Skocz do zawartości

Wzór zaświadczenia do WK


cubitus

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiecka precyzja

Z tym bym nie przesadzał. Mieliśmy na badaniu Vectrę mającą w briefie 18 znaków w VIN-ie :) . Nie wiem jak to możliwe bo chyba system powinien blokować takie błędy, właściciel uzyskał po wymianie korespondencji poprawione dokumenty z wyjaśnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JACEK GUZ

    14

  • danielg539

    12

  • cubitus

    10

  • ARTUR2214

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ciekawa jest rejestracja pojazdu nowego który ma hak montowany zanim zostanie wydany klientowi (hak na jego życzenie). Jak wtedy wydać zaświadczenie na auto które jeszcze jest nie zarejestrowane?? Najpierw rejestracja (dowód miękki) a pózniej dopiero na przegląd i zaświadczenie na hak?? Wtedy w te pędy byłoby zgłosić do WK tylko jak oni to uznają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest rejestracja pojazdu nowego który ma hak montowany zanim zostanie wydany klientowi

 

Ja problem rozwiązywałem tak, że wydawałem zaświadczenie bez wpisanego nr rejestracyjnego i daty pierwszej rejestracji a w uwagach wpisywałem "pojazd fabrycznie nowy nie rejestrowany". Nie wiem jak u was, ale u mie bez problemu to przechodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest rejestracja pojazdu nowego który ma hak montowany zanim zostanie wydany klientowi

 

A co tam ciekawego :) Klient jedzie do WK z wyciągiem ze ŚH oraz fakturą zakupu. Rejestruje pojazd i jedzie z PC na badanie dodatkowe i z badania do WK z zaświadczeniem na hak i robią adnotację. Jeśli w fakturze zakupu jest napisane że zamontowano hak to wówczas WK skieruje taki pojazd na badanie dodatkowe, a nawet czasem po uzgodnieniu z WK można zrobić DBT na hak przed rejestracją wpisując w rubrykę data pierwszej rejestracji "Nie Rej." Oczywiście w rubryce numer rejestracyjny wpisuję "bez num. rej." :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problem rozwiązywałem tak, że wydawałem zaświadczenie bez wpisanego nr rejestracyjnego i daty pierwszej rejestracji a w uwagach wpisywałem "pojazd fabrycznie nowy nie rejestrowany". Nie wiem jak u was, ale u mie bez problemu to przechodziło :)
a nawet czasem po uzgodnieniu z WK można zrobić DBT na hak przed rejestracją wpisując w rubrykę data pierwszej rejestracji "Nie Rej." Oczywiście w rubryce numer rejestracyjny wpisuję "bez num. rej." :P

Życiowe ale czy zgodne z przepisami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życiowe ale czy zgodne z przepisami??

 

Przed zmiana przepisów jak jeszcze można było robić BT z natury, to można było tak postepować teraz to już chyba nie do końca, ale gdy dysponuje się św. homologacji na ten pojazd, to też chyba można tak postąpić, w końcu WK też na jego podstawie dokonuje rejestracji pojazdu. Dużo w tym wypadku zależy od WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdy dysponuje się św. homologacji na ten pojazd,

Znów wracamy do równoważności dokumentów na podstawie którego możemy dokonywać BT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów wracamy do równoważności dokumentów na podstawie którego możemy dokonywać BT...

 

I wraca ten temat nie tylko w tym wątku czyli:

 

Jakie dokumenty są odpowiednikiem DR ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokumenty są odpowiednikiem DR

 

Na to pytanie odpowiedział Bogusław Maćkowski w relacji ze szkolenia:

 

15. Odpowiedź na moje pytanie. Pojazd z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym gdzie w skład badania wchodzi badanie okresowe:

Identyfikacja nie jest możliwa w oparciu o kartę pojazdu.

Można identyfikować w oparciu o:

- pozwolenie czasowe na dojazd na BTP,

- zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu z wpisem o serii i numerze dow. rej. wydane po dacie zatrzymania dowodu

- uwierzytelniona kserokopia zatrzymanego dowodu rejestracyjnego.

 

Wyjątkowo na odpowiedzialność diagnosty pokwitowanie organu ruchu drogowego za zatrzymany dowód rejestracyjny. Jeśli diagnosta odważy się identyfikować pojazd bez dowodu rejestracyjnego na okresowym badaniu technicznym podlega odpowiedzialności cofnięcia uprawnień i zgodnie z art. 140 uodp karze do 5 tys zł. W tym przypadku 1000 zł. jeśli pojazd nie będzie miał wpisu w dow. rej. np. GAZ, TAXI, HAK.

I tu nowość karę nałoży Starosta i stanowić to będzie przychód samorządu.

 

Panowie to Wasze pieniądze i kariera doradzam, żądajcie pozwolenia czasowe lub zaświadczenia o zarejestrowaniu lub uwierzytelnione kopie inaczej nie płaczcie na forum, że Prawo jest przeciwko Wam.

 

Z tego wynika, że odpowiednikiem DR jest tylko PC i kopia DR z potwierdzeniem zgodności z oryginałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie odpowiedział Bogusław Maćkowski w relacji ze szkolenia

 

Powtórzę Ci jeszcze raz to tylko szkolenie a nie oficjalne stanowisko MI. Na szkoleniach już nieraz było że coś powiedzieli a za dwa dni się im odmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę Ci jeszcze raz to tylko szkolenie

 

To po co takie szkolenia, jeśli szkolący nie bierze odpowiedzialności za jego treść?

Wniosek prosty szkolenia organizuje sie dla kasy a uczestniczący w nim to f......y, któży dali sie naciagnąć na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkoleniach już nieraz było że coś powiedzieli

 

..... ze mozna identyfikować pojazd w oparciu o KP. Zależy jakie szkolenie :)

wszystko zależy od szkolącego i jego interpretacji :shock:

 

To tak trudno jest napisać :" pojazd można identyfikować na podstawie 1....2...3...4...

 

,a nie "dokumencie odpowiadającym" :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że odpowiednikiem DR jest tylko PC i kopia DR z potwierdzeniem zgodności z oryginałem

Jeżeli zastosować tę procedurę to w przypadku zatrzymania DR lub jego zgubienia jak klient się zgłosi z kserokopią potwierdzoną to co wpisać jako dokument w rejestrze? Numer DR, który fizycznie znajduje się w WK i wyjdzie że wykonało się badanie na podstawie dokumentu, którego nie było... Z uwierzytelnieniem tej kserokopii to w jakiej formie go żądać? Z podpisem naczelnika wydziału czy referent wystarczy a może notariusz musi być a pieczątek to ma być dwie czy jedna z datą czy bez.... Przecież to jest chore :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tylko na podstawie skierowania z WK.

 

A u mnie nie dają skierowań. Mam segregatory na takie rzeczy i co skierowanie mam jedno i to z Krakowa a od siebie żadnego :( bo nie dają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tylko na podstawie skierowania z WK.

Czy skierowanie jest dokumentem odpowiadającym?? W dalszym ciągu nie mamy DR więc jak wykonać BT i który lub jaki dokument jest władny?? Retorycznie oczywiście... :medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tylko na podstawie skierowania z WK.

Czy skierowanie jest dokumentem odpowiadającym?? W dalszym ciągu nie mamy DR więc jak wykonać BT i który lub jaki dokument jest władny?? Retorycznie oczywiście... :medit:

 

O przepraszm!(już o tym pisałem)

Dzisiaj był klient po zgubieniu DR -blaszki czerwone ,pozwolenie czasowe i wszystko ok!.Bez problemu :) .

Czyli to już nie skierowanie na "okresówkę" tylko pozwolenie czasowe .

 

Nie wiem czy to odosobniony wypadek czy tak juz będzie.

Wniosek byłby jeden -okresowe tylko DR lub PC.

 

Jak rozwiązać problem zatrzymanych DR przez policję za brak bt.Czy też PC z WK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odosobniony wypadek czy tak juz będzie.

Pozyjemy-zobaczymy...Ja na razie takiego przypadku nie miałem więc trudno cos konkretnego powiedzieć...

Jak rozwiązać problem zatrzymanych DR przez policję za brak bt.Czy też PC z WK??

Powinno byc tak jak to napisałes wyzej.Ale czy tak będzie...

Moze skończy sie tak jak z OBT przed I rej. czyli "wolnoamerykanka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na podstawie czego robisz bt .

 

Na podstawie PC (okresowe) lub pokwitowania Policji itp. w przypadku dodatkowego badania. A szczerze to jeszcze nie miałem takiego przypadku że DR zginął i akurat minął TNBT, ale na pewno bym chciał PC od takiego gościa natomiast jak zagubił się DR to najczęściej klient przychodzi po duplikat zaświadczenia z poprzedniego BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązać problem zatrzymanych DR przez policję za brak bt.Czy też PC z WK??

i tak w kółko :!:

 

DR zatrzymany za brak BT ... = pokwitowanie

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

2. stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

klient dostał PC ...

a zanim dojechał na SKP, zatrzymali mu PC za "niemanie świateł" ... = pokwitowanie

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1. stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

1.

2. zagraża porządkowi ruchu,

3.

 

klient dostał PC ...

a zanim dojechał na SKP, zatrzymali mu PC za

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

6. nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia, jeżeli pojazd jest zarejestrowany w kraju, o którym mowa w art. 129 ust. 2 pkt 8 lit. c;

 

klient znalazł OC i ...

dostał PC ...

a zanim dojechał na SKP, zatrzymali mu PC za

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

 

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wraz z nadejściem zimy ganiają za stan ogumienia. Szczególnie autobusy i ciężarowe w każdej postaci. Miałem już kilka z zatrzymanymi DR.

 

[ Dodano: 05-12-2010, 18:26 ]

a wracając do haka to jesli klient ma go bez tabliczki znamionowej wtedy naturalnie negatyw. Co wtedy jemu doradzacie po wystawieniu zaświadczenia?? Tabliczka zastępcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.