Skocz do zawartości

Czy opłata za BT jest pobierana przed badaniem?


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio byłem na OBT gdzie w biurze obsługi skasowano mnie za badania i zostawiłem DR , następnie Diagnosta po badaniu skasował za CEP i wydaje mi się ,że to jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • wrc69

    12

  • danielg539

    12

  • biker100

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

pieniądze powinny być przyjęte przed badaniem a klientowi wydany dowód wpłaty,

następnie robi się badanie i określa wynik badania , :)

 

Tak właśnie powinno by, tylko rozchodzi mi się o to gdzie to jest zapisane.

Niestety mojego mentora nie ma w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tego tematu to na ostatnim szkoleniu jeden z diagnostów opowiedział jak wytłumaczyć klientowi, że kase przed przeglądem się zostawia:

"Idzie Pan do kina, to płaci Pan przed filmem, czy po filmie? No właśnie, a nie wie Pan czy film będzie się podobał, czy nie będzie. Tu jest tak samo, nie wie Pan czy wynik badania będzie się Panu podobał czy nie" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Idzie Pan do kina, to płaci Pan przed filmem, czy po filmie?

 

Zwróć uwagę, że praca na SKP to nie kino, tylko Cyrk ,,,

 

Naszym zadaniem jest spowodowanie, aby klient wyjechał zadowolony z wynikiem N, bo dzięki nam jego dziewczyna, żona czy córka się nie zabije ,,,choć zdarzyło mi się ( Panie jedź stąd, ja tego świerzba nie widziałem) ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Idzie Pan do kina, to płaci Pan przed filmem, czy po filmie?

 

Zwróć uwagę, że praca na SKP to nie kino, tylko Cyrk ,,,

 

Naszym zadaniem jest spowodowanie, aby klient wyjechał zadowolony z wynikiem N,...

 

W moim regionie to niestety praktycznie nie możliwe. Ludzie są tak nauczeni, przez starych diagnostów, że nikt nigdy nie dostał negatywa... A, że jestem młodym człowiekiem, to obrywa mi się, że gówniarz itp... ostatnio było, że kase mam oddać, bo go okradłem i tak przez 15 min, że jeszcze tego pożałuje... A po tygodniu jak poprawił i przyjechał, to przeprosił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć zdarzyło mi się ( Panie jedź stąd, ja tego świerzba nie widziałem) ,,,

Zeby to raz...

A po tygodniu jak poprawił i przyjechał, to przeprosił

Rób swoje i nie przejmuj sie za bardzo co klient nawija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że praca na SKP to nie kino, tylko Cyrk

 

Ale w cyrku też się płaci przed :D

 

Naszym zadaniem jest spowodowanie, aby klient wyjechał zadowolony z wynikiem N

 

Też zawsze staram się tak robić i przeważnie udaje mi się to jakoś na spokojnie wytłumaczyć, a najlepiej jak sobie jeden z drugim zobaczy pod spodem co i jak, to nie raz już było że im "rura" bardzo miękła jak dowiadywali się o możliwych konsekwencjach, alę są też tacy niereformowalni np. badanie hamulca oś tylna na rolkach lewe koło hamuje a prawe nic nie hamuje i tekst klienta "Panie rolki się Panu popsuły :) " i nie dalej jak wczoraj wpada klient na OBT "szybki przednie opuszczone z obu stron do samego końca (przecież gorąco jest na dworze :lol: ) ja ich specjalnie nie podnoszę i robię badanie dojeżdżam do końca i sru szyby do góry i mówię że przyciemnione i bedzie N a klient to ja wyjeżdżam, a ja mu na to że wyjedzie jak zapłaci i dostanie zaświadczenie z wynikiem N. Przy wyciąganiu kasy do płacenia zobaczyłem w jego łapach zaświadczenie z innej stacji za to samo chyba :evil::evil: bo auto było młode i nic więcej mu nie było, no i baranowi kolejna 100 z kieszeni pękła a mi jakoś tak się fajnie zrobiło, że jednak poprzednik z innej SKP też miał kręgosłup i się nie ugiął :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię że przyciemnione

Zauważyłem, że sprowadzone z Francji i Szwajcarii często przednie boczne 16%, nie wiem czy to reguła ale jest problem.

U mnie akurat odwrotnie, zostali nauczeni przez nowych.

musieli być na praktyce u starych ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszym zadaniem jest spowodowanie, aby klient wyjechał zadowolony z wynikiem N,...

W moim regionie to niestety praktycznie nie możliwe

 

W takim układzie po co te stacje, przepisy, diagności. Może lepiej całkowicie zlikwidować BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tego tematu to na ostatnim szkoleniu jeden z diagnostów opowiedział jak wytłumaczyć klientowi, że kase przed przeglądem się zostawia:

"Idzie Pan do kina, to płaci Pan przed filmem, czy po filmie? No właśnie, a nie wie Pan czy film będzie się podobał, czy nie będzie. Tu jest tak samo, nie wie Pan czy wynik badania będzie się Panu podobał czy nie" :cool:

 

Ja stosuję inny przykład. Bardziej przemawia do rozsądku.

Idzie pan zrobić badanie, za które trzeba zapłacić. Np. biopsję. Jak wyjdzie rak to pan nie zapłaci za to badanie tylko przez to, że wyszedł rak? Czy zgodnie z przyjętymi normami zapłaci pan za badanie i podejmie pan działanie aby raka wyleczyć?

Ludzie mówię wam to naprawdę działa. Praktycznie nikt nie dyskutuje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się nadal wahał to mówię, że owszem może zrobić badanie gdzie indziej. Być może ktoś coś przeoczy, lub niezbyt dokładni przebada. Tylko czy to rozwiąże problem raka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Nie mogę znaleźć, a jestem prawie pewien, że czytałem gdzieś o zmianie przepisów dotyczącej pobierania opłaty za badanie. Konkretnie chodziło o to, że będziemy pobierać opłatę przed wykonaniem badania. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem prawie pewien, że czytałem gdzieś o zmianie przepisów

Dawno temu i nieprawda, luźne interpretacje co niektórych.

Poza tym pobieranie opłaty przed wykonaniem usługi zawsze było nielegalne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że czytałem gdzieś o zmianie przepisów dotyczącej pobierania opłaty za badanie.
W założeniach do projektu zmian PoRD dotyczących CEPiK . Ale to dopiero ma być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pobieranie opłaty przed wykonaniem usługi zawsze było nielegalne,,,
Tyle, że gdyby porównać BT do czynności administracyjnych to wtedy nie widzę problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że gdzieś czytałem, na forum osds też szukałem i nie znalazłem. Mam nadzieję, że to nie wejdzie. Dziękuję za przypomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie wejdzie.
Dlaczego ?

Według ustaleń które robił OSDS musi wejść do 2018 zgodnie z projektem, który też jest już przyklepany, a nazwano to projekt uzgodnień. W tym też projekcie jest zapewniony dostęp do CEPIK II dla SKP. Więc w czym jest ten problem?

Z mojej strony żaden.

Nie zapominaj, że oprócz opłaty masz sprawdzić przed przystąpieniem do "właściwego" badani historię i dane pojazdu w CEP.

Wszystko masz w podanym linku.

A jeżeli chodzi o temat poruszany na forum, które wskazałeś to jest poruszany tu: http://www.forum.osds.org.pl/viewtopic.php?t=117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie wejdzie.

 

Mam nadzieję że to szybko wejdzie.No i oczywiście dostęp do CEP-a,przez SKP.I dobrze było by ,po zakończonym badaniu,wynik badania automatycznie przekazywany do CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.