Skocz do zawartości

Przebudowa - kratka - jaka i kto ?


Slawek84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy kratka musi byc wykonana w jakims specjalistycznym serwisie? W OSKP(Okregowej Stacji Kontroli Pojazdów) powiedzieli mi, ze nie musi byc wykonywana w takiej stacji. MOzna ja zrobic samemu, tyle, że oczka kratki nie moga byc wieksze niz 10cm., 80%wys. oparcia moze byc za blacha, od obrysu "scian" auta nie moze byc wiecej niz 5 cm. No i zeby spelnialo ten wymog z dlugoscia przestrzeni lad. od pasazerskiej.

 

Czy jesli dlugosc bedzie ok to mozna miec 2 rzad siedzen, bez pasow bezpieczenstwa (nie bylo ich fabrycznie)

Samochod jest 6 osobowy.

Dzieki za odpowiedz i bede pytal jak bede mial nastepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z zapisem i jak sprawdzić ,że przegroda powinna wytrzymać równomiernie przyłozone na calej powierzchni rownolegle do osi podluznej pojazdu obciążenie odpowidajace dwukrotnej masie ładunku przewidzianego do umieszcenia w przestrzeni ładunkowej ? sądzę że nie ma tu dowolności a przegroda powinna miec odpowiedni atest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o pasy.... Dz.U 32

8) w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do:

a) przednich siedzeń w samochodach osobowych, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu:

– 30 czerwca 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 1.400 cm3,

– 31 grudnia 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej od 1.000 cm3 do 1.400 cm3,

– 30 czerwca 1972 r. - pozostałych,

b) siedzeń innych niż przednie - w samochodach osobowych zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1993 r.,

c) siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa - zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r.;

przepisów lit. a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... kazdy kurcze mowi inaczej. Wkoncu niewiem.

W katowicach mowili ze musi to byc zrobione przez specjalna firme. W krakowie powiedzieli, ze mozna zrobic sam (stacja miesci sie kolo huty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odnośnie wysokiego mniemania, zgadzam się, to są Krakowiaki cwaniaki a ponadto centusie.

 

[ Dodano: 14-10-2005, 12:05 ]

Odnośnie wysokiego mniemania, zgadzam się, to są Krakowiaki cwaniaki a ponadto centusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie wtrące.Mi mówił wk że kratkę może montowac każda firma co ma w regonie naprawe poj. sam.Oczowiście to okraśle nr ragonu firmy(chyba początek).Tyle wiem.

Miłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wysokiego mniemania, zgadzam się, to są Krakowiaki cwaniaki a ponadto centusie.

Do ludzi to ja tam nic nie mam - ale są ludzie i ludziska - jak wszedzie ....

Raczej nie mam uprzedzeń osobistych - za to służbowe czasami się zdarzają ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mówił wk że kratkę może montowac każda firma co ma w regonie naprawe poj. sam.Oczowiście to okraśle nr ragonu firmy(chyba początek).Tyle wiem.

 

Dobrze ci mówili, przebudów i montażu może dokonać firma która ma wpisany w regonie kod PKD 5020A - Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci mówili, przebudów i montażu może dokonać firma która ma wpisany w regonie kod PKD 5020A - Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych

 

Jestem pod wrazeniem,czyżbysmy tu mieli pracownika urzędu statystycznego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Mi mówił wk że kratkę może montowac każda firma co ma w regonie naprawe poj. sam.Oczowiście to okraśle nr ragonu firmy(chyba początek).Tyle wiem.

 

Dobrze ci mówili, przebudów i montażu może dokonać firma która ma wpisany w regonie kod PKD 5020A - Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych

Y temat zostal wyjasniony.

Kratka zostala zrobiona przez mojego Tate (nie zadna firma i nic takiego) z rury i kratki (i blachy [chyba]) Pojechal na stacje diagnostyczna w katowicach (pracuje w delegacji) i gdy diagnosta mierzyl, mierzyl (20 cm wieksza przestrzen ładunkowa )cos tam zaczal mowic, nagle do Taty zaczely dzwonic telefony(co za zbieg okolicznosci) i wkoncu diagnosta powiedzial no chodź Pan, chodz. :lol::lol::lol::lol: I mamy se papierek calkowicie legalnie i bez problemu. :mrgreen::mrgreen: pozdr.

Jesli auto przyparkuje pod blokiem to zapodam zdiecie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek84

przeszło ci to dlatego ponieważ w twoim przypadku uzupełniłeś element który powinien być w samochodzie, (diagnosta nie jest jasnowidzem i nie wie czy tę przegrode miałęś wcześniej czy nie) natomiast gdybyś dokonywał zmian konstrukcyjnych powodujących zmiany w dowodzie rejestracyjnym takowe oświadczenie lub fakturę od firmy przebudowywującej musiałbyś mieć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie-fachowcy mam pytanko: czy widzicie jakąs szanse by zrobic z Cinqacento osobówki (z homologacją hatchback), samochód cieżarowy Van dwu osobowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdansku no problem ale homologaja tego auta zostanie do konca na osobowy,moga byc problemy z odpisywaniem vatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu jest problem bo klient po to zakupił pare sztuk fiacików aby odliczać sobie VAT. Pomyslał że zrobi z nich cieżarówkim a to wg mnie nietakie proste(choć prawde mówiąc niewiem czy w tym przypadku Dz.U dot.homologacji jest dla mnie wiążący i musze z niego korzystać) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu jest problem bo klient po to zakupił pare sztuk fiacików aby odliczać sobie VAT
Tak bywa, najpierw zrobił, potem pomyślał.

Niech ogląda Reality Sejm, PiS zapowiedział zmiany, że każdy przedsiębiorca będzie mógł odliczać VAT nawet z samochodów osobowych. Tylko kiedy to będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.