Skocz do zawartości

zaświadczenie a cepik


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem okresowe po zabraniu dowodu, zaznaczyłem pobranie opłaty

Nie przejmuj się, nie jesteś sam (nie chcę zgadywać ilu diagnostów obecnie tak robi), pomimo, że to niezgodne z przepisami ,,,

Jeśli jednak klient pojawi się z dr np. po tygodniu to jego badanie już do CEP-a nie pójdzie

Jeśli pobierzesz OE korektą, oraz wpiszesz nr DR (nr zaświadczenia z policji możesz przenieść do uwag)to pójdzie z automatu bez Twego udziału,,,

a poza tym nie powinieneś pobierać opłaty.

Ja tak robię, ale ja to zbyt za mało,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    19

  • Psuj

    11

  • pentagram

    7

  • Norbert Jezierski

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie piszą, że pobierają OE przy badaniu a nie w momencie wpisu do DR. Sprawa dość prozaiczna - wykonuję OBT, wystawiam zaświadczenie klient wraca po stempel , a ja jestem na wakacjach - wpisu dokonuje mój kolega i jego podpis widnieje w DR. Jak wyjaśnicie ten fakt przy kontroli, jeśli w rejestrze nie ma wzmianki kto dokonał korekcji wpisu? :x:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszą, że pobierają OE przy badaniu a nie w momencie wpisu do DR

 

Piszemy, że tak nie powinno się robić i ja tak nie robię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już tak nie robię, ale kiedy tak robiłem oraz moi koledzy diagności, którzy tak robią, robią to tak ,,,

Wpisuję na zaświadczeniu które zostaje u mnie wzmiankę kto wykonywał a kto potwierdził

a robią to o wiele dłużej niż ja i jeszcze żyją ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu jest pies pogrzebany, bo jak robisz badanie z zatrzymanym DR to nie wpiszesz numeru DR i badanie nie pójdzie do CEP-a dopóki nie będzie mieć tych danych. Czyli przy pobieraniu opłaty ewidencyjnej i podbijaniu DR (jak klient wróci z nim z WK) trzeba do badania dopisać jeszcze numer Dr i dopiero badanie pójdzie.

 

I tak, i nie. To badanie powinno trafić do CEP'a na podstawie informacji w WK, a nie - SKP. Przy wykonywaniu korekty BTP w zakresie informacji o pobraniu OE teoretycznie - nie ma potrzeby wprowadzania informacji o numerze DR. W końcu nie było DR podczas badania ...

Ale teoria to teoria - a praktyka to praktyka. :D :D :D

 

A praktyka?

A kontrole:

-jak jest wystawione zaswiadczenie ,to dlaczego pobrana OE?-i tłumaczysz

-jak jest "pieczatka w DR i OE ,to dlaczego "zaswiadczenie"-tłumaczysz

itd....

-nie mówiąc o CEPIKU -czy BT powinno trafić z WK czy SKP czy z obydwóch (zaświadczenie pozytywem z WK, pieczatka w DR- uzupełnienie nr DR i OE z SKP) czyli może podwójnie dojśc to badanie do CEPA???)

 

Jak klient się zjawi po wpis w DR jak postępujecie???

-pobieracie korektą CEPA(oczywiste :)

-wpisujecie korektą nr DR ??

-czy w uwagach wpisujecie np:klient zgłosił się po wpis w DR?

-???

Trzeba dopisać ,nie trzeba ,czy to zgodne z prawem,czy nie ,czy cepik ma iść z WK czy SKP?,(oczywiście rozpatrujemy tylko przypadek zaświadczenie "P" i zgłoszenia się klienta po wpis) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was wysyła raport z badania na pokwitowanie z policji, u mnie pokazalo błąd i tego badania nie ma w raporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, Ty nas w ogóle nie czytasz ???

nie ma prawa wysłać, bo nie wpisujesz numeru DR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc badanie okresowe na pokwitowanie z Polcji skąd wiecie że nia ma w DR wpisu -

TAXI,Nauka Jazdy lub brak wpisu hak lub gaz.Zgodnie z Dz.U.Nr.155 identyfikacji dokonuje się z danymi zapisanymi w DR lub odpowiadającym mu dokumencie.

Takim dokumentem na pewno nie jest Pokwitowanie z Policji bo tam bardzo często brakuje

pełnego Nr.VIN /najczęściej 6 ostatnich cyfr/nie mówiąc już o warunkach dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Robie badanie okresowe po zabraniu DR przez policję. W badaniu wybieram PC i wpisuje nr policyjnego pokwitowania i oczywiście nie pobieram OE. To badanie idzie do CEPiK. Klient wraca po pieczątkę, ja robię korektę badania z powodu pobrania OE, czy to drugi raz idzie do CEPa?

Czy robie źle czy dobrze?

 

[ Dodano: 13-09-2011, 18:54 ]

Robiąc badanie okresowe na pokwitowanie z Polcji skąd wiecie że nia ma w DR wpisu -

TAXI,Nauka Jazdy lub brak wpisu hak lub gaz.Zgodnie z Dz.U.Nr.155 identyfikacji dokonuje się z danymi zapisanymi w DR lub odpowiadającym mu dokumencie.

Takim dokumentem na pewno nie jest Pokwitowanie z Policji bo tam bardzo często brakuje

pełnego Nr.VIN /najczęściej 6 ostatnich cyfr/nie mówiąc już o warunkach dodatkowych.

 

Czy macie już odpowiedź na stwierdzenie Michała 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W badaniu wybieram PC i wpisuje nr policyjnego pokwitowania

PC to nie jest pokwitowanie z policji,,,

Zaznacz XX, wtedy nie pójdzie do CEPa, a po dokonaniu korekty i pobraniu OE idzie tam po raz pierwszy ,,,

Czy macie już odpowiedź na stwierdzenie Michała 2?

Zdarza się, że klient ma ksero DR, a często też dzwonię do WK i pytam ,,,

Jak byś nie zrobił, tak źle i tak niedobrze ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Pozwolenie czasowe ma chyba jednak inny kolor.

 

Takim postem wprowadzasz kolego Psuj ludzi w błąd. Jestem gotowy zapomnieć o tym, jeśli dasz sobie drugie ostrzeżenie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Pozwolenie czasowe ma chyba jednak inny kolor.

 

o i nie ma takiego zgrabnego malunku na środku.

 

Jestem gotowy zapomnieć o tym, jeśli dasz sobie drugie ostrzeżenie.

 

W końcu Tobie przywalę za twoje pyskówki do innych ludzi, niech no się tylko zbiorę...

 

:ok :ok :evil:

 

Kolejny chętny?

 

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zaznacz XX, wtedy nie pójdzie do CEPa, a po dokonaniu korekty i pobraniu OE idzie tam po raz pierwszy

 

Żebym mógł wpisac XXX to w programie stacja trzeba coś wybrać np DR, bo gdy zaznaczę brak DR znika mozliwosc wpisu. Czy to błąd zaznaczać DR wpisaując XXX i wysłać to do CEPa? A po wbiciu pieczątki jeszcze raz to pójdzie z korektą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc badanie okresowe na pokwitowanie z Polcji skąd wiecie że nia ma w DR wpisu -

TAXI,Nauka Jazdy lub brak wpisu hak lub gaz.Zgodnie z Dz.U.Nr.155 identyfikacji dokonuje się z danymi zapisanymi w DR lub odpowiadającym mu dokumencie.

Takim dokumentem na pewno nie jest Pokwitowanie z Policji bo tam bardzo często brakuje

pełnego Nr.VIN /najczęściej 6 ostatnich cyfr/nie mówiąc już o warunkach dodatkowych.

 

Witam

 

Ja wykonam takie badanie tylko po okazaniu przez klienta Karty Pojazdu, Ksera dowodu rej. lub Karty Informacyjnej Pojazdu (którą klient może uzyskać w Wydziale Komunikacji gdzie jest pojazd zarejestrowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.