotówka leci. Jak inaczej MC to rozliczy? Jeśli, jak twierdzisz, w różnych programach jest różnie, to nie dojdą w tym bajzlu sensu i będziemy wrzucać te zyle do tej skarbonki na "czuja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobi się zestawienie z pobranych opłat i wyśle się tyle ile się pobrało.

Wątpię, żeby ktokolwiek to liczył. Podobnie nie wierzę, że przed 13 XI w przypadku 'okresowego badania na pokwitowaniu' każdy pobierał opłatę jak klient pojawiał się na SKP po wpis z dowodem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja... To ja ten durny co potem problemy ma z księgowością czym udowodnić pobranie tego zyla, który trzeba oddać do MC w trybie "doliczenia zaległych opłat", bo się chce być bardziej papieski niż Papież. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi OE pobieranymi za stempel, szczególnie po przełomie miesieca, też zawsze przed księgową na dywanie stawałem. ;-)

Nigdy nie pasiło, że OE pobrana w listopadzie, jaka badanie było wykonane, wyfakturowane, rozliczone miesiąc wcześniej, w październiku przykładowo niech będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem pobieramy opłatę przed badaniem, natomiast w przypadku badania na przelew potrzebujemy umowy. W przepisach nie ma jakichś wytycznych do tej umowy. Mógłby ktoś wrzucić przykład jak ona ma mniej więcej wyglądać.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zawrzeć umowy ustnej podczas badania?

 

-Panie, dasz pan na przelew.

-Dam. A po ilu dniach chcesz pan zapłacić?

-Po 7 dniach może być. Emeryturę dostanę...

 

Nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę bym polemizował.

 

-Poproszę piwo.

-Proszę bardzo. Proszę paragon.

 

Zawarłeś umowę ustną kupna-sprzedaży a na potwierdzenie tego masz dowód zapłaty w ręce i towar, który był przedmiotem tej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać na przelew jeśli klient ustali to z przedsiębiorcą - z diagnostą można taką umowę zawrzeć jeśli jest jednocześnie przedsiębiorcą prowadzącym stację kontroli pojazdów:

"1c.

Opłaty, o których mowa w ust. 1, mogą być uiszczone po

przeprowadzeniu badania technicznego, jeżeli przewiduje to umowa zawarta

między przedsiębiorcą prowadzącym stację kontroli pojazdów a

właścicielem lub

posiadaczem pojazdu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.