Skocz do zawartości

oględziny stanu technicznego pojazdu


max72

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku cofnęliśmy jednej pozwolenie na działalność, bo przeprowadzała badania, korzystając z nielegalnych urządzeń - mówi Kądziela.

Wiesz może z jakie to były urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przykre a tyle się mówi o bezpieczeństwie,co komu szkodzi wymienić żarówkę czy sprawdzić zawieszenie czy chamulce :razz:

 

I w jaki sposób klient ma być zadowolony skoro juz od drzwi słyszy nie da rady :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dość regularnie właśnie takie akcje są przeprowadzane pod patronatem UM. Przeważnie właśnie na jasień/zimę - sprawdzenie świateł, opon itd. Przeważnie swój akces zgłaszają wszystkie stacje (no - poza jedna czy dwoma). Trwa to jeden dzień, przedtem jest nagłośnione w mediach itd. Uważam to za dobra praktykę, o ile spotyka się z akceptacją przedsiębiorców, a nie jest narzucana przez władze.

 

Łódź zawsze była "inna"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się rozmarzyłem, że napisali ustawę której nie można interpretować, nie muszę się pytać w jakim wydziale komunikacji będzie rejestrowany pojazd bo wszędzie obowiązują takie same zasady wykreślania art. 66 na zaświadczeniu, no cóż my może tego nie doczekamy ale nasi następcy :evil:

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w artykule napisano że naczelnik podjął decyzję zgodnie z prawem.Czy ktoś może przytoczyć przepis że na SKP za opłatą np.20zł(tyle jest za ponowne spr.hamulcy.) nie można spr.klientowi skuteczności działania.spr.darmowego!!-np ust.światełWykluczam naprawy!!.

Takie decyzje nie poprawią stanu technicznego aut.Co sobie pomyśli klient o takim WK jak usłyszy od diagnosty -:zakazano sprawdzać -COKOLWIEK!!!.Gdzie ten klient ma pojechać ,na servis powiadacie -trzeba sie zapisać na termin, ceny ,i nie wszystkie posiadają tak kompleksowe wyposażenie .

W Poznaniu odwrotnie jak wspomniał Blakop frontem do klienta.My od siebie(skp_) też możemy robić takie akcje po uprzednim zgłoszeniu w WK.(mówimy o akcjach 2,3 dniowych ,a nie o pojedyńczym sprawdzeniu)

Czemu ta decyzja ma służyć???? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie świateł, opon itd.

Nie dowiemy się chyba, co powodowało ustawodawcą, że zakazał takich praktyk na SKP ,,,

 

[ Dodano: 27-11-2010, 12:31 ]

Czy ktoś może przytoczyć przepis że na SKP za opłatą np.20zł(tyle jest za ponowne spr.hamulcy.) nie można spr.klientowi skuteczności działania.Wykluczam naprawy!!.

Po pierwsze nie jest to ponowne sprawdzenie, po drugie czynność nie związana z badaniem technicznym. Zatem możemy to tylko robić na czarno ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w sprawach rejestracji z Łodzią nigdy z nikim nie szło się tam dogadać. Tam zawsze był beton. Ale to teraz to już naprawdę... Mam nadzieję, że w Poznaniu będzie jednak "po staremu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie jest to ponowne sprawdzenie, po drugie czynność nie związana z badaniem technicznym. Zatem możemy to tylko robić na czarno ,,,

 

Podaj podstawę prawną np.że nie mogę sprawdzić na SKP amorków za 20 zł,lub darmowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierza Strumińskiego, naczelnika wydziału komunikacji i transportu w Sieradzu, łódzkie zakazy dziwią. - To jakiś absurd - komentuje. - A co, jeśli spali mi się żarówka i akurat będę mijał stację diagnostyczną? Bez sensu, że nikt mi nie udzieli pomocy. Ani w moim powiecie, ani w sąsiednich nie zabraniamy takich promocji. Dobrze, że kierowca ma możliwość bezpłatnego sprawdzenia auta. To sprzyja bezpieczeństwu na drodze.

To jest właściwe podejście do tematu ,mam pognać właściciela który dba o stan auta ?dla takich to powinny być drzwi szeroko otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pognać właściciela który dba o stan auta

 

W mieście może poszuka ,a kto mu zbada te nieszczęsne amorki jak w obrębie 50km nie ma autoryzowanej stacji lub zakładu mechanicznego z urządzeniem do sprawdzania amortyzatorów. ????

 

z tą darowizną to bez przesady :-D ,ale kto mi zabroni zrobić remont kapitalny silnika za 1zł?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie to jako usługa warsztatowa.

 

"Wszystkie samochody, które wjeżdżają na stację, muszą wyjechać z niej z informacją o pozytywnym albo negatywnym wyniku kontroli - mówi Kądziela. I dodaje: - Stacja diagnostyczna to nie warsztat. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jako usługa warsztatowa.

 

Ja mam coś takiego w cenniku jako ceny umowne stawki te same jak za ponowne sprawdzenie :-) i jak ktoś chce to i owszem czemu nie. :-D

 

A WK jak narazie nic nie ma przeciw takim akcjom typu drzwi otwarte i sprawdzamy gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja diagnostyczna to nie warsztat. "

To też na Stacji nie naprawiamy i całe szczęście że tylko pan Kądziela ma takie podejście do sprawy bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na bieżąco kontrolujemy stacje diagnostyczne. W tym roku cofnęliśmy jednej pozwolenie na działalność, bo przeprowadzała badania, korzystając z nielegalnych urządzeń - mówi Kądziela. - Poza tym często na stacjach w ramach oszczędności zatrudniany jest tylko jeden diagnosta, a według przepisów, powinno być co najmniej dwóch."

 

Jak to sie ma do akcji promocyjnych??

 

Rajmund Kądziela, dyrektor wydziału komunikacji w Łodzi, potwierdza, że podjął taką decyzję. - Jest zgodna z przepisami

 

:?:

 

"Gdybym się na nie zgodził, straciłbym panowanie nad tym, co się dzieje u diagnostów"

 

U mnie ze zdrowiem ok!

 

Brak słów :razz::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj podstawę prawną np.że nie mogę sprawdzić na SKP amorków za 20 zł,lub darmowo

Podstawa prawna to Dz. U. 2006 nr 40 poz 275 oraz przepisy o rodzaju działalności gospodarczej jaką prowadzą przedsiębiorcy prowadzący SKP ,,,

dopóki się te przepisy nie zmienią, możemy to robić tylko na czarno, bo zawsze inspektorzy TDT będą mieli rację ,,,

 

[ Dodano: 27-11-2010, 17:31 ]

Dodam tylko, że wymiana żarówki to niedozwolona naprawa, osobiście robię to na skp, choć serwis mam za ścianą i wiem, że robię niezgodnie z przepisami ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.