Skocz do zawartości

STOWARZYSZENIE DIAGNOSTÓW - wysokość ew. składki ...


Norbert Jezierski

Jaką kwotę miesięcznie mogę przeznaczyć na składki będąc członkiem stowarzyszenia DIAGNOSTÓW ?  

148 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    26

  • mmiodzio

    22

  • blakop

    19

  • darkdog

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie dość tej samokrytyki i wymyślania kar dla siebie ... :x:x

 

Podyskutujmy jakie nagrody mógłby dostać diagnosta jako urzędnik , wszak jest w zwyczaju ,że przeważnie na koniec roku urzędnicy dostają nagrody pieniężne :-D:-D:viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję powrócić do wątku tego tematu i może niezłym rozwiązaniem było

by utworzyć organizacje diagnostów w ramach istniejącego już stowarzyszenia takiego z dużym dorobkiem np w ramach SIMP Stowarzeszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, które powstało w 1926 roku i gdzie działają w nim specjalistyczne sekcje i towarzystwa naukowo-techniczne patrz www.simp.pl.

Jest niezła struktura w SIMP-ie czyli 48 oddziałów ok. 10 000 członków, kilkanaście nieruchomości w kraju w tym biuro Zarządu Głównego SIMP w Warszawie - V pietro przy ulicy Świętokrzyskiej 14.Składki na poziomie 4 zł/m-c.

Oczywiście powołanie w ramach SIMP-u nowej specjalistycznej jednostki np Polskiego Towarzystwa Diagnostów ,wymagało by przedstawienia wizji działania , wstępnej deklaracji przystąpienia grupy założycielskiej i oczywiście zgody Zarządu Głównego SIMP ale za to kwestia samego zarejestrowania w sądzie była by z głowy i można by było przystąpić z marszu do działania.

Czasu jest niewielu bo w lutym może już wpłynąć do Sejmu projekt z Ministerstwa Infrastruktury ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu.

 

Ciekaw jestem opinii kolegów na tą propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł PTIM-a moim zdaniem jest dobry. , jeśli nie najlepszy - tylko czy oni przyjmą diagnostów pod swoje skrzydła , a może ktoś z panów diagnostów należy do SIMP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy oni przyjmą diagnostów pod swoje skrzydła

 

Tak na moje to chciałbym tak,jak dawniej bywało -"NIEZALEŻNY(e) ,SAMORZĄDNY(e)..... i żadnych "kumpli".Jak sami nie potrafimy tego zrobić(się zrzeszyć) to jesteśmy.....,a ja pod żadne skrzydła nie idę :P

Wolę udzielać się na forum z mniejszym czy większym skutkiem.... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł PTIM-a moim zdaniem jest dobry. , jeśli nie najlepszy - tylko czy oni przyjmą diagnostów pod swoje skrzydła , a może ktoś z panów diagnostów należy do SIMP?

 

Właśnie może w SIMP-ie mamy grupę diagnostów, czyli było by już na początek z czy wystartować a dla rozwiania wątpliwości jakie ma S.K.P. POZNAŃ chciałem zacytować że:

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) jest

dobrowolną demokratyczną, samorządną i trwałą organizacją użyteczności

społecznej, zrzeszającą ok. 10.000 inżynierów i techników mechaników

wszystkich specjalności oraz zawodów pokrewnych. Rodowód SIMP sięga 1926

roku.

SIMP zarejestrowany jest w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie,

XIX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS

0000152811, numer Regon 000671540.

 

I jeszcze dla zorientowanie po linkiem poniżej cele statutowe jednego z towarzystw działających w SIMP-ie

http://ptim.simp.pl/ptim/content/view/73/46/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem diagnostą ze Śląska . Zastanawiam się nad nadchodzącymi wyborami do Sejmu .

Uważam , że powinniśmy wystawić swoich kandydatów do parlamentu . Mamy jeszcze sporo czasu aby podobnie jak inne zawody posiadać swoich przedstawicieli w Sejmie . Diagności w kapitalnej większości posiadają średnie lub wyższe wykształcenie , cieszą się dużym szacunkiem i poważaniem świadomej części społeczeństwa , ponieważ chronią ich zdrowie a w skrajnych przypadkach ich życie , dlatego słuchają ich rad nie tylko zawodowych , co przy obecnym poziomie uprawiania polityki przez naszych "wybrańców " , będzie można wykorzystać dla dobra ogółu . Sądzę , że po uzyskaniu mandatów poselskich byłoby łatwiej założyć Stowarzyszenie i zająć się sprawami SKP ,mielibyśmy większe możliwości lokalowe przy biurach poselskich , finansowe na rozpoczęcie działalności Stowarzyszenia , prawne łącznie z prawnikami z Kancelarii Sejmu . Mielibyśmy , także większy wpływ na ustawy wychodzące z Sejmu dotyczące m . in . dostępu do zawodu Diagnosty , opłat za badania , stworzenia systemu ubezpieczeń od odpowiedzialności zawodowej , itd .Przy obecnym zagęszczeniu SKP w Stolicy , na Wybrzeżu , Śląsku i Zagłębiu wspólnym dążeniu wszystkich diagnostów , bez wzajemnego opluwania się sądzę , że musi nam się udać ! Proszę o Waszą opinię na mój pomysł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję do sejmu nie można startować jako Jan Kowalski -diagnosta trzeba już być w jakieś "bandzie" czytaj partii czy stowarzyszeniu.

Okręgi jednomandatowe to ciągle utopia , mimo ,że PO obiecała to zmienić to nie jest nikomu z rządzących na rękę. Powstały już klany i dlatego już teraz zaczynają się walki o dobre miejsce na liście.

 

Samodzielnie można startować do senatu .

 

Łatwiej by było rozmawiać z posłami ,którzy np.są w komisjach ,które zajmują się stanowieniem przepisów dot diagnostów , by nie były tak nie jasne itp.

 

Takie jest moje zdanie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w dniach 4-5.02 w Mikołajkach odbyło się pierwsze spotkanie szkoleniowe CERTUS DIAGNOSTIC w którym miałem wielką przyjemność uczestniczyć i w wolnych rozmowach poruszyłem właśnie ten i wiele innych problemów nurtujących diagnostów wszystkich ,nie tylko tej sieci ,miedzy innymi również sprawę ubezpieczeń -był tam pan reprezentujący PISKP współpracujący z p.Szczerbickim i parę osób zainteresowanych problemami diagnostów .Czytają to forum ,znacie również mnie ,że lubię dużo mówić i poruszać problemy nurtujące rodzinę diagnostów -śmiem tak to nazwać -bo tak powinno to się odbywać - a sami wiecie ,że nie jest to proste i łatwe w naszej rzeczywistości -ale próbować trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w wolnych rozmowach poruszyłem właśnie ten i wiele innych problemów nurtujących diagnostów wszystkich

 

no i co ciekawego sie dowiedziałeś na tym szkoleniu i w tych wolnych rozmowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Tak sobie zajrzałem do tematu, a tu ciiiiiisza. Czyżbyście się już stowarzyszyli, czy też może sprawa naturalnie zdechła?

Nie ma w powyższym żadnej ironii. To tylko tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.