Skocz do zawartości

Odmowa wykonania badania technicznego ?


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik ma OBOWIĄZEK poddać pojazd badaniu okresowemu na SKP, a czy diagnosta ma obowiązek wykonać właśnie jemu te badanie - klient do którego mam uprzedzenia czy moge mu odmówić (Tych klientów nie obsługujemy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie.Badaniu technicznemu podlega samochód a nie użytkownik. Jak zgłosi do W.K. odmowe badania możesz mieć nieprzyjemności.

Taki nasz zywot :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odmówić badania technicznego w przypadku kiedy klient przyjedzie na badanie pojazdem bez jakiegokolwiek dokumentu. Np. były przypadki że klienci żądali wykonania badania po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego (bez pokwitowania z policji) za nadniernie zużyte opony, a po wyjaśnieniach okazało się że za kolizję. Myślał że zapłaci tylko 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że można odmówić , przyjedzie Ci brudnym, cieknącym olejem brudas i co przyjmiesz go??niech powie w WK że mu odmówiono to sie nie wytłumaczysz !!jest wolny rynek , klient ma prawo wyboru SKP to i my mamy prawo wyboru klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie jest określono, czy wolno odmówić czy nie. W końcu jest to wolny kraj i usługi można wykonywać komu się chce. Ja osobiście raz odmówiłem badania z przyczyn innych nie związanych ze stanem tech. pojazdu. Ale na dzień dzisiejszy wiem, że zrobiłem źle. Klientów do których ma się uprzedzenia trzeba przetrzepać punkt po punkcie i uwalić. Pokaż mi auto a ja znajdę w nim usterkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Tych klientów nie obsługujemy" to zwrot z bardzo odłegłych czasów wykorzystany w filmie

komediowym. Myślę, że to tylko żart.Nawet najbardziej wk......cy klient powinen zostać

obsłużony.

Natomiast stan techniczny pojazdu powinien być zgodny z przepisami! i tu masz pole do

popisu. Uważam jednak, że nie powinniśmy wyżywać się na klientach.

Pracuję w usługach 35 lat ,przeżyełm wiele ,ale nadal Ich szanuję.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że o ile klient posiada niezbędne dokumenty (dowód rej, skierowanie itd), to nie ma podstaw do odmowy. Jeżeli takowych dokumentów nie posiada - takiego badania nie traktujemy jako urzędowego - nie wpisujemy do rejestru badań, ale skoro klient bardzo chce i zostawia kasę - to dlaczego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze osobiste poglądy nic nie mają do Bad. tech. i nie masz prawa odmówić, ale masz prawo w 227 i jak je znasz to możesz gostka troszke poćwiczyć!

Pytanie myśle powinno być skierowane na inne tory. jak postąpisz jak jakiś "Boss" mafi Tobie 9mm przystawi do głowy ? Ja tego doswiadczyłem i powiem to nie jest taka prosta sprawa jak masz rodzine ! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.