Skocz do zawartości

Actros wywrotka


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam Mercedesa Actrosa wywrotka 2003r. na ustalenie danych.

W brifie ma:

F1 i F2 -26000kg

G-11005

Naciski 1-8000kg 2i3- po 9500kg=19000kg

Moim zdaniem konstrukcyjnie i administracyjnie OK więc nie trzeba ograniczać ale w katalogu ITS takie wywrotki mają

F1-24000kg a F2-26000kg Czy coś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1-24000kg a F2-26000kg Czy coś przeoczyłem?

Chyba na odwrót F1-26000, F2-24000, może chodzi im o potwierdzenie "...7) trzyosiowego pojazdu samochodowego - 25 ton albo 26 ton, jeżeli oś napędowa jest wyposażona w opony bliźniacze i zawieszenie pneumatyczne lub równoważne, o którym mowa w §5c, albo jeżeli każda z osi napędowych jest wyposażona w opony bliźniacze, a maksymalny nacisk każdej z tych osi nie przekracza 9,5 tony;..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1-24000kg a F2-26000kg Czy coś przeoczyłem?

Pomijając że pewnie odwrotnie to dane w katalogu ITS pewnie są z czasów kiedy dla trzyosiowego było 24.Możesz podać dokładnie typ ?,jutro luknę jak i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

930.20

No niestety o tym typie to wszytko jest tylko wywrotki nie ma,a te co są mają różnie 24,25-26,wywrotka na Actrosie jest ale ma typ 932.18(4 osie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowałbym się briefem (wpisując w uwagach, że ustalona na podstawie dokumentów z zagranicznego DR) lub pozostaje telefon do dealera.

Katalog ITS powszechnie wiadomo, że ma szereg błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane w katalogu ITS pewnie są z czasów kiedy dla trzyosiowego było 24.

to właśnie chciałem potwierdzić bo mnie katalog ITS trochę zmylił. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie auto nie musi mieć tabliczki?

Oczywiście, że musi. Na badaniu okresowym sprowadzanego ..... dostanie negatyw. Diagności mieli problem z ustaleniem danych więc przed badaniem skierowali go do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nam schlebia, że rzeczoznawca jako źródło swej opinii posłuży się naszym FORUM

 

§ 2. 1. Przy ustalaniu nieznanych danych technicznych pojazdu (§ 1) należy w możliwie największym stopniu wykorzystywać dostępne informacje zawarte w takich źródłach, jak przepisy i dokumenty homologacyjne, dane producenta pojazdu, katalog marek i typów pojazdów homologowanych oraz dopuszczonych do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o którym mowa w przepisach dotyczących szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach, a w indywidualnych wypadkach, inne wiarygodne publikacje i dokumenty, dotyczące danego pojazdu lub jego zespołów i elementów.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nam schlebia, że rzeczoznawca jako źródło swej opinii posłuży się naszym FORUM :) (czy będzie o tym mowa w opinii?) ;)

 

Uważam, że jesteśmy mądrzejsi - mądrością nas wszystkich.

Pozwolę sobie zacytować:

Czerpmy z wielu źródeł mądrości by dążyć do doskonałości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skład dodatkowego też wchodzi identyfikacja, więc brak tabliczki chyba odpada... chyba, że trzecia rubryka nas nie interesuje w ogóle?

3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza

pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia

danych niezbędnych do jego rejestracji — obejmuje

ustalenie danych pojazdu określonych przez

starostą w skierowaniu lub przez posiadacza pojazdu

we wniosku, w sposób określony w pkt 1

działu I zaΠàcznika nr 1 do rozporządzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.