Skocz do zawartości

Umieszczenie nr ramy i identyfikacja dokumentów K-650


kokolino1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W dniu jutrzejszym mam motocyklK-650 na okresowe przed pierwszą rejestracją. Motocykl sprowadzony z Białorusi.

Klient twierdzi że na ramie nie ma wybitego numeru ramy i jest tylko na tabliczce.

Zatem moje pytanie czy to prawda i co zrobić w przypadku kiedy go faktycznie nie będzie. Sprawa jeszcze jedna to może ktos dysponuje wzorem białoruskiego dowodu rejestracyjnego. Klient posiada tylko ksążeczkę na której pisze po rosyjsku"Технический паспорт мотоцикла"

Czy na podstawie tego dokumentu wydanego 25.08.1987 roku mogę wykonać OBT.

Sprawdziłem na stronach MI i nic nie znalazłem.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient twierdzi że na ramie nie ma wybitego numeru ramy i jest tylko na tabliczce.

to wyślij go do rzeczoznawcy, a potem WK i decyzja o nabicie

 

numer na ramie musi być

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokumenty od takiego motocykla jak będę w domu to zeskanuję.

Mój motocykl nie miał nr ramy i miał nabijane na SKP.

 

[ Dodano: 10-11-2010, 21:09 ]

Mam też dokumenty od Dniepra MT-9 on się praktycznie niczym nie różni od K 650 a jest więcej zapisów. Fabrycznie wyszedł bez numeru ramy w czerwcu 1988r miał wymieniony silnik (na silnik Urala) a we wrześniu nadano nu numer ramy taki sam jak numer fabrycznego silnika.

IMG.thumb.jpg.5a90fa25ffd1db84a57bcce369b6295e.jpg

IMG_0001.thumb.jpg.f4c6260ffa35fc012e2b09f967ce3747.jpg

IMG_0002.thumb.jpg.bcca3912200831e61b3dbf7cae947ac0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić w przypadku kiedy go faktycznie nie będzie.
WK i decyzja o nabicie

zgodnie z Dz. U. 2007 nr 186 poz. 1322

§ 2.

12. W przypadku zgłoszenia do rejestracji pojazdu, który nie posiada nadanych i umieszczonych fabrycznie przez producenta lub w trybie określonym przepisami odrębnymi cech identyfikacyjnych lub nie posiada tabliczki znamionowej, właściciel pojazdu do wniosku o rejestrację dołącza zaświadczenie, o którym mowa w § 28 ust. 1 lub § 29 ust. 2, potwierdzające nadanie i umieszczenie cech identyfikacyjnych lub wykonanie tabliczki znamionowej zastępczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Podepnę się pod temat, mam Dniepra MT10 podobnie bez numeru ramy. Czy mogę w takiej sytuacji zarejestrować jako pojazd zabytkowy ? Czy najpierw WK nowe numery? 

I dopiero wtedy opinia i zabytek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem na zabytek taki wiekowy samochód i miał tylko tabliczkę z numerem. Rzeczoznawca opisał, że producent tych pojazdów tylko w taki sposób je znakował ...... i tak został zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.