Skocz do zawartości

zaświadczenie a cepik


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    19

  • Psuj

    11

  • pentagram

    7

  • Norbert Jezierski

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pewnie chodzi o to czy pobieramy opłatę na cepik? Odp NIE - bo ta opłatę pobieramy przy podbiciu DR. Więc klient dostaje zaświadczenie, idzie odebrać DR i jeśli wróci na SKP po pieczątkę to dopiero wtedy pobieramy 1 zł na cepik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem...Kasujesz "full"przy pierwszym podejściu...???

Przy tym bałaganie w przepisach to najlepsza metoda ,,,

a gdy ma DR do wymiany - np cały zastęplowany

no tyle to jeszcze chyba widzisz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku nie

a tu faktycznie masz rację, myślałem o braku miejsca na wpis, kiedy widzisz DR,,,

oznacza to tylko, że są przypadki podwójnego pobranie opłaty i nikt z tego powodu nie cierpi specjalnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznacza to tylko, że są przypadki podwójnego pobranie opłaty i nikt z tego powodu nie cierpi specjalnie ,,,

 

Ciekawe czy działa to w druga stronę, tz. czy ktoś ucierpi jak zaniecha sie pobierania opłat na CEP-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to tak, że to pobieranie opłaty "na zapas" jest czystym wygodnictwem ? Przecież to nie problem w systemie wprowadzić korektę z adnotacją, kiedy pobrano opłatę. Zawsze też zostaje ślad mówiący o tym, czy Klient wbił sobie przegląd w DR i - kiedy to zrobił.

 

Przestańcie wreszcie wszystko tłumaczyć bałaganem czy niejednoznacznością - bo tu przepisy są klarowne i jednoznaczne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tylko jak to zrobić, bo sposobów może być kilka ,,,

 

[ Dodano: 23-10-2010, 10:20 ]

a panowie na kontroli, zawsze mogą mieć obiekcje ,,

 

[ Dodano: 23-10-2010, 11:29 ]

bo tu przepisy są klarowne i jednoznaczne ...

będę wdzięczny za cytat konkretnego zapisu w tym temacie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie Stacja widać pobrany CEPIK i wystawione zaświadczenie -jest nieprawidłowość

która może być wychwycona podczas kontroli i od kontrolującego zależy co z tym fantem

uczyni. Najlepiej zrobić tak jak to robi Psuj . Wystawiamy zaświadczenie bez CEPIKU.

W tym przypadku korektę CEPIKU po powrocie klienta w celu wstawienia pieczątki łatwo wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wdzięczny za cytat konkretnego zapisu w tym temacie ,,,

 

Ależ proszę... :)

 

Dzięki, ale nie o to wyżej chodziło,,,

chodzi o sposób pobrania opłaty w późniejszym terminie ,,,w patronacie na przykład jest problem ze stworzeniem pliku z pojedynczego badania po korekcie,,,

mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu, aby ten problem przeskoczyć,,,

 

Sposób z korektą w rejestrze wydaje się najbardziej prawidłowy, trzeba by jeszcze ustalić czy i jaką drukować po zmianach fakturę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FV na samą opłatę w zasadzie nie idzie wystawić (PO korekcie wpisu w rejestrze), bo opłata ewidencyjna to opłata specjalna i jako taka nie podlega ewidencjonowaniu w zakresie podatku VAT czy dochodowego. Chyba, że skorygujesz całą FV, która wystawiłeś poprzednio (w zasadzie idzie o obecność lub nie ramki z dodatkowym podsumowaniem).

Ale to długa historia, bo co kraj to obyczaj i opłata jest inaczej pobierana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FV na samą opłatę w zasadzie nie idzie wystawić

Próbowałem, i jest to u nas możliwe, jest faktura na kwotę zero z oddzielną ramką na 1 zł OE ,,,

 

Myślę, że warto też rozważyć możliwość założenia nowej pozycji w rejestrze , mielibyśmy wtedy wypełnione wszystkie pozycje w rejestrze z aktualną datą, natomiast w pozycji rodzaj badania moglibyśmy wpisywać np." Wpis do DR",,ważne abyśmy robili wszyscy podobnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto też rozważyć możliwość założenia nowej pozycji w rejestrze , mielibyśmy wtedy wypełnione wszystkie pozycje w rejestrze z aktualną datą, natomiast w pozycji rodzaj badania moglibyśmy wpisywać np." Wpis do DR",,ważne abyśmy robili wszyscy podobnie,,,

Nie wiem czy dobrze mówię ale z księgowego punktu widzenia nie możesz tego zrobić w pozycji faktury bo jak będziesz fiskalizował to kasa fiskalna nie przepuści takiego dokumentu z pozycją nie podlegającą VATowi, dlatego jest to w postaci dodatkowego zapisu na fakturze poza punktami faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, i jest to u nas możliwe, jest faktura na kwotę zero z oddzielną ramką na 1 zł OE ,,,

To, że idzie wcale nie znaczy, że jest to dozwolone. Zresztą - po co komu FV / paragon na 0 zł ?

Swoja drogą, jak pisał adam1501, w żadna stronę tego nie idzie ufiskalnić.

 

Myślę, że warto też rozważyć możliwość założenia nowej pozycji w rejestrze [...]

Tylko - w jakim celu, skoro wystarczy zrobić korektę odpowiedniego badania i zaznaczyć pozycję: dnia X pobrano opłatę ewidencyjną ? Wszystko w jednym miejscu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie o to wyżej chodziło,,,

chodzi o sposób pobrania opłaty w późniejszym terminie

 

No właśnie to Ci podałem :) Opłatę pobierasz "za wpisanie do DR" z nie za wydanie zaświadczenia. Klient przychodzi miesiąc później i pobierasz opłatę za wpis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę pobierasz "za wpisanie do DR" z nie za wydanie zaświadczenia. Klient przychodzi miesiąc później i pobierasz opłatę za wpis

 

Czyli wchodzisz "korektą "w rejestr bt,zaznaczasz "opłata ewidencyjna",

pytanie:czy uzupełniasz(uzupełniacie) też w rejestrze bt -nr DR,datę I rej w kraju ,lub za granicą,jak nie była wpisana w zaświadczeniu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wchodzisz "korektą "w rejestr bt,zaznaczasz "opłata ewidencyjna",

 

Tak

 

czy uzupełniasz(uzupełniacie) też w rejestrze bt -nr DR,datę I rej w kraju ,lub za granicą,jak nie była wpisana w zaświadczeniu???

 

Nie nie uzupełniam, ale patrząc na wymagania cep-a chyba zacznę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uzupełniasz(uzupełniacie) też w rejestrze bt -nr DR,

A niby dlaczego mam wpisyac nr.DR skoro OBT było robione na podstawie skierowania a wiec nr.skierowania itd..

,datę I rej w kraju ,lub za granicą,jak nie była wpisana w zaświadczeniu???

Oczywiscie ze tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.