Skocz do zawartości

Badanie za 20zł


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas badania dodatkowego np. za zbitą szybę spisujecie z auta numer silnika, bo na skierowaniu od policjanta tego nr tam nie ma.jak sobie z tym radzicie , opłata jak wiadomo 20 zł a odczyt numeru 49 zł, czy kasujecie dodatkowo za odczyt [w 126 p to jeszcze ale w Fiacie Ducato !!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kasuje nic więcej tylko te 20pln. Jak jest nr. na wierchu to nie ma problemu. A jak w/w dukacz to ratuje się różnymi sposobami, odczytam ile dam radę i jak od nas z powiatu to dzwonię do wk i porównuję, czasami proszę klienta o książkę pojazdu. Schody się zaczynają jak auto nie ma książki poj. i jest spoza powiatu. Ale coś wpisać trzeba. Zawsze staram się go odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej stacji postępujemy podobnie jak kolega Psuj. Z tą tylko różnicą, że nie mamy tak dobrych stosunków z WK i nie mamy gdzie zadzwonić by porównać numer. Dlatego też za te 20 pln jesteśmy zmuszeni sprawdzić je w każdym samochodzie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zakres tego badania dodatkowego nie wchodzi okresowe , czyli identyfikacja nam odpada , jestem mocno przekonany że ten odczyt nr silnika robimy nie potrzebnie[ i za friko] co zrobisz po godz 15 , karty pojazdu nie ma, nr częściowo skorodowany, stracisz 40 minut czasu i co za dwie dychy , to lepiej odesłać do innej SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdą usterkę 20zł oczywiście do kwoty 98.00. Natomiast to chyba jest nasz obowiązek zawsze spisywanie nr sil. nadwozia z natury i za to nie możemy pobierać opłaty.

A co będzie jak P. Policjant się pomyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie trafiło kiedys zaswiadczenie od policjanta bez VINu i nr rej. i skąd miałem widziec czy to ten faktycznie samochod jest?

Policjant mógłby mieć z tego powodu małe nieprzyjemności, Jeśli by to było z mojego powiatu to bym do niego dzwonił o uzupełnienie, bo musi mieć te dane w notesie służb. Zazwyczaj staramy się współpracować a nie rywalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przypadek gdzie w VIN Policjant wpisał nr sinika. To prawda, że czsem jest problem z nr silnika ale to nie my ustalamy cennik.

 

Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety u nas tez wymagają wpisywania numeru silnika i zaczynają sie schody jezeli np.klient PF126p miał w dowodzie wpisany nie pełny numer silnika ,a ja wpisze mu w zaświadczeniu pełen odczytany z natury numer ,WK wraca takiego gościa i ja mam mu napisac ze numer jest orginalny i nie nosi śladów ingerencji ,troszczke to chore.Oczywiście od klienta słysze ze nie jestem niekompetentny i nie wiem co robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku P Jarku to zupełnie macie kiepsko.Zazwyczaj jest tak że jak spisujemy całościowy nr silnika to wk nie ma żadnych problemów.Tak jest w gdańsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarku- powiem nawet, że macie prze(piiiii).

Uzupełnienie numeru też trzeba robić umiejętnie. Podam przykład na podstawie Skody Felicji. Numer silnika jest nabity w 2- ch rzędach, górny to numer właściwy, a dolny to typ silnika.Po tych zmianach przepisów ze skracaniem i strzałkami w wielu dowodach znalazł się tylko typ silnika ( co Skoda, to ten sam numer silnika )

Pisałem, dzwoniłem z wyjaśnieniami i nic. Urzędnik twierdzi, żenumer ma być czytany od lewa do prawa i od góry na dół. Jeden był tak oryginalny i spytał (a zgadza się z tym co na silniku ? Więc poco tyle krzyku, porównaj z dowodem i kwita.) Ten Pan jest JUŻ NACZELNIKIEK WK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałęm numery silnika nie raz i jak dzwonie do urzedu to juz mnie znają ,nawet nie musze sie przedstawiać,podobne sytuacje do Skody sa w BMW,a urzednik WK powiedział ze po to jest strzałka w lewo która mówi ze jest jeszcze druga cześć numeru.Jezeli chodzi o pisanie niepełnych numerów to u nas jest niedpouszczalne ,nawet jak mamy na stacju samochód w którym jest wpisanych siedem ostatnich znaków na silniku ,to my musimy spisac z natury dalszą jego cześc jezeli magiczna strzałka mówi ze takowy jest,bo [podczas kontroli sa problemy z WK]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek we francuskim aucie gdzie spisałem cały nr uwzględniając PSA a w WK nie było PSA i cofnięcie :evil:

A za KAŻDYM razem numer silnika odczytujemy/spisujemy CAŁY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś był porządnym jasnowidzem to byś wiedział że w WK nie ma PSA. U NAS JEST TAK SAMO , wpiszesz cały numer to odeślą bo nie mają tego , wpiszecz to co powinno być , to znowu tego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

póki co u nas trzeba po takim badaniu z pokwitowaniem wystawić zaświadczenie i wypełnić znajdujace się tam rubryki. w naszym rejonie nie przyjęliby takiego niepełnego zaswiadczenia w zadnym wk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Bydg też panie są uprzejme i chętne do współpracy , nawet same dzwonią jak mają jakiś problem , ale to wszystko do godz 15 , co czynić po 15 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.