Skocz do zawartości

Pojazd specjalny MON a warunki techniczne


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

Będę miał do rejestracji naczepę wojskową i nie wiem jak do niej podejść więc postanowiłem się zapytać.

 

W skrócie temat wygląda tak:

 

Jest to chyba naczepa specjalna niskopodwoziowa służąca do celów specjalnych wojska (przewóz czołgów i chyba jakiś kontenerów tylko albo jedno albo drugie wiezie ). Z tego co się orientowałem to ma przekroczone pewne parametry chodzi o DMC zestawu pojazdów, wymiary (długość i szerokość) oraz naciski osi i nacisk na siodło.

 

Dz.U. nr 32 mówi że:

§ 1. 1. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:

1) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

 

I teraz pytania :

1. Czy na cywilnej SKP mogę zrobić im badanie i wstawić stempel do ich DR ?

2. Jeśli Dz.U. 32 nie określa warunków technicznych dla tych pojazdów to jakie warunki coś takiego ma spełniać do czego mógłbym się odnieść (czy mają jakiś inny Dz.U. ) ?

3. ADR co z nim bo z tego co wiem chcą mieć na naczepę ADR tylko nie wiem jaki (EXII czy EXIII) bo w tych kontenerach przewożą jakieś towary niebezpieczne ?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Czy na cywilnej SKP mogę zrobić im badanie i wstawić stempel do ich DR ?

 

można zrobić badanie , jeżeli Dowódca danej Jednostki wyrazi zgodę. Wszystko idzie o zapłatę czyli czy maja na to fundusze. Dz.U.39 poz.319 z 23.02.2009 r. parag.7 ,pkt 1 i 2.

 

 

2. Jeśli Dz.U. 32 nie określa warunków technicznych dla tych pojazdów to jakie warunki coś takiego ma spełniać do czego mógłbym się odnieść (czy mają jakiś inny Dz.U. ) ?

 

tak mają ,zaraz je niżej w kleje.

 

 

3. ADR co z nim bo z tego co wiem chcą mieć na naczepę ADR tylko nie wiem jaki (EXII czy EXIII) bo w tych kontenerach przewożą jakieś towary niebezpieczne ?

 

A tu to jest tak samo jak w cywilu. Nie ma żadnych ulg w zględem ADR.Pojazd musi być Odpowiednio przystosowany itd. Tzn. tabela 9 ADR i Dz.U.155 pozy.1232

§ 3. 1. pkt 9.

Dziennik Ustaw Nr 116-pojazdy Specjalne.doc

Dziennik Ustaw Nr 84.Wojskowe.Rejestracje.doc

Dziennik Ustaw Nr 25.Badania poj.woj..doc

Dz.U.39 poz.319 z 23.02.2009 r..pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damy radę jak przyjedzie

 

to super.

 

[ Dodano: 28-11-2010, 21:05 ]

kurde dobrze że dziś niedziela - z przyjemnością walnę piwko. :piwo

 

[ Dodano: 28-11-2010, 21:06 ]

dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde dobrze że dziś niedziela - z przyjemnością walnę piwko.

 

Ja wczoraj walnąłem :piwo oczywiście za Twoje zdrowie :D tylko tak samemu to trochę gorzej smakuje :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.