Skocz do zawartości

2 numery vin


andrzejkamin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem taki przypadek Mercedes E klasa zarejestrowany w Polsce i numer VIN jeden zaiksowany drugi wybity oryginalną czcionkom mercedesa ze znaczkami mercedesa na końcach oraz numer był zgodny z tabliczką.Czy ktoś moze podpowiedzieć co to znaczy i jak do tego tematu podejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko poprosiłem o radę jak do tego podejść.Oczywiście że chodzi o TZ

 

[ Dodano: 25-04-2011, 21:34 ]

Pierwszy raz się z tym spotkałem a że doświadczenie moje jest skromne więc pytam bardziej doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to od początku?

 

Ja tylko poprosiłem o radę jak do tego podejść

 

A ja Ci odpowiedziałem, że wystarczy przeczytać temat od początku. Ma raptem dwie strony.

 

Spotkałem kiedyś taki przypadek w Fordzie Escorcie. Powołany na tę okoliczność rzeczoznawca - biegły sądowy, specjalizujący się w identyfikacji pojazdów potwierdził autentycznośc obu numerów i stwierdził, że tego typu przypadki rzadko, ale mają miejsce na etapie produkcji pojazdu i nadawaniu VIN. W twoim przypadku bezpieczniej byłoby też jieć takie potwierdzenie.

 

Ja miałem takiego VW Passata z dwoma numerami ten na podszybiu był przekreślony a ten na kielichu amortyzatora prawego był nabijany, różniła ich jedna cyfra na podszybiu była 8 a na kielichu była 3. Ten numer na kielichu został nabity przez niemiecką SKP i były na to odpowiednie adnotacje w niemieckim DR oraz tłumaczenie tego na polski język, a auto było już zarejestrowane w PL, czyli miałem prościej :D

 

Podobny przypadek, sprowadzony z Niemiec plus pismo z urzędu o treści;

"ponieważ oryginalny numer vin został po kradzieży zfałszowany, należało go przekreślić i zostawić czytelnym, nabito nowy numer vin na kielichu itp. ,,,"

 

Witam.

Miałem na przeglądzie Polo z VIN-em prawidłowym na tabliczce i w dowodzie. Natomiast ten nabity na przegrodzie miał 16 znaków (brak jednej literki) Ponieważ nie było widać śladów przeróbek odesłałem klienta do najbliższego dealera VW podejrzewając (jak si okazało potem słusznie) że popełniono błąd w fabryce przy nabijaniu numerów. Po dwóch tygodniach klient wrócił z nowo nabitym numerem na przegrodzie (stary nr został przekreślony na krzyż) i pismem od VW że został popełniony błąd w fabryce w Hiszpanii i został nabity prawidłowy nr VIN. Spotkałem jeszcze kilka takich Polo ale już "poprawionych" w ten sam sposób.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.