Skocz do zawartości

Wzór zaświadczenia do WK


cubitus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JACEK GUZ

    14

  • danielg539

    12

  • cubitus

    10

  • ARTUR2214

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Badanie dodatkowe Hak,w uwagach masy przyczep jeśli nie podanych w DR i adnotacja poniżej Pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczep wykreślając pozycje spełnia i nie spełnia warunków tech. i oczywiście bez ustalania NTB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w pkt drugim wpisuję "hak" i nic po za tym. Nie uzupełniam mas przyczep bo nie jest to zakres tego badania.

 

Niby nie ale co ci szkodzi,przynajmniej WK nie gania klienta dwa razy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim ;) Szczególnie PSUJ - owi za doskonały schemat ;). Aha przy pojazdach sprowadzonych z zagranicy zawsze dodajecie równiez wpis że auto jest wyposazone w hak holowniczy z okresleniem jego danych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Jacku bo zazwyczaj O.1 i O.2 (szczególnie w niemieckich DR) są podane. Ja zawsze jesli hak jest w aucie to wpisuje to w uwagach.... Nacisk na kulę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do tego 98 zł za przegląd dodajecie 7.1 - 35 zł za przyczepę??

 

Nie za przyczepę tylko za hak.

Jeżeli z zagranicznych dokumentów nie wynik, że pojazd jest przystosowany do ciągnięcia przyczep to pobieram opłatę 7.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak już pisałem jesli pojazd jest sprowadzony i posiada hak to wpisuje że jest przystosowany i kasuję tylko 98 i nie pobieram za hak :)

 

[ Dodano: 30-11-2010, 12:06 ]

Czy do tego 98 zł za przegląd dodajecie 7.1 - 35 zł za przyczepę??

 

Nie za przyczepę tylko za hak.

Jeżeli z zagranicznych dokumentów nie wynik, że pojazd jest przystosowany do ciągnięcia przyczep to pobieram opłatę 7.1.

 

Daniel rzadko kiedy wynika że jest,ja w ramach dobrej woli jeżeli hak posiada to mu go wpisuję po sprawdzeniu

Taki miły gest ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel rzadko kiedy wynika że jest

Jeśli miałeś taki przypadek to napisz z jakiego kraju ,,,

A jak w przypadku takiego auta sprowadzonego z opłatami ?? Czy do tego 98 zł za przegląd dodajecie 7.1 - 35 zł za przyczepę??

Ruszyłeś temat, na który są już tu doktoraty napisane,,,

Najbardziej logiczne wydaje mi się to, iż nie bierzemy opłaty przy OBT gdy hak jest wpisany w polskim DR ,,,ale jak zwykle dwie Polski ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ale co ci szkodzi,przynajmniej WK nie gania klienta dwa razy :-?

Mi nic nie szkodzi ale jak nie muszę to nie robię w myśl zasady, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Natomiast czy WK ma podstawy do tego aby przegonić klienta jeszcze raz w trakcie wpisywania haka jak brakuje przyczep to bym polemizował czy znajdzie na to jakiś "numerek"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle się wyraziłem chodziło mi o to że rzadko mają wpisane masy przyczep :x

 

[ Dodano: 30-11-2010, 12:17 ]

Wg. mnie ze zdrowej logiki wynika że skoro jest wpis hak to powinno być określone co może ciągnąć bo panowie w białych czapkach mogą się przyczepić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki miły gest

 

Tylko czy ten gest jest zgodny z cennikiem?

 

JACEK GUZ napisał/a:

Daniel rzadko kiedy wynika że jest

 

Jeśli miałeś taki przypadek to napisz z jakiego kraju ,,,

 

Kiedyś miałem Opla Omegę z fabrycznym hakiem, klient miał jakiś "certyfikat" na którym były wpisane parametry haka oraz był rysunek ze wszystkimi wymiarami haka. Nie pamietam niestety z jakiego kraju było auto sprowadzone.

Czasami w niemieckich DR jest informacja, że pojazd ma zamontowany hak, tylko zapis ten podany jest w uwagach, bo wówczas zmienia sie długość pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy zazwyczaj w brif-e zawsze wpisują wszelkie zmiany dokonane w pojeżdzie więc wydaje mi się że dodatkowej oplaty za hak brać się nie powinno.... No ale u nas w kraju są inne obyczaje .;(. Więc powinienem rozumiem wziąść wtedy raczej opłatę za pierwszą rejestrację 98 plus 35 zł za ten hak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel nie czepiaj się,z tego co wiem większość tak robi :x

 

[ Dodano: 30-11-2010, 12:56 ]

Niemcy zazwyczaj w brif-e zawsze wpisują wszelkie zmiany dokonane w pojeżdzie więc wydaje mi się że dodatkowej oplaty za hak brać się nie powinno.... No ale u nas w kraju są inne obyczaje .;(. Więc powinienem rozumiem wziąść wtedy raczej opłatę za pierwszą rejestrację 98 plus 35 zł za ten hak ??

 

Rób jak chcesz ja nie biorę i wydaje mi się że nie ma w tym błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale u nas w kraju są inne obyczaje

i przepisy ,,,

Rób jak chcesz ja nie biorę i wydaje mi się że nie ma w tym błędu

Przeczytaj sobie cennik 7.1 i wyjaśnienie nr1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz bardzo dzięki już wiem o co chodzi :-D . Co do opłat za te zagraniczne to widzę wciąz wojna jest.... Jedni 98 zł i tylko tyle, a drudzy 98+60 i też dobrze. Ehhh....

 

[ Dodano: 30-11-2010, 13:26 ]

No ale to inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak już pisałem jesli pojazd jest sprowadzony i posiada hak to wpisuje że jest przystosowany i kasuję tylko 98 i nie pobieram za hak

a skąd Masz pewność że hak nie został domontowany już w Polsce.

Jeżeli na tłumaczeniu zagranicznego DR nie ma czegoś w stylu "pojazd posiada hak"

to robię okresowe 1,02 i dodatkowe 7,01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy są raczej bardzo dokładni... Wpisują do swojego DR kazdą zmianę w pojezdzie.Miałem kiedyś sprowadzoną Hondę Accord po tuningu. Każdy zamontowany spojler i zmiany zawieszenia a także wymiary kół wprowadzone w Brief. Domontowany hak również wpisują podając nawet nazwę producenta. Niemiecka precyzja :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.