Skocz do zawartości

JAKI TERMIN BADANIA PRZYCZEPY CIEŻAROWEJ ROLICZEJ SAM ?


dareklawecki

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.07.2018 o 14:05, mirek.g napisał:

Dwa lata

co prawda moja podstawowa skp badań przyczep nie wykonuje (i mam nieco mgliste pojęcie w temacie) ale mam taki dylemat wynikający ze stwierdzenia z cytatu, owszem przyczepy rolnicze mają interwały badań 3-2-2 ale pojazdy marki "sam" corocznie, więc w takim przypadku jak "przyczepa rolnicza marki sam" co w pierwszej kolejności determinuje "czasookresy" badań, rolnicza czy sam, wydaje mi się że sam i wtedy badanie na rok, jeżeli błędnie wnioskuję proszę o sprostowanie dlaczego tak a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • JANUSZ60

    10

  • Jacdiag

    8

  • DARIO64

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, Baesler napisał:

 

 

 

 

Czy coś komuś wiadomo bliżej na ten temat?

 

 

Jest projekt że przyczepy lekkie SAM mają przechodzić badania co 5 lat. Ale kiedy wejdzie  i  czy w takiej formie jak jest dzisiaj tego nie wiem. I myślę że narazie nikt tego nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezary napisał:

ale pojazdy marki "sam" corocznie

 

Które pojazdy marki SAM? Tylko te wymienione w art. 81 ust. 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za wyjaśnienia, dobrze, że dla mnie to tylko hipotetyczne rozważanie, na moje  szczęście nie wykonuję badań przyczep bo inaczej to .... na tym zakończę dopytywanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

Motorowery nie podlegały badaniom a dzisiaj już tak i nic wielkiego się nie stało. Podejrzewam, że i z powodu wprowadzenia okresowych badań pojazdów marki SAM też się nie zawali świat, a prędzej padnie pojazd zważając na jego stan!  :evil:

Mi tam nie przeszkadza to, że przyczepy sam byłyby badane. Mogą być badane co rok.

Wówczas wyeliminowałoby to takie pojazdy jak na zdjęciu, które zrobiłem parę lat temu. Jak można takie coś zaczepić do samochodu i z tym jeździć?

mipeyp.jpg&key=e0499daac3bb0c637ea9972cc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Baesler napisał:

Wówczas wyeliminowałoby to takie pojazdy jak na zdjęciu

 

A myślisz, że fabrycznych przyczep w takim stanie nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2018 o 21:30, cezary napisał:

kolego na Twoim miejscu nr rejestracyjny tego wehikułu bym zmazał, lepiej nie kusić losu :ph34r:

Równie dobrze trzeba by zamazać wszystkie numery rejestracyjne, które widzę na ulicach.

 

 

Dnia 15.07.2018 o 21:37, michal_k napisał:

A myślisz, że fabrycznych przyczep w takim stanie nie ma?

Oczywiście, że są. Dlatego jestem zdania, że co roku jakiś diagnosta powinien oceniać stan przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baesler napisał:

Równie dobrze trzeba by zamazać wszystkie numery rejestracyjne, które widzę na ulicach.

 

te tylko widzisz, a poprzednie udostępniłeś w sieci bez zgody właściciela , no chyba, że ją posiadasz, wtedy całe moje pisanie o tym jest bez sensu.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2018 o 21:30, cezary napisał:

nr rejestracyjny tego wehikułu

 

jest na tyle nieczytelny, że może być nawet "lewy"

 

OPO + 4 cyfry na białej TR nie występuje 

 

wg UFG 

*T** tablica na osobowym 

*L**, *F**, brak danych 

 

ale to może z powodu 

 

Dnia 15.07.2018 o 21:25, Baesler napisał:

na zdjęciu, które zrobiłem parę lat temu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ale dla wielu jest przydatnym narzędziem jak jedzie jakiś cudak i nie wiadomo co to za producent/model (ja tak sprawdzałem przyczepy które widziałem w ogłoszeniach jak miały tablice widoczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 18.07.2018 o 14:26, cezary napisał:

te tylko widzisz, a poprzednie udostępniłeś w sieci bez zgody właściciela , no chyba, że ją posiadasz, wtedy całe moje pisanie o tym jest bez sensu.:silent:

Numer rejestracyjny nie jest danymi osobowymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podrobienie pieczątki diagnosty z numerem jego uprawnień i numerem stacji, na miesiąc przed jej otwarciem ??

W jednym i drugim przypadku nie jest to problemem dla osób tym zainteresowanych. A przeciętnej osobie potrzebne to jak zeszłoroczny śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na szybko - widzę błędy przy ciągniku rolniczym wchodzącym w skład kolejki turystycznej i nieścisłości przy przyczepie kolejki turystycznej (może być corocznie, a może być 3-2-1 w zależności od DMC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wyciągnięte z Vademecum Diagnosty. Dałem to,aby pomóc nam wszystkim. Mogą być błędy, jeśli chodzi o kolejkę nie sprawdzałem, natomiast pod innym postem umieściłem pismo z ministerstwa odnośnie autobusu zabytkowego wykorzystywanego zarobkowo.

7 godzin temu, michal_k napisał:

Na szybko - widzę błędy przy ciągniku rolniczym wchodzącym w skład kolejki turystycznej i nieścisłości przy przyczepie kolejki turystycznej (może być corocznie, a może być 3-2-1 w zależności od DMC).

Jeśli widzisz błędy to omów swoją wersję,aby można bylo poprawić, przekazałem Informacje odnośnie przyczepy,a co z ciągnikiem nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, damianw napisał:

a co z ciągnikiem nie tak?

 

Przepisy nie różnicują ciągnika rolniczego "zwykłego" i ciągnika rolniczego wchodzącego w skład kolejki, więc dla niego termin badania to 3-2-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.