Skocz do zawartości

Przeróbka z 4 na 5 osób. Czy jest możliwe przerejestrowanie?


kalis

Rekomendowane odpowiedzi

pkt 3. - Punkty kotwiczenia w miejscach nieprzewidzianych przez producenta pojazdu.

 

Tym sposobem sprawy zatoczyły kło, bo na samym początku napisałem:

 

Auta takie nie posiadają dodatkowego punktu kotwienia pasa bezpieczeństawa więc zamontować go nie ma gdzie.

 

Więcej na ten temat chyba nic mądrego nie wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Mam Panowie do was pytanko mam opla AGILE 1.2 16v 2002rok 4 osobowy chciałbym zmienic na 5osobówke czytałem ze w tym roku wychodziły agile z homologacją na 5osób czy jezeli kupie tylną kanapę 3osobową zamontuje ją to co dalej mam zrobic wielka prosba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka marek na rynku, które w zależności nie wiadomo od czego oferują jedno i to samo auto raz dla czterech a raz dla pięciu osób.

Spotkałem się z takimi Fiatami i Suzukami. Po mojemu ciężka sprawa. Jakby ktoś zadał pytanie do producenta, to ten na bank by odpowiedział, że pojazd otrzymał homo na taką a taką opcję i umywamy ręce od dalszych kombinacji. Poza tym są jeszcze takie parametry masy pojazdu wiążące się z ładownością, a ta z kolei jest połączona z ilością miejsc na pokładzie właśnie. Nie mówiąc już o poduszkach/kurtynach przewidzianych lub nie dla tego wytworzonego poza fabryką miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy oczywiście o modelu H00

Temat już przerabiałem  - producent potwierdził iż ma tylko 4 miejsca i brak możliwości zwiększenia na 5

Mimo iż ten sam model od rocznika 2004 wychodził 5-miescowy

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, IVVO napisał:

producent potwierdził iż ma tylko 4 miejsca i brak możliwości zwiększenia na 5

A co ma napisać, jak tak wyhomologował i sprzedał pojazd. Najważniejszą kwestią jest to, czy przewidział punkty kotwiczenia dodatkowego pasa. Jeśli nie to pozamiatane. Przykładowo Seicento Van były homologowane w pierwszym etapie jako ciężarowe z dwoma miejscami, ale część z nich posiadała a część nie posiadała punktów kotwiczenia.

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet jak kupie tylną sofe 3miejscową i będzie zgodnie z przepisami to na przeglądzie tym rozszerzonym nie przejdzie ? Bo szkoda mi sprzedawać tą agile bo mało pali prawie wcale sie nie psuje a w drodze 3dziecko no cóż dziękuję wam za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, IVVO napisał:

producent potwierdził iż ma tylko 4 miejsca i brak możliwości zwiększenia na 5

Wcale mnie to nie dziwi, gdyż mocowania tylnych pasów do podłogi pod kanapą są w zupełnie innych miejscach w wersji 4 i 5 osobowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odświeżę temat. Jak się ma sytuacja ze zmianą liczby miejsc siedząceych z 4 na 5 w BMW X6?? 

Chodzi o rocznik 2009. Z tego co widzę w katalogach to wszystkie były homologowane na 4 osoby. Dopiero te nowsze od 2015 chyba były już 5 osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartek24 napisał:

Chodzi o rocznik 2009. Z tego co widzę w katalogach to wszystkie były homologowane na 4 osoby. Dopiero te nowsze od 2015 chyba były już 5 osobowe.

Zadałeś pytanie ...

i jednocześnie na nie odpowiedziałeś ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacdiag napisał:

na nie odpowiedziałeś ...

 

Zadałem pytanie i przedstawiłem, to co udało mi się znaleźć ale może ktoś napisze coś innego. Po to jest forum aby pytać , przedstawić swoje założenia, ustalenia, przypuszczenia, a nie tylko zadawać gołe pytania. 

A może źle na nie odpowiedziałem? Może coś przeoczyłem i ktoś mnie wyprowadzi z błędu? 

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.