Skocz do zawartości

STOWARZYSZENIE DIAGNOSTÓW - wysokość ew. składki ...


Norbert Jezierski

Jaką kwotę miesięcznie mogę przeznaczyć na składki będąc członkiem stowarzyszenia DIAGNOSTÓW ?  

148 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest prosta, moi Państwo.

 

Żeby ktoś profesjonalnie zajął się Naszymi/Waszymi sprawami, musi wiedzieć, jakim może dysponować budżetem - na tej podstawie szacując możliwości zapewnienia odpowiednich standardów usług itp.

 

Głosujcie zatem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    26

  • mmiodzio

    22

  • blakop

    19

  • darkdog

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Norbert Jezierski,

A jak chcesz to zrobic jak 90% uczestnikow forum nie chce pokazac sie kto co i skad pochodzi.to nie znaczy ze cala populacja forum tak mysli. Ale sie wypowiadam aby znalezc formułe jak nas oszacowac i potraktowac jako probke reprezentatywną. probuje to ując w kontekscie zbioru matematycznego aby potem okreslic prawdopodobienstwo spodziewanego wyniku -czyli budżetu na przyklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu widzę problem!.

Sześć goodzin ankiety i tylko 14 uczestników wyraziło chęć opłaty . :razz:

Jakby było coś "ekstra" do ściągnięcia z forum to na liczniku podejrzewam byłoby 100 ściądnięć na 100% :D

Przykre to ale prawdziwe.

Powiem otwarcie-nigdy nie będziemy(diagności) "jednością" :!: ,a moglibyśmy dużo z......szkoda pisać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że pytanie jest adresowane do właścicieli stacji a nie do diagnostów. Mój udział w ankiecie jako diagnosty byłby tylko zafałszowaniem wyniku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jest adresowane do właścicieli stacji

którzy są zainteresowani zwiększeniem zysków a nie dodatkowymi kosztami :razz:

 

oczywiście są wyjątki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie przedsiębiorców to już zdaje się jest - PISKP. Nie wiem czy jest sens dublowania go. Tutaj jest mowa o zrzeszeniu zawodowym adresowanym do DIAGNOSTÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że pytanie jest adresowane do właścicieli stacji a nie do diagnostów. Mój udział w ankiecie jako diagnosty byłby tylko zafałszowaniem wyniku. :)

Diagnostów. Skorygowałem wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że pytanie jest adresowane do właścicieli stacji a nie do diagnostów. Mój udział w ankiecie jako diagnosty byłby tylko zafałszowaniem wyniku. :)

Diagnostów. Skorygowałem wpisy.

 

No to jezeli wyrazilo opinie w ankiecie 23 osoby na chwile obecną to trudno myslec o stowarzyszeniu przy takiej ilosci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jezeli wyrazilo opinie w ankiecie 23 osoby na chwile obecną to trudno myslec o stowarzyszeniu przy takiej ilosci ??

 

Na chwile obecną jest 28 osób - to chyba i tak nieźle bo to praktycznie wszyscy co regularnie piszą na tym forum. Większość tylko czyta i to często bez logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać sprawa założenia stowarzyszenia jest związana z kosztami które muszą być -sami widzicie że deklarują wszyscy najniższe sumy -ale co się dziwić -nie ma na czym dorobić diagnosta i oddać z pensji .Co innego przedsiębiorcy, oni zawsze jakoś mogą sobie takie wpłaty zrekompensować i z własnej kieszeni nie dokładać - dobrze by było mieć taką takie stowarzyszenie -ale życie jest okrutne i pokazuje ,że droga do tego jest trudna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wielu z Was to i diagności i przedsiębiorcy jednocześnie. Jeśli któremuś z Was udałoby się wygospodarować kącik na siedzibę - bo stowarzyszenie musi mieć siedzibę, swój adres i dobrze gdyby nie był to adres fikcyjny u jednego z Was w domu, a jeśli przy czyjejś firmie, to też jednak wskazane, żeby to choćby oddzielny pokoik gdzieś był - nawet jeśli na spółkę z dwoma innymi organizacjami. Wtedy odchodzi Wam główna część kosztów - pozostają koszty korespondencji i takich naprawdę drobniejszych spraw technicznych - na to składki na początek wystarczą.

Wtedy tylko rejestracja i działacie!! To naprawdę nie są koszty na początek. No powiedzmy grupa założycielska powinna się z raz czy dwa spotkać i działacie!!

 

Składki określone w ankiecie myślę stanowczo za wysokie dla diagnostów. 100 zł rocznie - myślę, że więcej nikt nie da i wokół tego bym się skupił.

 

Tylko do tego trza chęci, działania... Wielu z Was ma tu naprawdę sporą wiedzę. Wystarczy tylko chcieć to jakoś sformalizować i już można zasypywać MI pytaniami, wnioskami, występować do innych organizacji, mediów - jednym słowem zainteresować sobą instytucje i środowisko, zaznaczyć swoją obecność na rynku (w środowisku) i czekać z jakim odbiorem się to spotka... Ale tu mówimy właściwie głównie o działaniach o charakterze lobbingowym i reprezentacyjnym środowiska... Do tego trzeba mieć wyłącznie zacięcie organizatorskie - mówiąc wprost być społecznikiem - kasa na tym etapie to naprawdę nie jest priorytet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba mieć wyłącznie zacięcie organizatorskie - mówiąc wprost być społecznikiem

i tu będzie baaaardzo ciężko

tylko żebyśmy nie stanęli w miejscu

:ok no jak na razie robimy małe kroczki, ale zawsze to cóś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem otwarcie-nigdy nie będziemy(diagności) "jednością" :!: ,a moglibyśmy dużo

 

jak możemy być jednością, jeżeli sami na siebie donosimy do WK próbując się wybielić przed naczelnikami przedstawiając na dodatek fałszywe oskarżenia, ale cóż tam najważniejsze że noga podłożona i się można pośmiać

 

mój głos do 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ja też zagłosowałem za kwotą poniżej pięćdziesięciu złotych. Widać dobitnie, że stowarzyszenie musi mieć dużo członków aby składka była do zaakceptowania przy naszych dochodach a jednocześnie wystarczało na obsługę na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ,że miejscowość działania też powinna być odpowiednia -gdyż na pewno usprawnia to kontakty i pozwala się poruszać w gąszczu organizacji związanych z badaniami -większość jak widać opiera się o centralną Polskę - my z małych miejscowościach z końca świata mamy trochę trudniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jeśli się nie zapiszecie do Stowarzyszenia Diagnostów to będziecie tak narzekać za darmo na tym forum do emerytury jak to Wam źle.

A myśl o Stowarzyszeniu daje chociaż nadzieję (nie pewność), że na 100 propozycji zmian do przepisów może z 10 zostanie uwzględnionych.

 

Ale jak nie będzie Stowarzyszenia Diagnostów to pozostanie tylko 1 stowarzyszenie broniące prawa przedsiębiorców.

 

Ja mogę pomyśleć o służeniu pomocą od strony spraw urzędowych, Pan Rafał zna się na sprawach prawnych.

 

Do dzieła :-)

 

Ja bym już powoli myślał o logo Patronatu Stowarzyszenia do wywieszenia na stacji przyjmując za oczywiste że Stowarzyszenie Diagnostów powstanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - stowarzyszenie to ma być grupa ludzi zrzeszonych w jakimś celu, chcących coś wspólnie osiągnąć - nie możecie na starcie oczekiwać "obsługi" ze strony firmy/osoby zewnętrznej... Bo i tu nie ma na początku zadania dla takiego człowieka!!

 

Żyjemy w dobie internetu - 90% spraw załatwić można tutaj!

 

Trzeba sobie też zdać sprawę, że na dzień dobry nie będziecie tak potężni jak chociażby PISKP. Zatem siedziba na Chaułbińskiego w Warszawie na początek naprawdę jest zbyteczna...

 

1. Potrzeba 15 osób dla zawiązania stowarzyszenia - one muszą się fizycznie spotkać jak już do czegoś dojdzie. Co najmniej 3 z nich będzie musiało ość do sądu - niewykluczone, że nie raz - warto od strony logistycznej pomyśleć kto to miałby najlepiej być

2. Trzeba stworzyć projekt statutu - to naprawdę nie jest trudne - można wzorować się na innych organizacjach - projekt może być przedmiotem dyskusji na forum

3. Trzeba wstępnie wyłonić kandydatów do władz stowarzyszenia - zarząd z prezesem, komisja rewizyjna - z tych 15 osób najlepiej...

 

Tylko tyle, czy aż tyle??? Sami sobie odpowiedzcie :) Oczywiście każdą z powyższych usług można kupić... Nawet prezesa etatowego zatrudnić ;) Ale wtedy to faktycznie inna kasa :)

Z całym szacunkiem dla Pana Rafała - do założenia stowarzyszenia nie trzeba wiedzy tajemnej, ani prawnika...

 

Mówiąc krótko odpowiedzcie sobie na pytanie - chcecie założyć stowarzyszenie, czy zamówić sobie u kogoś jego założenie i tylko korzystać z jego usług? :) Tylko ten drugi wariant na dłuższa metę to myślę albo składki wyższe od tych co tu podane, albo faktycznie co najmniej 1000 członków? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że większość tylko czyta bez logowania ja też ale postaram się to zmienić i

zainteresować znajomych diagnostów tą sprawą, mam nadzieję że w Małopolsce też znajdzie się co najmniej kilku chętnych bo sprawa jest ważna .Może razem coś uda się zrobić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do dzieła :-)

 

Otóż to. Panowie uważam że jak my się ruszymy i będziemy się zapisywać to i inni też zaczną. Po prostu trza dać przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.