Skocz do zawartości

pytanie opisowe


piotrryt

Rekomendowane odpowiedzi

na badanie okresowe przyjezdza pojazd marki volvo z zamontowanym urządzeniem technicznym dzwig o masie 19 ton kupiony za granica .

z tego wynika że to OBT przed rej w Polsce :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • pootzoo

    7

  • waldek741

    5

  • Jacdiag

    4

  • DARIO64

    3

wlasnie nie !! jest napisane tylko ze kupiony za granica, ale juz nie kiedy i czy jest tu zarejestrowany wiec przyjac nalezy ze jest to kolejne OBT w Polsce i tyle jedno z najprostszych pytan pomijajac badanie haka napisalem jaka dalem odpowiedz na to pytanie i egzamin zdalem wiec nie ma sie co doszukiwac :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje sie jest kluczowe pytanie

Może właśnie o to chodzi żeby opisać w różnych wariantach,dla 2 osi lub więcej.

 

Też miałem to pytanie opisowe i jest to OBT przed pierwszą rejestracją. Na opisywanie w różnych wariantach 2 lub więcej osi kompletnie nie ma czasu na takim egzaminie. Nawet na opisanie podstawy brakuje czasu i proszę uzmysłowić sobie, że ten egzamin to nie są przelewki, jak się niektórym wydaje. Niektórzy czynni diagności całkowicie nie zdają sobie sprawy z wagi tego egzaminu, nie mówię że akurat kolega DARIO64. Czynni diagności którzy pisali ze mną poprawkowiczem swój egzamin z rozszerzeń 11.05.2011 polegli całkowicie. Ja zdałem :-) i chciałem podziękować w tym miejscu wszystkim forumowiczom którzy mi pomagali przy niejasnych odpowiedziach. Przede mną egz. praktyczny i poproszę o cenne uwagi tych którzy na nim byli.

 

Potrzebne dokumenty:

DR lub równoważny dokument,

UDT na żuraw,

Legalizacja na tachograf

 

Oczywiście należy między innymi w opisie przerowadzonego badania (dostaliśmy przykaz, aby opisywać "rzeczowo") nie zapomnieć o DIP, opisać szczegółowo ten dokument. Czasu na to pytanie jest naprawdę bardzo mało. Niech uczciwie czynny diagnosta spróbuje opisać sobie na kartce to pytanie, a potem sprawdzi ile czasu mu to zajęło. Acha i pamiętać należy jeszcze o sprawdzeniu geometrii pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moze specjalnie jest tak napisane. Kazdy zdajacy podchodzi do niego inaczej i mozna stworzyc z niego 3 wersje:

1. Pierwsze badanie pojazdu 2-osiowego sprowadzonego.

2. Pierwsze badanie pojazdu 3-osiowego sprowadzonego.

3. Kolejne badanie okresowe pojazdu zarejestrowanego juz w kraju.

 

Najwazniejsze pewnie jest poprawnie opisać dany przypadek a który sobie wybierzemy to nasz problem i każdy ze zdających robi to nieświadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem to pytanie opisowe i jest to OBT przed pierwszą rejestracją.
Czynni diagności którzy pisali ze mną poprawkowiczem swój egzamin z rozszerzeń 11.05.2011 polegli całkowicie.

 

kolego max rozumiem ze pisales egzamin 11.05.2011 w krk tak?

bo ja wtedy wlasnie pisalem mialem tylko czesc opisowa do zaliczenia napisalem j/w i egzamin mialem z wynikiem pozytywnym zaznacze jescze ze na poczatku stycznia jak dobrze sobie przypominam 12 chyba bylo dokladnie to samo pytanie wtedy zinterpretowalem to jako poraz pierwszy na terytorium RP i wynik byl negatywny.A 11 maja w krk nic o DIP nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bo teraz nie ma tzw.: "pierwszych" !!! Samo to słowo już dyskfalifikuje. Są przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzę wszystkim powodzenia 18 maja w Krakowie na egzaminie teoretycznym...

wiem co to stres i co to radosc po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego ,,, życzę Wam tego tzn tej radości !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

od kilku dni nie mogę otworzyć stron TDT żeby sprawdzić terminy egzaminów, mógłby ktoś sprawdzić czy to nie jest wina mojego kompa ?

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DYREKTOR

TRANSPORTOWEGO DOZORU TECHNICZNEGO

 

 

 

KOMUNIKAT

 

Na podstawie przepisu § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 4 listopada 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów (Dz. U. nr 246, poz. 2469 z późn. zm.) wyznaczam terminy egzaminów kwalifikacyjnych:

 

- 1 czerwca 2011 r. Egzamin teoretyczny odbędzie się w Warszawie

w budynku przy ul. Królewskiej 27 - brak miejsc.

 

- 1 czerwca 2011 r. Egzamin teoretyczny odbędzie się w Poznaniu

w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 391.

 

- 1 czerwca 2011 r. Egzamin teoretyczny odbędzie się w Krakowie

w budynku przy ul. Pocieszka 5 - brak miejsc.

 

- 8 czerwca 2011 r. Egzamin teoretyczny odbędzie się w Gdańsku

w budynku przy ul. Kętrzyńskiego 24 b.

 

- 8 czerwca 2011 r. Egzamin teoretyczny odbędzie się w Poznaniu

w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 391.

 

- 8 czerwca 2011 r. Egzamin teoretyczny odbędzie się w Krakowie

w budynku przy ul. Pocieszka 5 - brak miejsc.

 

- 15 czerwca 2011 r. Egzamin teoretyczny odbędzie się w Warszawie

w budynku przy ul. Królewskiej 27.

 

- 15 czerwca 2011 r. Egzamin teoretyczny odbędzie się w Poznaniu

w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 391.

 

- 15 czerwca 2011 r. Egzamin teoretyczny odbędzie się w Krakowie

w budynku przy ul. Pocieszka 5.

 

 

 

We wszystkich w/w miejscach rejestracja uczestników egzaminu rozpocznie się o godz. 800 lub 1300 , natomiast egzamin rozpocznie się o godz. 830 lub 1330.

 

- 2 czerwca 2011 r. Egzamin praktyczny odbędzie się w Warszawie.

 

- 2 czerwca 2011 r. Egzamin praktyczny odbędzie się w Poznaniu.

 

- 2 czerwca 2011 r.. Egzamin praktyczny odbędzie się w Krakowie - brak miejsc.

 

- 29 czerwca 2011 r. Egzamin praktyczny odbędzie się w Warszawie.

 

- 29 czerwca 2011 r. Egzamin praktyczny odbędzie się w Poznaniu.

 

- 29 czerwca 2011 r.. Egzamin praktyczny odbędzie się w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Chyba to odblokowałeś bo u mnie też już się otwiera :D ale dzięki

 

[ Dodano: 15-05-2011, 20:02 ]

A przy okazji to jedno pytanie jest dla mnie niezrozumiałe: Jakie należy wykonać badanie gdy kierowca nowego samochodu zarejestrowanego 02.01.2005r. z instalacją gazową w dniu 30.06.2005r. wymontował instalację gazową i jaki ustalamy termin następnego badania : a) badanie okresowe i dodatkowe, a na zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym termin następnego badania ustalamy na 02.01.2008 b)badanie dodatkowe, a na zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym termin następnego badania proponujemy na stronie 2 na 02.01.2008 c) badanie dodatkowe, a na zaświadczeniu w rubryce termin następnego robimy poziomą kreskę. :o

Pytanie z Vademecum, odpowiedź właściwa to jakoś mi nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie opisowe z 11.05.2011 z poznania:

Na SKP przyjechał samochód osobowy z instalacją gazową przystosowany do nauki jazdy. Opisz szczegółowo przeprowadzenie badania oraz wymienić kryteria dla których pojazd nie zostanie dopuszczony do ruchy.

 

pierwsze podejście i został mi do poprawy tylko ADR :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie jeszcze pojawiło się to pytanie z opisuwki

Podajcie proszę jakie były pytania z opisowego

w ostatnich tygodniach.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pytanie i odpowiedz jest poprawne. klient zdemontowal inst. gazową i z zaswiadczeniem pojedzie do WK o wykreslenie wpisu GAZ, a że auto nowe bez gazu ma nastepny przeglad po 3 latach to powinno sie mu wydłuzyc termin. Podobna sytuacja gdyby to była taksówka i ktoś zrezygnował i chce przerobic z taxi na zwykly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze podejście i został mi do poprawy tylko ADR :-D

no to daj odp na opisowy co miales pomoze to innym kandydatom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie z opisowego.

Na badanie okresowe po raz pierwszy przyjeżdża pojazd specjalny-żuraw o DMC 19t

wyprodukowanego w ilości 1 szt. rocznie którego wymiary ; wysokość, szerokość ,

i długość przekraczają dopuszczalne wartości;

-jakie są potrzebne dokumenty do przeprowadzenia badania ?

-jakie przeprowadzamy badanie poj.?

-jakie wystawiamy dokumenty?

 

Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

pierwsze podejście i został mi do poprawy tylko ADR :-D

 

no to daj odp na opisowy co miales pomoze to innym kandydatom

 

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na każdy człon pytania - to jest najważniejsze

 

zacząłem od opisania obt według zał nr 1 z 155 - po kolei punkt po punkcie z dziennika: ident, wyp. dodatkowe, światła , ukł.kier itp

 

później badanie dodatkowe dla nauki jazdy i gazu - wyposażenie wymagane według DzU32

i następnie dlaczego bym nie puścił - i tu znowu zał nr 1: nadmierne luzy, słabe hamulce itp oraz brak wyposażenia dla nauki jazdy lub nieszczelny gaz, to tak w skrócie.

wszystko zajęło mi około 2 stron a4 dość szerokim pismem, dodam że nie umiałem nic na pamięć wszystko pisałem z dziennikiem U na kolanie i jakoś poszło.

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie z opisowego.

Na badanie okresowe po raz pierwszy przyjeżdża pojazd specjalny-żuraw o DMC 19t

wyprodukowanego w ilości 1 szt. rocznie którego wymiary ; wysokość, szerokość ,

i długość przekraczają dopuszczalne wartości;

-jakie są potrzebne dokumenty do przeprowadzenia badania ?

-jakie przeprowadzamy badanie poj.?

-jakie wystawiamy dokumenty?

 

Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

kolego pytanie takie bylo 11.05 tzn podobne bo nie pisalo nic o wymiarach ani o tym ze jest produkowoany w jednej sztuce rocznie pytanie porostu brzmialo... badanie okresowe zurawia 19t z urzadzeniem technicznym opisz SZCZEGOLOWO zakres badania i jakie dokumenty sa potrzebne do badania hmm niby latwe ale duzo osob poleglo w krakowe mi sie udalo;) teraz praktyka iiii nooo mam nadzieje ze koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pytanie takie bylo 11.05 tzn podobne bo nie pisalo nic o wymiarach ani o tym ze jest produkowoany w jednej sztuce rocznie pytanie porostu brzmialo... badanie okresowe zurawia 19t z urzadzeniem technicznym opisz SZCZEGOLOWO zakres badania i jakie dokumenty sa potrzebne do badania hmm niby latwe ale duzo osob poleglo w krakowe mi sie udalo;) teraz praktyka iiii nooo mam nadzieje ze koniec

 

dzisiaj w Poznaniu też było takie pytanie no jakoś poszło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam.

Mam pytanie z opisowego.

Na badanie okresowe po raz pierwszy przyjeżdża pojazd specjalny-żuraw o DMC 19t

wyprodukowanego w ilości 1 szt. rocznie którego wymiary ; wysokość, szerokość ,

i długość przekraczają dopuszczalne wartości;

-jakie są potrzebne dokumenty do przeprowadzenia badania ?

-jakie przeprowadzamy badanie poj.?

-jakie wystawiamy dokumenty?

 

Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

kolego pytanie takie bylo 11.05 tzn podobne bo nie pisalo nic o wymiarach ani o tym ze jest produkowoany w jednej sztuce rocznie pytanie porostu brzmialo... badanie okresowe zurawia 19t z urzadzeniem technicznym opisz SZCZEGOLOWO zakres badania i jakie dokumenty sa potrzebne do badania hmm niby latwe ale duzo osob poleglo w krakowe mi sie udalo;) teraz praktyka iiii nooo mam nadzieje ze koniec

Może coś więcej? Chodzi o odpowiedź. Jak napisaliście aby zaliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam.

Mam pytanie z opisowego.

Na badanie okresowe po raz pierwszy przyjeżdża pojazd specjalny-żuraw o DMC 19t

wyprodukowanego w ilości 1 szt. rocznie którego wymiary ; wysokość, szerokość ,

i długość przekraczają dopuszczalne wartości;

-jakie są potrzebne dokumenty do przeprowadzenia badania ?

-jakie przeprowadzamy badanie poj.?

-jakie wystawiamy dokumenty?

 

Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

kolego pytanie takie bylo 11.05 tzn podobne bo nie pisalo nic o wymiarach ani o tym ze jest produkowoany w jednej sztuce rocznie pytanie porostu brzmialo... badanie okresowe zurawia 19t z urzadzeniem technicznym opisz SZCZEGOLOWO zakres badania i jakie dokumenty sa potrzebne do badania hmm niby latwe ale duzo osob poleglo w krakowe mi sie udalo;) teraz praktyka iiii nooo mam nadzieje ze koniec

Może coś więcej? Chodzi o odpowiedź. Jak napisaliście aby zaliczyć?

 

Szczęśliwcy proszę podzielcie się swoim szczęściem ,a pomożecie innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.