Skocz do zawartości

Z jakim komputerem zapoznałeś się pierwszy raz w życiu ?


berecik

Pierwsz spotkanie z komputerem ?  

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku rzeczywiście było to "coś wielkiego". A konkretnie, "to" potrzebowało oddzielnego pomieszczenia i miało objetość sporej szafy. To cudo techniki, szczytowe osiagnięcie krajów RWPG, nazywało się RIAD i zapoznałem się z "tym" na studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem takim pasjonatem - mój pierwszy raz przeżyłem z XT (1989) ...

Zegar 8MHz (?), Turbo, dysk twardy 10 MB, pamięć 640 kB, CD 1x ...

Nie wiem, czy dobrze pamiętam wszystkie parametry, ale aż tak bardzo się nie mylę :lol: Łza się w oku kręci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pierwszy raz" to było z spestrum zx 81( klawisze na sensorach).Mieszkałem wtedy w Szczecinie a jechałem po niego aż do Olsztyna.To był "czad" aż łza się w oku kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze bylo ZX SPECTRUM z kultowym ladowaniem aplikacji przez kasety audio :D

pozniej generalnie laptop o architekturze 8086 (przed 286 :)

no coz.. a pozniej juz polecialo: 486 100 MHz DX

pentium II 300 MHz...

 

and so on...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy komp to Schneider Joyce. Jak na tamte czasy to jeden z mocniejszych komputerów. Miał aż 4Mhz! I 256 Kb pamięci.Przez całe wakacje jeździłem na Węgry sprzedawać badziewne zesawy skłądające się z szalika i czapki aby za zarobione pieniądze nakupować tam dezodorantów "Bac" i opylić je u nas. I za tę kasę kupiłem ten sprzęt, który jest obecnie mniej wydajny niż moja obecna kuchenka mikrofalowa.Potem cała seria Atari ST, TT, a na końcu Falcon. Był on lepszy od ówczesnego króla pc 486 ale jakoś nie przyjął się na rynku. A szkoda.

 

[ Dodano: 16-10-2005, 17:04 ]

...a obecnie posiadam coś takiego. Tylko się nie śmiać! Każdy ma jakies skrzywienie. Jeden fotografuje żonkile a inny.... ;)

joyce1.jpg.6cf8d2fa22ea572969f440dcd21569e8.jpg

DSCF4154.jpg.f90d63e170c939493b00e4ee99a77b6b.jpg

DSCF4116.jpg.eb48c0609d30fdd085f31a696b7136de.jpg

dz2.thumb.JPG.3c549be61ad577e58bc98692539bedc8.JPG

dz1.thumb.JPG.e944e008d89267b507f0c375edc6cd7e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Kiedy przytaszczyłem tę obudowę do domu to małżonka powiedziała albo ona albo ja i dzieci. Odbiło ci już kompletnie!"

Wybór był trudny. Ale cóż...

Po tygodniu mieszkania z teściami wróciła, i rodzina była w komplecie.

A ty Psuj się nie nabijaj.Pstrykaj te swoje żonkile.Kiedy moja połowica zabaczyła na forum diagnostów gościa ,który fotografuje kwiaty powiedziała " ten to przynajmniej porządny i romantyczny facet, nie tak jak ty" Tym samym masz u mnie przy najbliższym spotkaniu kilka gram Pb za free!!! :evil:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym masz u mnie przy najbliższym spotkaniu kilka gram Pb za free!!!
:shock:

Dobrze że ostatnio zafundowałem sobie M4A1 i brytyjską kamizelkę kevlarową. Chociaż zasada jest "dwa strzały w pierś, jeden w głowę", to i kamizelka nie pomoże... :D:lol:

 

[ Dodano: Wto Paź 18, 2005 7:32 pm ]

Tym samym masz u mnie przy najbliższym spotkaniu kilka gram Pb za free!!!

 

Niska jakość bo robione telefonem :cry: ... To jak z tym Pb, poczęstyjemu się nawzajem ??? :twisted:

 

:mrgreen::D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wymiękam.Blefowałem. Moim jedynym uzbrojenim jest nóż kuchenny :?

No chyba, że dasz mi na chwilę potrzymać odbezpieczonego M16 8) Ale jeśli kolega pogrywa online w jakiegoś Counter-Strike'a Source to może wirtualnie będe mógł spełnić moją groźbę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Ja pierwszy raz to w szkole zobaczyłem takie "cudo" Odra. To dopiero był sprzęt ! Zajmował pomieszczenie wielkości SKP :D

 

Też takie było moje pierwsze zetknięcie się z komputerem w TE. Duża sala, białe fartuchy i mieliśmy tylko pokazany i omówiony sprzęt co to jest i co to potrafi. Zapis na paskach perforowanych nawiniętych na duże szpule. Dotykać nie można było. To były czasy, ciekawe czy na Odrze były jakieś gierki?

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były czasy, ciekawe czy na Odrze były jakieś gierki?

 

Gierek nie było. :( Ale co ciekawe jeden z tych komputerów jeszcze działa! Używa go wciąż terenowy oddział PKP w Ostródzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ciekawe jeden z tych komputerów jeszcze działa! Używa go wciąż terenowy oddział PKP w Ostródzie.

Żartujesz sobie ? A co oni tym robią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie oblicza dzienną stratę spółki PKP na przewozie towarów i jakie dotacje od państwa powinna otrzymywać kolej w związku ze swoją działalnością ;) A tak na poważnie to nie wiem. W każdym razie powinni udostępnić zwiedzającym pomieszczenie z tym sprzętem. Ja będę pierwszym zwiedzającym, który to cierpliwie będzie tłumaczył synowi, iż nie jest to dekoracja z filmów SF lat 50-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.