Skocz do zawartości

Zmiana silnika benzyna na diesel w Sprinterze jakie dokument


damdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyjechał do mnie klient chce zmienić silnik z benzynowego na diesel w sprinterze, jak mam mu to zrobic i jakie oplaty naliczyc, jestem swieżym diagnostą i nie chcialbym zrobić wtopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonać badanie po zmianach konstrukcyjnych (czyli w praktyce i skrócie okresowe plus zmiany). Zakasować 98 za okresowe + 82 po zmianach konstrukcyjnych. Wystawić dokumenty zgodnie z Dz.U 155 czyli załącznik nr 2 oraz załącznik nr 5. Jeżeli te zmiany budzą Twoje wątpliwości co do fachowości wykonania zmian poproś o opinię rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomiałem dodać że sprinter ten ma dmc 4600 , ale przeglad ma ważny wiec też go skasować za okresowy czyli 153, czy w zalączniku o zmianach konstrukcyjnych mam wpisywać wszystkie dane czy tylko te zwiazane z wymianą silnika a reszte wyixować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeżeli pojazd powyżej 3,5t jak piszesz to jak za badanie okresowe dla danej masy, natomiast załącznik nr 5 masz wypełnić we wszystkich pozycjach dla których jest zastosowanie bez względu czy dany parametr zmieniałeś czy nie. Jak nowy parametr to określasz nowy jak się nie zmienił bo w niego nie ingerowałeś to przepisujesz stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeżeli pojazd powyżej 3,5t jak piszesz to jak za badanie okresowe dla danej masy, natomiast załącznik nr 5 masz wypełnić we wszystkich pozycjach dla których jest zastosowanie bez względu czy dany parametr zmieniałeś czy nie. Jak nowy parametr to określasz nowy jak się nie zmienił bo w niego nie ingerowałeś to przepisujesz stary.

 

Nic dodać nic ująć :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w praktyce i skrócie okresowe plus zmiany

 

ja bym uściślił:

czyli w praktyce i skrócie zakres czynności tak jak przy okresowym plus zmiany

 

przeglad ma ważny

 

Więc terminu nie wyznaczasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, zrobiłem tak jak mi poradziliście, zobaczymy czy "przejdzie" w WK ;)

 

W WK przejdzie , natomiast nie ma pewności podczas kontroli z tdt. U mnie po ostatniej kontroli koszt bt po zmianach 98+82+94 - temat już omawiany na forum. ::hey

oczywiście dla poj .do 3,5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ostatniej kontroli koszt bt po zmianach 98+82+94 - temat już omawiany na forum.

oczywiście dla poj .do 3,5t

A za co to 94 zł? Czy on był po kolizji lub wypadku?

To już chyba jest trochę naciąganie na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład proszę...

Alez proszę bardzo:

1/ Zmiany konstr.np.25.11.2010r W DR TNBT 25.10.2012R to wtedy jak w DR

2/ Zmiany konstr.np.25.10.2010r W DR TNBT 12.02.2011R to wtedy wyznaczam TNBT...!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wtedy wyznaczam TNBT...!!!!

 

To wtedy musisz zrobić dodatkowe + okresowe i wyznaczyć TNB a za okresowe kasujemy tylko raz. Samo dodatkowe nie wpływa na TNB (z małymi wyjątkami których tu nie mamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w drugim wypadku musisz wyznaczyć inny termin?

 

Chodziło mu pewnikiem o to, że zbliża się termin i klient może wnioskować o wykonanie OBT razem z dodatkowym, opłatę za okresowe pobiera się wtedy raz.

 

Ja zawsze jak robię pokolizyjne to się pytam, a jak zmiany to zerkam do DR na TNB i wtedy wspólnie z klientem podejmuje decyzję czy robić tylko dodatkowe, czy dodatkowe i okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w drugim wypadku musisz wyznaczyć inny termin?

A niby dlaczego mam nie wyznaczyć...Przeciez i tak przy zmianach placi za okresowe ...

opłatę za okresowe pobiera się wtedy raz.
:ok
Ja zawsze jak robię pokolizyjne to się pytam

A to juz całkiem inna "broszka"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.