Skocz do zawartości

Czy opłata za BT jest pobierana przed badaniem?


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem do czego zmierzacie - zgadzam się - ale mamy rozporządzenie, które reguluje tą kwestię dosyć klarownie. W mojej poprzedniej firmie od kilku lat praktykowało się zawieranie umów na obsługę przelewową klientów.

 

Wiem, że rozogniam dyskusję ale zaraz znajdzie się wielu takich co te porady tu zawarte zastosuje do z góry wiadomych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • wrc69

    12

  • danielg539

    12

  • biker100

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cholera! Przed chwilą kupiłem piwo i nie wziąłem paragonu. I teraz co? Pić? Czy od razu zwrócić? ;)

Jedno wiem na pewno: Za żadne skarby nie zwracaj PO wypiciu. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem pobieramy opłatę przed badaniem, natomiast w przypadku badania na przelew potrzebujemy umowy. W przepisach nie ma jakichś wytycznych do tej umowy. Mógłby ktoś wrzucić przykład jak ona ma mniej więcej wyglądać.

Z góry dziękuję za pomoc.

Gdzie to jest napisane w ustawie, że na przelew potrzebujesz odrębnej umowy ?

Nawet jeśli tak to chcesz interpretować - PRZELEW sam w sobie jest umową - umawiasz się z kimś, że przeleje Ci pieniądze.

Jeśli już chcesz się zabezpieczyć - poproś o podpis na FV.

Paprock ma rację :-)

 

BTW - ludzie - dlaczego Wy szukacie problemów tam, gdzie ich nie ma ? :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - ludzie - dlaczego Wy szukacie problemów tam, gdzie ich nie ma ? :D :D :D

 

No własnie do tej pory umowy nie potrzebował po 13 potrzebuje :shock: tez nie wiem po co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piskp przygotowało taki wzór, skontaktuj się z kimś kto korzysta z ich usług...
- mocniejsi od tej organizacji 'potwierdzenia badań' powymyślali, które można sobie powiesić w..., bo są nieumocowane w prawie, ale owszem stosuje się, a jakże. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać na przelew jeśli klient ustali to z przedsiębiorcą - z diagnostą można taką umowę zawrzeć jeśli jest jednocześnie przedsiębiorcą prowadzącym stację kontroli pojazdów:

 

Diagnosta jako pracownik przedsiębiorcy może być przez niego upoważniony do zawierania umów. A nawet gdyby diagnosta zawarł taką umowę bez upoważnienia to nie jest ona z automatu nieważna, gdyż jej ważność zależy od jej potwierdzenia przez przedsiębiorcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W NORCOM-ie zaproponujemy Państwu - na kilka dni przed wejściem CEP-a w życie - aktualizację, która pozwoli na wystawienie dokumentu płatności przed badaniem.

Nie czekamy do 13/11, wersję wypuścimy wcześniej - abyście mieli czas ochłonąć, a od 13/11 - skupili się wyłącznie na modyfikacjach związanych z samym CEP-em i jego działaniem ...

 

Jak mogę zainstalować tą aktualizację i gdzie ja znaleźć? Cepik działa u mnie dopiero od dziś (wreszcie). Zrobiłem jedno badanie ale kolejność się nie zmieniła czyli paragon na końcu. Na YOUTUBIE jest ładny filmik instruktażowy NORCOMU a system mam aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.