Skocz do zawartości

Badanie gazu bez wpisu PILNE


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    9

  • Psuj

    6

  • Qnick

    5

  • DARIO64

    5

Top Posters In This Topic

Ciekawe do kogo z "buzią" wyskoczy klient jak się dowie, że wydał kasę nadaremno...

Nie powinno się to w ogóle zdarzyć, ale cóż ,,,

Już Nałkowska pisała " Ludzie, ludziom zgotowali ten los"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w aucie sprawdzę hałas, spaliny i wycieki a urzędnik będzie musiał się "cmoknąć" bo w zakresie tego badania nie sprawdzam instalacji gazowej...

sprawdzisz spaliny tylko na benzynie, wycieków płynów eksploatacyjnych "gazu " też nie sprawdzisz? A co z zapisem że badanie tech może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu z DT ( zbiornik gazu ) Na dodatkowym badaniu ten przepis nie obowiązuje?

Piszesz że może Cię "cmoknąć" a chwilę potem że wszystko jest kwestią uzgodnień i dogadania się, coś chba tu jest nie tak.

Wiele razy miałem klientów odesłanych na dodatkowe badanie by sprawdzić instalację bo klient poszedł po wpis po okresie wiele dłuższym niż miesiąc i co miałem go przegonić bo nie ma takiego badania? Pisałem w pierwszym moim poście. że

Trudno tu komuś przyznać rację czy robi wg przepisów czy nie. Czy ma takie prawo czy nie. Czy robi dobrze czy źle.
To jest właśnie kwestia dogadania, klient nie dopełnił obowiązku, a WK ma prawo przypuszczać że coś może być nie tak z instalacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich - to mój pierwszy wpis , ale pozwolę sobie zabrać głoś w dyskusji. Uważam, że nie wykonanie badania faktycznie spowoduje sytuację patową - brak ruchu dla właściciela pojazdu , ale wystawiając zaśw. z inf. brak wpisu GAZ w DR musimy zwrócić uwagę aby podczas przeglądu kierowca nie tylko okazał poświadczenie TDT ale i homologację na montaż tej instalacji - zbyt wiele jest teraz takich samorodków ,, sam potrafię i zrobię " - a wówczas mamy spokojne sumienie że powinno być wszystko ok. bo to zakład montujący instalacje bierze przecież za to odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrócić uwagę aby podczas przeglądu kierowca nie tylko okazał poświadczenie TDT ale i homologację na montaż tej instalacji - zbyt wiele jest teraz takich samorodków ,, sam potrafię i zrobię "

 

Kiedyś"dawno"temu przed wpisem w DR "gaz" ,instalacja była sprawdzana na SKP.Ktoś to zmienił,i teraz ten "ktoś" (nowy projekt ustawy)chce zeby było jak dawniej.

Na dzień dzisiejszy nie ma obowiązku przedstawiać diagnoście homo na montaż instalacji ,tylko poświadczenie na zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wystawiając zaśw. z inf. brak wpisu GAZ w DR musimy zwrócić uwagę aby podczas przeglądu kierowca nie tylko okazał poświadczenie TDT ale i homologację na montaż tej instalacji -

Jeśli czytałeś ten temat od początku to zauważyłeś, że dokładnie o tym tu mowa ,,,

 

Na dzień dzisiejszy nie ma obowiązku przedstawiać diagnoście homo na montaż instalacji ,tylko poświadczenie na zbiornik.

Jeśli jest wpis w DR, to po co skoro WK tego żąda przy wpisie ???

 

Ale jeszcze znajdują się "rodzynki"ktorzy własnie tego ządaja...tzn.homo montazu...

nadgorliwi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka homologacja na montaż na nic mi nie jest potrzebna ..., nawiązałem do pytania co jeśli przyjedzie na OBT po montażu gazu a nie ma wpisu GAZ i nie ma ważnego BO? Powiedziałem że ja dla własnego bezpieczeństwa mogę poprosić o taką homologację sposobu montażu aby mieć " dupochron " że nie zrobił tego sam kierowca w garażu ! Jeśli jest stosowna adnotacja w DR zbędne dok. nie są mi potrzebne , chociaż znam i takich którzy kserują poświadczenia TDT , tak na wszelki wypadek - co do rodzynków - znałem diagnostę który żądał przy BT aktualnego ubezpieczenia poj. - to jest dziwne - dbanie o własne bezpieczeństwo - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z zapisem że badanie tech może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu z DT ( zbiornik gazu ) Na dodatkowym badaniu ten przepis nie obowiązuje?

 

Na jakim dodatkowym badaniu? (w tym temacie zadałem to pytanie już chyba trzeci raz)

 

Piszesz że może Cię "cmoknąć" a chwilę potem że wszystko jest kwestią uzgodnień i dogadania się, coś chba tu jest nie tak.

 

Trzeba się dogadać, bo jeśli urzędnik chce żebym wziął to na siebie i robił nieistniejące badania to może mnie "cmoknąć"...

 

wycieków płynów eksploatacyjnych "gazu " też nie sprawdzisz?

 

A to jest bardzo często w naszym kraju stosowana nadinterpretacja, poza tym gaz się ulatnia a nie wycieka. Żeby wyciekł, musi być bardzo niska temperatura i duża przepustowość nieszczelności- wtedy może wycieknie, zanim się ulotni :D

 

i co miałem go przegonić bo nie ma takiego badania?

 

Pokaż na kontroli, że robisz nieistniejące badania i wtedy pogadamy na ten temat...

 

a już się ubrechtałem z twórczości pismaka

 

Ażsprawdziłem datę artykułu... niewiarygodne... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- znałem diagnostę który żądał przy BT aktualnego ubezpieczenia poj.

czasem klient sam daje OC ... ,

a ja stwierdzam, że to poza zakresem wymagań diagnosty

 

choć zdarza się nieraz przypomnieć że już po terminie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka...A dlaczego...???Bo ma to spakowane w jednej okładce z DR...

 

A ja im oddaję i mówię że nie chcę bo jeszcze zgubię i będzie na mnie :cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

U mnie nie ma problemu gdy wyślę klienta po wpis "GAZ-LPG" do WK, nawet jeśli jest brak OBT. Wiem to na pewno, że WK nie dokona żadnych zmian w DR jeśli klient przyniesie zaświadczenie z wynikiem "N" .

 

 

Co kraj to obyczaj, a po d....e zawsze dostaje diagnosta, bo się pod tym podpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.