Skocz do zawartości

Badanie bez tablic


blakop

Co robisz jak pojaz dprzyjeżdzża na OBT bez jednej tablicy rejestracyjnej.  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Taką chciałem szybka ankietę dla naszego kolegi zrobić, co by mu zobrazować sytuację rzeczywistą, ale nie umiem tu robić ankiet, więc tak po prostu zapytam.

 

Przyjeżdżam na badanie okresowe bez jednej tablicy, bo zgubiłem. Albo np. był wypadek i przyjeżdżam na jakieś pokolizyjne do Was - no wiadomo, tez najczęściej bez tablicy. Jak W PRAKTYCE robicie?

 

Wynika badania N za brak tablic?

Badanie pozytywne, ale nie wbijacie w DR tylko dajecie zaśw.do WK z wpisem w uwagach brak jednej tablicy?

 

Nie chciałbym tu dyskutować która droga jest słuszna, jak należy to interpretować itd. - raczej chodzi mi o szczere wypowiedzi jak w praktyce na Waszym terenie to wygląda. Ja od razu zaznaczę - to nie żaden sprawdzian. na naszym terenie wiele stacji da na takie auto pozytyw z adnotacją właśnie - i wiecie co - moim zdaniem słusznie. Skoro można okresówkę dla sprowadzonego bez tablic zrobić, to dlaczego w takiej sytuacji nie? Ale oczywiście ciekaw jestem waszych opinii.

 

PS Hmmm - może jednak jakiś sympatyczny MOD zrobiłby z tego normalna ankietę - anonimowo jest szansa, że ludziska szczerzej odpowiedzą :) Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anonimowo jest szansa, że ludziska szczerzej odpowiedzą

Ja osobiście nie musze nic robić anonimowo...

Wynika badania N za brak tablic?
:ok

 

[ Dodano: 14-10-2010, 23:31 ]

Skoro można okresówkę dla sprowadzonego bez tablic zrobić,

Owszem mozna tu dlugo dyskutowac w tym temacie.Ja moze swoj punkt widzenia przedstawie krótko:

1/ Pojazd zarejestrowany w kraju a więc TR musi posiadać.

2/ Pojazd przed I rej w kraju a więc ...

3/ Jak zwykle ktoś coś po drodze przeoczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jest w 155 wyniku N dla braku tablic, więc w takim przypadku P i zaświadczenie z adnotacją. Nie miałem takiej sytuacji na żywo ale gdyby to tak bym postąpił.
Jak wyżej.. Pozdr. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podchodzę do badania (brak cechy identyfikacyjnej) wysyłam do WK .Jak dostanie tablicę to wtedy badanie.

Przeważnie nie gubi się tablicy przed samym badaniem tylko wcześniej i klient ma czas na zgłoszenie i na dostanie wtórnika.Jak się nie chciało to trzeba stracić trochę czasu i paliwa na załatwienie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podchodzę do badania (brak cechy identyfikacyjnej) wysyłam do WK

 

masz chyba za dużo klientów,,,

zaświadczenie z adnotacją o braku tablicy i wynik P jeśli pojazd sprawny, pieczątka do DR po otrzymaniu nowej,,,a gdyby klient chciał na tym jeździć rok, to jest policja ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik zostaje telefonicznie uzgodniony z WK

 

np.

1) pojazd kupiony "w Polsce", a będzie przerejestrowany - czyli i tak dostanie nowe nry

2) a gdy tablica zginie (ukradną) po OBT :?::x a przed wizytą w WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

Nie masz podstaw, w dzienniku 155 nie ma takiego punktu. Jak pojazd z zagranicy to również N? Też nie ma tablic a robisz to samo badanie.

Wg mnie brak oznaczeń pojazdu czyli N

Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie ma skoro jej nie widzisz (znak legalizacyjny), na jakiej podstawie N za brak tablic j/w.

Nie podchodzę do badania (brak cechy identyfikacyjnej) wysyłam do WK

Możesz nie przystąpić do BT tylko w przypadku nie posiadania dokumentu dozorowego, bo badanie może być przeprowadzone po przedstawieniu powyższego w pozostałych przypadkach musisz przystąpić do badania i się określić co do wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jest w 155 wyniku N dla braku tablic, więc w takim przypadku P i zaświadczenie z adnotacją. Nie miałem takiej sytuacji na żywo ale gdyby to tak bym postąpił.

 

myślę, że też tak bym postąpił, z tym że wcześniej telefon do WK i jeśli zgoda to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę właściwie zrobić badanie z wynikiem P,ale pod warunkiem że wpiszę w uwagach że "pojazd dostarczono na lawecie" , ale to nie ma większego znaczenia bo klient i tak musi jechać do WK po wtórnik , a ja mu dopiero podbiję DR po załatwieniu tablicy.

Jak go odeślę od razu bez badania to mam czyste sumienie bo nikt nie przywozi samochodu na lawecie tylko przyjeżdża na kołach. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu nie jest oki

 

a powiedz, czy u nas w ogóle jest cokolwiek oki ???

 

Ja mogę właściwie zrobić badanie z wynikiem P,

 

już lepiej ,,,bądźmy ludźmi choć tam gdzie nam nie zabraniają tego przepisy ,,,

i przypominam, że zaczęliśmy dyskusję od braku jednej tablicy ,,,

Przyjeżdżam na badanie okresowe bez jednej tablicy, bo zgubiłem.
,,,

żeby nie było, że ja dam P nawet gdy brak kierownicy w aucie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna,,,czytaj - musi ,,,
:ok Tez jestem tego zdania.Dla mnie jak klient przyjezdza bez tablicy/pojazd zarejestrowany/to uwazam ze działa eręcz z premedytacją i nie ma ze boli... :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien być wyposażony w kierownicę homologowaną do danego typu pojazdu ,,,

 

To jest ważny argument,bo często mają zamontowane kierownicę,owszem ze znakiem bezpieczeństwa i homo,ale niestety bez dedykacji dla danego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownicę jako koło, które znamy a jak będzie to inne urządzenie to co wówczas...?

W przyszłości będziemy myślami sterowali. Na przeglądzie będziemy badać umysł kierowcy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.