Skocz do zawartości

Wzór zaświadczenia do WK


cubitus

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wraz z nadejściem zimy ganiają za stan ogumienia. Szczególnie autobusy i ciężarowe w każdej postaci. Miałem już kilka z zatrzymanymi DR.

 

Normalka u mnie to jest cały rok. Zatrzymanie DR wg. moich obserwacji w samochodach pow. 3,5 t następuje najczęściej za :

 

1. Ogumienie

2. Ubytki pow. z układu pneumatycznego

3. Światła a w zasadzie ich brak

 

a dopiero potem Panu Policjantowi czy Inspektorowi uda się jeszcze coś zauważyć za co można zatrzymać DR. Przypadek z jednego z ostatnich dni : Pan Policjant zatrzymał DR w zestawie (ciągnik + naczepa) za zużyte ogumienie bo kierowca nie mógł ruszyć z miejsca na dużym śniegu, ale braku reflektora tylnego w ciągniku już nie zauważył :evil: i co wtedy masz począć ::? Masz sprawdzić tylko ogumienie, które w moim przypadku miało 6 mm najmniej, wymienione nie zostało po prostu było dobre - relacja kierowcy(na co też trzeba brać poprawkę bo może i wymienił tylko się nie przyznał a światło co masz z tym fantem począć ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JACEK GUZ

    14

  • danielg539

    12

  • cubitus

    10

  • ARTUR2214

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mnie się wydaje że w razie zabrania DR powinno być tak że sprawdzenie ewentualnych innych usterek i jakby co to negatyw aż usunie

 

[ Dodano: 05-12-2010, 22:16 ]

Regan a co do haka to producent zawsze dobra wolę może okazać :-P . Oczywiście za kasę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że w razie zabrania DR powinno być tak że sprawdzenie ewentualnych innych usterek i jakby co to negatyw aż usunie

Teoretycznie tak powinno być ale w praktyce jest tak, że sprawdzenie ogranicza się tylko do tego co jest wyszczególnione w skierowaniu a reszta Cię nie obchodzi i póki się "zapisy w numerkach" nie zmienią póty nasze działanie musi się ograniczyć do takiego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag ja tak tylko na chwilkę po to by troszke sprostować część Twojego posta:

klient dostał PC ...

a zanim dojechał na SKP, zatrzymali mu PC za

Cytat:

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

6. nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia, jeżeli pojazd jest zarejestrowany w kraju, o którym mowa w art. 129 ust. 2 pkt 8 lit. c;

Rozumiem, że rozmawiacie o pojeździe zarejestrowanym w Polsce. Jeżeli tak to podana przyczyna zatrzymania PC NIE JEST MOŻLIWA DO ZASTOSOWANIA W TYM PRZYPADKU, dlatego że:

c) korzystania z pojazdu zarejestrowanego w kraju niebędącym państwem członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacją Szwajcarską lub państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, jeżeli kierujący nim nie okazał dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia,

To tak tylko dla skorygowania podstaw zatrzymania DR/PC. Nie przeszkadzam w dalszej dyskusji ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że w razie zabrania DR powinno być tak że sprawdzenie ewentualnych innych usterek i jakby co to negatyw aż usunie

 

Czyli mam wszystko sprawdzić i mam za to 20 zł pobrać :o:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie ogranicza się tylko do tego co jest wyszczególnione w skierowaniu a reszta Cię nie obchodzi póki się "zapisy w numerkach" nie zmienią

JASNE to jest ???

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[danielg539 napisał/a:

Z tego wynika, że odpowiednikiem DR jest tylko PC i kopia DR z potwierdzeniem zgodności z oryginałem

 

Jeżeli zastosować tę procedurę to w przypadku zatrzymania DR lub jego zgubienia jak klient się zgłosi z kserokopią potwierdzoną to co wpisać jako dokument w rejestrze? Numer DR, który fizycznie znajduje się w WK i wyjdzie że wykonało się badanie na podstawie dokumentu, którego nie było... Z uwierzytelnieniem tej kserokopii to w jakiej formie go żądać? Z podpisem naczelnika wydziału czy referent wystarczy a może notariusz musi być a pieczątek to ma być dwie czy jedna z datą czy bez.... Przecież to jest chore :faint:

_________________

 

chore to jest to ,ze kazdy sie doszukuje problemow i uważa się za MEDRCĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest chore

 

W dużej mierze to jest chore. Mozna by to uleczyć zmieniając wzór pokwitowania, które wystawia policjant gdy zatrzymuje DR. Obecnie poza nr rejestracyjnym i nr nadwozia nie ma na nim żadnych danych pojazdu i wcale mnie nie dziwi to, że na podstawie takiego pokwitowania nie powinno się wykonywać OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj wypełniam tak

 

 

 

Badanie hak NIE jest badaniem dodatkowym !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Tylko jakim bo sie pogubiłem :?

 

 

Poczytaj DU-155 $ 3 ust 1 gdzie sa wyszczegolnione Badania dodatkowe.

 

A Hak - sprawdzenie dodatkowych warunkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem ale HAK podpada pod badanie dodatkowe i jako takie figuruje w rejestrze a oto mi chodziło :-)

 

 

hak nie jest dodatkowym -jest sprawdzeniem warunkow !! a PSUJ napisal w swoim załączonym żąświadczeniu ,ze jest to DODATKOWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sprawdzeniem warunkow

 

A jakie to badanie?

 

 

$3 ust 1 - okresla badania dodatkowe.

 

OKresowym badaniem napewno nie jest.

Sprawdznie czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom do ciągniecia pzryczepy - nie zostało zakwalifkowane do BT tylko jako pozostała czynnosc -sprawdzenie wrunkow.

SKP wykonuje oprocz BT rowniez inne czynnosci- na bicie numerow, sprawdzenie usuniecia ustek wynikłych po BT ale to nie sa BADANIA DODATKOWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. to jak wygląda zaświadczenie o przystosowaniu do ciągnięcia przyczepy u was na stacji bo już zgłupiałem :?

 

 

tak jak u Psuja z tym ze w rubryce : rodzaj badania-czynnosci:

wpisuje- sprawdzenie dodatkowych warunkow-- a nie jak podal Psuj dodatkowe.

 

[ Dodano: 14-12-2010, 15:51 ]

Z tym hakiem to jest tak dziwnie, że nie ma go w wykazie BT a jest w cenniku.

Znów ustawodawcy sie zapomniało.

 

 

w cenniku mas zpodana opłate za hak 35 zł

ale jest to w częsci 7 -sprawdzenei dodatkowych warunków anie jako badanie dodatkowe !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest to w częsci 7 -sprawdzenei dodatkowych warunków anie jako badanie dodatkowe

 

Zgadza się, tylko, że zakres tego BT jest bliżej nie sprecyzowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ustawodawca namieszał bo z tego co wiem to prawie wszyscy nadal traktują to jako badanie dodatkowe

Na zdrowy rozum sprawdzenie dodatkowych warunków nie odbiega od badania dodatkowego i może być tak interpretowane :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum sprawdzenie dodatkowych warunków nie odbiega od badania dodatkowego i może być tak interpretowane

 

Przyznaję Ci Jacku racje, co nie zmienia faktu, że ustawodawca nie zaliczył tego BT do dodatkowych BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest to w częsci 7 -sprawdzenei dodatkowych warunków anie jako badanie dodatkowe

 

Zgadza się, tylko, że zakres tego BT jest bliżej nie sprecyzowany.

 

 

w cenniku jest podana opłata a nie zakres tego sprawdzenia a nie Badanai Dodatkowego.

Czyz tak trudno zrozumiec- ze hak nie jest badaniem dodatkowym.

Wszelkie czynnosci na SKP okreslane jako badanie dodatkowe sa zapisane w $ 3 ust 1

DZu 155

 

[ Dodano: 14-12-2010, 16:11 ]

Czyli ustawodawca namieszał bo z tego co wiem to prawie wszyscy nadal traktują to jako badanie dodatkowe

Na zdrowy rozum sprawdzenie dodatkowych warunków nie odbiega od badania dodatkowego i może być tak interpretowane :-?

 

 

Panie Jacku to nei ustawodawca namieszal tylko nie czyta się ze zrozumieniem !!!

Ustawodawca okreslil jakie czynnosci sa badaniem dodatkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.