Skocz do zawartości

JAKI TERMIN BADANIA PRZYCZEPY CIEŻAROWEJ ROLICZEJ SAM ?


dareklawecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cennik mamy w/g rodzaju pojazdu a nie marki więc pewnie poz. 1.9

1.9 dotyczy rodzaju przyczepa ciężarowa

a tu mamy rodzaj przyczepa lekka

 

w cenniku, w czasach pierwszych badań, przyczepa lekka była w poz 3.6 razem z przyczepą ciężarową rolniczą do 1,5 t DMC, bo oba rodzaje mają podobną konstrukcję, tzn nie muszą mieć układu hamulcowego

 

nadal pytanie pozostaje bez odpowiedzi , która pozycja ważniejsza - 1.6 czy 1.9 - i dlaczego akurat ta ma zostać zastosowana dla innego rodzaju pojazdu :?:

 

[ Dodano: 22-06-2011, 16:49 ]

a tdt na kontroli stwiedzi:

1.6 za mało - narażenie Skarbu Państwa na straty ... :razz:

1.9 za dużo - zawyżona opłata - strata klienta ... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • JANUSZ60

    10

  • Jacdiag

    8

  • DARIO64

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też mi to było trudno zrozumieć byłem przekonany że ciągniki i przyczepy rolnicze samy na rok ale na kursie mówiono mi inaczej, tak też uważają autorzy "Vademecum Diagnosty" wydanie V . Pytanie pierwsze dotyczące pojazdów zabytkowych i sam : Po wykonaniu badania co do zgodności z warunkami technicznymi ciągnika rolniczego marki "SAM" następny termin badania technicznego należy wyznaczyć: odpowiedź prawidłowa a)3 lata od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź prawidłowa a)3 lata od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

 

A przepraszam - to było pytanie dla pracownika WK, czy dla diagnosty? 8)

 

[ Dodano: 22-06-2011, 23:13 ]

A jeszcze jedno pytanie koledzy. Mam taką przyczepkę lekką i w DR mam badanie bezterminowe. Możecie mi powiedzieć do kiedy muszę zgłosić się na SKP celem poddania jej badaniu? Na pewno Pan Król mówił na szkoleniu co ustawa mówi na ten temat - prawda? :)

 

Gratuluję wspaniałych szkolących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

A jeszcze jedno pytanie koledzy. Mam taką przyczepkę lekką i w DR mam badanie bezterminowe. Możecie mi powiedzieć do kiedy muszę zgłosić się na SKP celem poddania jej badaniu? Na pewno Pan Król mówił na szkoleniu co ustawa mówi na ten temat - prawda? :)

(...)

Wreszcie ktoś napisał prawdę :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a)3 lata od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania

 

Od kiedy SKP daje badania na 3 lata :evil::evil::evil: A w ogóle skoro termin badania daję się od daty I rej. pojazdu to po co jest rubryka na termin badania w zaświadczeniu z badania SAM'a . Skoro przeprowadzamy badanie co do zgodności pojazdu marki SAM z warunkami technicznymi to po ch....j jest rubryka z terminem, ja stwierdzam że pojazd jest zbudowany w zgodzie z obowiązującymi war. technicznymi a termin niech sobie WK wyznaczy. Od dziś przestaję wpisywać termin dla Samów :-P zacznę wpisywać odpowiedni art. z PoRD zobaczymy jak wyjdzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu kłania się radosna twórczość, jedni biorą jak za motocykl inni jak za osobówkę.

a ja nadal nieugięty jestem, do 4 kW motorower, do 15 kW motocykl, powyżej 0.4 t masy własnej 1.02 cennika 98 zł ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać, ale zmusił mnie do tego załącznik, który jest tylko przede wszystkim reklamą :nook

Czy każdy tu może złożyć swoje wypociny poparte dobrymi chęciami i wmawiać nam, że jest to równoznaczne z DZU lub rozporządzeniem, a jeszcze lepiej insynuować, że jest to odpowiedzią P. Króla :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać, ale zmusił mnie do tego załącznik, który jest tylko przede wszystkim reklamą :nook

Czy każdy tu może złożyć swoje wypociny poparte dobrymi chęciami i wmawiać nam, że jest to równoznaczne z DZU lub rozporządzeniem, a jeszcze lepiej insynuować, że jest to odpowiedzią P. Króla :shock::shock::shock:

W jakim celu Pan prowokuje, aby administrator to usunąl. Właśnie Naczelnik J. Król swoją odpowiedzią potwierdził te jak Pan napisał wypociny -> http://forum.norcom.pl/viewtopic.php?p=111586&sid=eba896406b464a570f4c0c21909f6853#111586

 

Wystąpienie nie jest zagrożeniem dla Pana Norberta J.

Dla Pana być może tak, jeśli odmiennie Pan postępował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Król się myli. Reszt również.

 

Wynika to z niezrozumienia podstaw techniki prawodawczej. Być może (ba - pewnie na pewno) intencją ustawodawcy było co innego, ale zapisał to tak jak zapisał :)

 

ketiw38 - popieram w całej rozciągłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Król się myli. Reszt również.

 

Wynika to z niezrozumienia podstaw techniki prawodawczej. Być może (ba - pewnie na pewno) intencją ustawodawcy było co innego, ale zapisał to tak jak zapisał :)

 

ketiw38 - popieram w całej rozciągłości :)

Jeśli przyczepa lekka jest tym samym określeniem co przyczepa lekka marki SAM to po co jest odrębne badanie techniczne co do zgodności z warunkami technicznymi?

Wystarczyło by okresowe przed pierwszą rejestracją.

W ust. 10 przyczepa lekka marki SAM nie jest wymieniona, że bezterminowo. Nie napisano dotyczy także przyczepy lekkiej marki SAM.

 

Walczymy, o kasę dla stacji kontroli pojazdów, a niektórzy z was to negują. Niepodoba się niektórym, że ja to robię wspólnie z SITK RP z Krosna. Nic na to nie poradzę.

Policzcie przez te wszystkie lata ile kasy skp są w plecy z powodu takiego, a nie innego rozumienia przepisów. To i tak nie wszystko w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie ani Twoja kasa, ani SKP, jeśli ktoś dla jej ratowania nagina prawo.

 

Krótkie pytanie - autobus marki SAM - corocznie, czy co pół roku i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie ani Twoja kasa, ani SKP, jeśli ktoś dla jej ratowania nagina prawo.

 

Krótkie pytanie - autobus marki SAM - corocznie, czy co pół roku i dlaczego?

Moja kasa :roll:

Proszę zajrzeć do odpowiednich przepisów, to będzie wiadomo dlaczego. Od cymbała, nawiedzonego, piszącego wypociny, amatora itp.. sformułowania, oczekujecie odpowiedzi :?:

Proponuję udać się do dobrego prawnika, zapłacicie to będzie wtedy wiadomo dlaczego ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....)

Od cymbała, nawiedzonego, piszącego wypociny, amatora itp.. sformułowania, oczekujecie odpowiedzi :?:

(...)

Proszę bez wycieczek osobistych. Nikt nie napisał " Od cymbała, nawiedzonego"

Chcę tu podkreślić, że być możebyłem jako jeden z nielicznych byłem u Pana na szkoleniu i stwierdzam - Chce Pan dobrze i posiada wiedzę.

Niestety równocześnie muszę stwierdzić cyt:

"Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane"

:ok

No i jak zawsze odpowiedź na proste pytanie znów w pięknym stylu pominięta.

Może naprawdę stwórzmy partię polityczną - będzie można sobie przedstawiać różne wizje :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać, ale zmusił mnie do tego załącznik, który jest tylko przede wszystkim reklamą :nook

Czy każdy tu może złożyć swoje wypociny poparte dobrymi chęciami i wmawiać nam, że jest to równoznaczne z DZU lub rozporządzeniem, a jeszcze lepiej insynuować, że jest to odpowiedzią P. Króla :shock::shock::shock:

W pełni się z tym zgadzam i nie dajmy się zastraszyć .

Nie obchodzi mnie ani Twoja kasa, ani SKP, jeśli ktoś dla jej ratowania nagina prawo.

 

Krótkie pytanie - autobus marki SAM - corocznie, czy co pół roku i dlaczego?

 

Tak jest, prawa naginać nie wolno i jest to sprawa oczywista . A więc jeżeli za szkolenia biorą się osoby które do tego nie mają uprawnień to jest to też ewidentne naginanie prawa. Inną sprawa jest wygłoszenie referatu z zakresu związanego z pracą danej osoby.

Kto dał prawo osobie, która nie jest diagnostą nie prowadzi stacji kontroli pojazdów do zlecania opinii prawnych NAS dotyczących. Następnie machanie tymi opiniami i wmawianie wszystkim aby masowo odpłatnie z nich skorzystali - to o czym to ma świadczyć ?

 

Tak wygląda kol.Blakop odpowiedź na twoje pytanie.

Proponuję udać się do dobrego prawnika, zapłacicie to będzie wtedy wiadomo dlaczego

 

W sumie negatywne Wasze opinie doprowadziły po raz kolejny do karczemnej awantury :mrgreen:i niczego i nic nie zostało wyjaśnione, choćby

 

1. Jakie ma znaczenie w zdaniu spójnik "i" ? :razz:

 

Bo podobno taka też opinia prawna istnieje i teraz widzicie jak jesteśmy potraktowani jak matoły. :shock:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezorientowanym przypomnę - pytanie brzmiało "Na ile należy dać termin OBT na autobus marki SAM"

 

Pytanie wydawałoby się proste, a jednak... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.