Skocz do zawartości

Beissbarth+Bosch czy Cartec+Precyzja+Sun?


thesperado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem w trakcie doboru wyposażenia OSKP i mam wybór taki jak w temacie. Maha jak na razie nie wchodzi w grę ponieważ stacja jest budowana i wyposażana przy udziale Ustawy o zamówieniach ..., a jakiś geniusz zrył kosztorys i przetarg, i tak się porobiło, że wybór jest, ale go nie ma. Jak na razie jestem po rozmowach z przedstawicielami firm Beissbarth, Cartec i Precyzja. Zestaw od firm Cartec+Precyzja+Sun oraz drobnica AMX-y itp. już mam skompletowany ale podobno się ciut się rozpędziłem. W chwili obecnej siedzę na skompletowaniem zestawu od firm Beissbarth+Bosch+drobnica, której te firmy nie robią i mam duży dylemat.

Problem polega na tym, że nad dobraniem urządzeń, oraz wariantów wyposażenia opcjonalnego firm Cartec+Precyzja+Sun siedziałem dobry tydzień. Powód? Zero szczegółowych informacji. O wszystkie szczegóły musiałem prosić lub ciągnąć z zagranicy z sieci ponieważ np. ktoś tak zrobił stronę firmie Cartec, że wygląda ona jakby nie chcieli nic sprzedać. Z precyzją jest już lepiej, ale i tak wszystko trzeba konsultować telefonicznie.

Teraz nagle pojawił się Beissbarth, który posiłkuje się sprzętem Boscha i cala zabawa zaczyna się od nowa. Jak Beissbarth będzie także kapał (póki co jest OK), informacjami to chyba dostane cholery, tym bardziej, że czas mnie pogania.

Teraz moja pytania i uprzedzam że kwota jaką mam do dyspozycji nie jest dokładnie mi znana, bo to niby tajemnica handlowa. :-)

1. Czy ktoś pracuje na podobnych zestawach, a jak tak to proszę o opinie i jakieś szczegóły na maila lub PW

2. Czy ktoś może ocenić to co wybrałem, a jak tak to podeślę na maila, PW lub opiszę w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że serwisant może nie mieć czasu aby odebrać telefon? Czytałem że na forum Bosch wysokich notowań nie ma. Jeśli chodzi o to co mam mieć od Bosch-a to będą to KTS 540 wraz z softem A+C9 na trzy lata, choć ze względu na oscyloskop wolałbym KTS 570, oraz analizator+dymomierz od Beissbarth-a BEA, a jak BEA to czytaj Bosch, jako moduły dodatkowe do jednego z komputerów na linii (mają być dwa) wg Beissbarth-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tak zrobił stronę firmie Cartec, że wygląda ona jakby nie chcieli nic sprzedać.

Tu bym się nie zgodził, zadzwoń do CARTECA niech przeslą ci ofertę katalogową wyposażenia dla OSKP, wdług mnie a wież mi troszkę przeszedłem CARTEC to dobra firma a co za tym idzie bezawaryjny sprzęt, jeśli miał bym doradzić to tylko CARTEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę dzwonić bo widujemy się osobiście i podczas tych spotkań oraz mailowo zadałem parę pytań i ... często odpowiedzi są jakby wymijające. Poszukałem więc odpowiedzi na stronie producenta, a nie cartec-polska.pl czyli stronce tylko dystrybutora polskiego. Mało tego Haik ma u siebie więcej o Cartec-u niż sam polski Cartec.

CARTEC to dobra firma a co za tym idzie bezawaryjny sprzęt, jeśli miał bym doradzić to tylko CARTEC.

Tego nie próbuje nawet podważać, bo gdzie się nie obrócę to trafię na stację z wyposażeniem tej firmy, a muszą być jakieś tego powody. Generalnie problem mam jak w temacie Cartec czy Biessbarth z tym że Cartec mam w miarę dobrze rozpracowany a Beissbarth jeszcze nie i szkoda mi trochę czasu na zbieranie, analizowanie i porównanie informacji i stąd prośba o pomoc. Inna sprawa, że i tak ostateczna decyzja nie zależy od mojej osoby, ponieważ ten decyduje ostatecznie, kto płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thesperado napisał/a:

Inna sprawa, że i tak ostateczna decyzja nie zależy od mojej osoby, ponieważ ten decyduje ostatecznie, kto płaci.

To nie rozumiem po co ty masz sobie głowę zawracać :razz: skoro i tak ktos inny podejmie decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie rozumiem po co ty masz sobie głowę zawracać :razz: skoro i tak ktos inny podejmie decyzje.

Tak to jest z naszymi szefami ,każą zbierać oferty a później i tak zrobią co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz napisał/a:

To nie rozumiem po co ty masz sobie głowę zawracać :razz: skoro i tak ktos inny podejmie decyzje.

 

Tak to jest z naszymi szefami ,każą zbierać oferty a później i tak zrobią co chcą.

 

Według mnie szkoda czasu CARTEC jak na dzień dzisiejszy nie widze innej opcji :D

Wiem ale jak trzeba to trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARIO64 napisał/a:To nie rozumiem po co ty masz sobie głowę zawracać skoro i tak ktos inny podejmie decyzje.

 

Tak to jest z naszymi szefami ,każą zbierać oferty a później i tak zrobią co chcą. A wtym przypadku się niezgodze :) bo jak my otwieraliśmy OSKP i Szewostwo zbierało oferty na wyposażenie to i tak konsultowali to znami co będzie najlepsze dla naszej stacji i oto w taki sposób wybraliśmy MAHA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewostwo zbierało oferty na wyposażenie to i tak konsultowali to znami

U mnie było odwrotnie,jak weszły na wyposażenie detektory do gazu to szef kupił od kolesia za 100 zł,było dobrze do pierwszej kontroli TDT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lektury wypowiedzi oraz z tego co doczytałem w innych wątkach wnioskuje, że Cartec jest w zasadzie OK, nie szczególnie awaryjny, a w razie problemów serwis także w porządku.

Teraz mam pytanie. Czy ktoś robi lub robił na czymś takim: rolki MB 8815, płyta zbieżności MSS 8400, kontrola amortyzatorów SA 600R, geometria ML 8 R (głowice 8xCCD- radio) TECH AWB, wszystko Beissbarth oraz analizator, BEA 460 jako moduł do PC Boscha?

Sprawa druga to na co zwrócić uwagę lub czy się kierowaliście dobierając opcje wyposażenia oczywiście poza kasą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa druga to na co zwrócić uwagę lub czy się kierowaliście dobierając opcje wyposażenia oczywiście poza kasą?

 

Wygodą obsługi. Polecam hydropneumatyczny dźwignik do podnoszenia osi zamiast tańszej wersji hydrauliocznej, przyrząd do ustawiania świateł z celownikiem laserowym zamiast lustra do ustawiania równoległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Użytkuje właśnie taką samą kompletację lini z Beissbarta i z tego co wiem, to serwis niema nic wspólnego z boschem. Na montaże i jakieś drobne naprawy przyjeżdzały zawsze samochody Beissbartha. Z ciekawych rzeczy nie musze dzwonic do sekretarki by zapytać o obsługę, a mogę zadzwonić bezpośrednio do serwisu.

 

Urządzenia są fajne, łatwe w obsłudze co ważne w całości ocynkowane. Z ważnych rzeczy polecam hamulce elektromagnetyczne w rolkach. Geometria uniwersalna, podobno jedyna, jest dobra, fakt że kompencacja trochę trwa, ale można się przyzwyczaić. Cenie sobie to, ze auta nie wracają na poprawki.

 

Jak będziesz miał jakieś pytania pisz na PW, przekarze więcej szczegółów z praktyki.

 

Przy wyborze kierowałem się funkcjonalnością, i dobrze wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale można się do tego przyzwyczaić, jak już wspomniałem najważniejszym jest fakt, ze niema poprawek zarózno na osobówkach jak i na ciężarowkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Użytkuje właśnie taką samą kompletację lini z Beissbarta i z tego co wiem, to serwis niema nic wspólnego z boschem.

 

Zwłaszcza że BOSCH kupił markę BEISSBARTH :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Na początek chciałem podziękować za wypowiedzi. Aby temat podsumować z mojej strony powiem, że wybór padł na Cartec . Do końca były wątpliwości co wybrać. W najbliższej okolicy gdzie spojrzeć to trafi się Cartec (prawie :-) ) więc można było porównać to co na papierze z rzeczywistością. Jeden nawet jest nieco sędziwy, a mimo to daje rade i z tego co poczytałem Cartec wśród użytkowników forum ma niezłą opinię. Linia Beissbatrh przy papierowym porównaniu była bardzo podobna. Ma trochę więcej innowacji typu hamulce rolek, ponoć całkiem ciekawe oprogramowanie, ale nie starczyło czasu, aby się o tym przekonać w rzeczywistości. I tu duży plus dla przedstawiciela ponieważ zaproponował wyjazd aby linię obejrzeć. Nie udało się ponieważ czas na myślenie nagle się skrócił. Trochę mam mieszane uczucia bo lubię innowacje, ale też nie lubię podejmować decyzji w ciemno, ale po burzliwej naradzie padło na Cartec, chyba że finanse nie zagrają bo mają być wagi i parę innych bajerów. W dzisiejszych czasach trudno ocenić co się przyda, a widać to po np. szaleństwie z ważeniem busów po "zmianach konstrukcyjnych", oczywiście pomijam fakt, że wagi w zasadzie mają nieco inne zastosowanie.

Na koniec słówko do kolegi Zbigniew68. Szkoda, że nie udało się nam skontaktować i porozmawiać, bo może miałbym więcej argumentów "za" dla linii Beissbatrh, których można by użyć w dyskusji o tym co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.