Skocz do zawartości

Czy opłata za BT jest pobierana przed badaniem?


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam w przepisach zapisu o tym, że opłata za BT jest pobierana przed badaniem. Kiedyś jak coś takiego mi się przez ręce przewinęło ale teraz za nic nie mogę tego znaleźć.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • wrc69

    12

  • danielg539

    12

  • biker100

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gdzieś kiedyś czytałem,że przedpłatę mogą pobierać usługodawcy za tzw usługę stałą np.energia elektryczna,telefon,gaz itp ps . (płatność z góry-abonament,prognoza zużycia)

Jest to uregulowane prawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no u nas tez pobieramy po BT, tylko czasami zdarza się pacjent który ma obiekcje bo dostał N, i na wszelki wypadek chciałem coś takiego umieści przed swoim okienkiem. Będę szukał dalej bo to na pewno gdzieś musi by. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata jest za badanie, nie za wynik czy pieczątkę,,,

dlatego powinna być pobrana po sprawdzeniu DR i stwierdzeniu czy i jakie badanie należy wykonać, a że większość z nas robi inaczej to tylko nasza i mentalności wina ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś "dzięki" jednemu klientowi pojawiło się u nas pismo z podpisem prezesa"Opłata za badanie techniczne płatna przed dokonaniem badania" :D .

W przepisach raczej nic nie znajdziesz,chyba były tylko zalecenia na szkoleniach lub w piśmie z ITS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czasami zdarza się pacjent który ma obiekcje bo dostał N,

1/ DR do ręki zaczym przystapię do OBT

2/ DR do kieszeni i jedziemy dalej..

3/ Przy wpisie do kompa DR tak trzymam zeby klient nie mial mozliwości go zabrać..

4/ Jak widzę ze klient ma obiekcje co do wyniku i zaczyna się dyskusja-DR do kasety..

Ty się przestaniesz nabijać jak Ci kiedy klient odjedzie z pieczątką nie zapłaciwszy ,,,

Koles miał lepszy nr.Wpisał do kompa "N"zafiskalizował a klient za DR z biurka i pojechał w sina dal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się przestaniesz nabijać jak Ci kiedy klient odjedzie z pieczątką nie zapłaciwszy ,,,

 

Oj tam,to był żarcik :)

Ps.Myślę,że nikt nie wie lepiej ode mnie jak to jest ,12 lat pracy na stacji paliw,również samoobsługowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg. mnie opłatę pobiera się po wykonaniu usługi

 

Tak mirek masz rację ,ale napiszę wam o czymś co mi sie przytrafiło . Otóż kiedy zaczołem pracować jeszcze na 1/2 etatu na OSKP to przez dwa dni kolega siedział przy mnie i przypominał mi aby brać opłatę za badanie. U siebie w JW tego nie robię i człowiek nie miał tego >odruchu<. To były jaja, ludzie myśleli że to jakaś zmyłka lub ukryta kamera. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobieram po badaniu (przeważnie) no chyba, że jest to klient specjalnej troski wówczas przed badaniem (DR oczywiście też mam w kieszeni) i jeszcze przed badaniem pobieram gdy klient jest na tzw. "wymuszenie" czyli wpada na 10 minut przed zamknięciem stacji i pyta czy dam rade zrobić BT :D . Moja odpowiedź jest zawsze twierdząca ale natychmiast jest powiadomiony, że kasa z góry i niezależnie od wyniku badania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa po badaniu a DR w kieszeń przed badaniem. Jak nie chce zapłacić to informuję klienta, że mu zatrzymam DR (auta nie mogę nie wydać).

 

Jako ciekawostkę powiem wam, że w Gorzowie był taki przypadek, że klient wezwał policję bo poczuł się oszukany, oczywiście diagnosta zagroził zatrzymaniem DR. Nie pomogło. Przyjechał patrol, klient zapłacił a diagnosta i tak zatrzymał DR. Taka mała zemsta... :) Znam sytuację od policjanta który jechał na interwencję i zadzwonił się poradzić co może diagnosta a co nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był taki przypadek, że klient wezwał policję bo poczuł się oszukany, oczywiście diagnosta zagroził zatrzymaniem DR. Nie pomogło. Przyjechał patrol, klient zapłacił a diagnosta i tak zatrzymał DR.
Osobiscie mialem taki przypadek, klient zaplacil a dowod w koperte i do WK. A co do kasy przed czy po to o ile pamietam to w latach 90-tych bylo zalecenie kasowac przed. U mnie od kilkunastu lat pobieramy po.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kasy przed czy po to o ile pamietam to w latach 90-tych bylo zalecenie kasowac przed. U mnie od kilkunastu lat pobieramy po.

 

ale wtedy nie było pewnie opłaty 2,- a teraz 1,- zł. na CEPiK, chodzi o pobieranie opłaty przed badaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba zainstalować dwie kasy jedną przed kanałem o kasować za przegląd :D a drugą za kanałem i kasować za Cepik albo nie :D:D:D:D:D wtedy będzie git gorzej tylko jak to zrobić na stacji bez przejazdu :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieniądze powinny być przyjęte przed badaniem a klientowi wydany dowód wpłaty,

następnie robi się badanie i określa wynik badania , :)

 

a kiedy pobrać na CEP? bo jeśli będzie N to bez 1,- zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.