Skocz do zawartości

Jaka w końcu wysokość opłaty???


cubitus

Rekomendowane odpowiedzi

WK zawsze łyknie przecież na zaświadczeniu czy DIP nie ma ceny badania jest tylko na paragonie

 

Ale moga spojżeć co jest wpisane w rubryce rodzaj badania. Jak jest tylko okresowe to 98 zł jak jest okresowe i dodatkowe to 98+60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cubitus

    9

  • Qnick

    8

  • JANUSZ60

    7

  • danielg539

    6

Ta stara opłata obejmowała jakby wszystko i sprawa była prosta.. A teraz według mnie jest namieszane i tyle. Zrobisz samo 98 zł żle.... zrobisz 98+60 to już tym bardziej.. :? . Według mnie to sam TDT sam momentami nie wie co robi. Więc widzę więszość tutaj trzyma wersję 98 zł za auto srowadzone z zagranicy. No może oprócz Janusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz samo 98 zł żle.... zrobisz 98+60 to już tym bardziej.. :? . Według mnie to sam TDT sam momentami nie wie co robi.

Ponieważ tak są skonstruowane przepisy w tym kraju, że czyta je trzech i wychodzi siedem interpretacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz według mnie jest namieszane i tyle. Zrobisz samo 98 zł żle

 

Ja kiedyś miałem kontrolę z TDT i nie mieli zastrzeżeń do tych 98 Pln za badanie okresowe przed pierwszą rejestracją, a całkiem niedawno miałem kontrole ze starostwa i też nie mieli zastrzeżeń co do wysokości opłat także u mnie jest 98 Pln za to badanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam siedem to i tak chyba za mało..... Jeśli zrobisz przegląd auta na podstawie Brief-u w którym brakuje daty produkcji to niby N ??? W sumie wystawiając DIP musisz tą datę określić... A chyba że klient chce badanie dodatkowe od razu i wtedy pozytyw?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak ponieważ robimy pewne rzeczy życiowo a nie koniecznie zgodnie z literą prawa przez to nikt nie widzi problemu lub też najczęściej jak jest problem to każdy chce go od siebie odsunąć i zrobić to najlepiej nie swoimi rękoma aby to ugłaskać. Spotkasz się z takimi rzeczami nagminnie jak będziesz chciał skorygować błędną DMC lub też inny parametr w pojeździe kilkuletnim, gdzie nikt nie widział problemu a Ty jak chcesz mieć sen spokojny i temat wyprostować to nawet ze strony WK odczujesz, że czepiasz się "pierdół" i zawracasz niepotrzebnie gitarę, nie mówiąc o kliencie. Tak samo ma się to do ustalania parametrów przed pierwszą rejestracją w kraju, jak będziesz chciał klienta obciążyć za badanie dodatkowe lub zażądasz opinii rzeczoznawcy, która powoduje koszty u klienta i czas staniesz się tym nieżyciowym z którym są tylko same problemy, a Ty chcesz tylko spać spokojnie w poczuciu dobrze wykonanej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak ponieważ robimy pewne rzeczy życiowo a nie koniecznie zgodnie z literą prawa przez to nikt nie widzi problemu lub też najczęściej jak jest problem to każdy chce go od siebie odsunąć i zrobić to najlepiej nie swoimi rękoma

 

Masz tu Adamie 100% racji. Większość robi tak jak jest im wygodnie a czy to jest zgodne z prawem czy nie to już ich nie interesuje. Dotyczy to zarówno diagnostów, WK jak i jednostek kontrolujących SKP. Jest jeden człowiel (GK), który zażarcie walczy z takim sposobem postepowania przedstawiając liczne opinie swojego prawnika, jednak on sam świata raczej nie zmieni.

 

Ty chcesz tylko spać spokojnie w poczuciu dobrze wykonanej pracy...

Problem polega na tym, że wiele osób chce spać spokojnie i dlatego one staraja się obarczyć innych innych odpowiedzialnością za to co należy do ich obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz przegląd auta na podstawie Brief-u w którym brakuje daty produkcji to niby N ???

Najciekawsze, że nigdzie takiego zapisu nie znajdziesz , rok produkcji Ty masz ustalić a DIP do okresowego dajesz za friko, czyli dane tam zawarte ustalisz za friko,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkasz się z takimi rzeczami nagminnie jak będziesz chciał skorygować błędną DMC lub też inny parametr w pojeździe kilkuletnim, gdzie nikt nie widział problemu a Ty jak chcesz mieć sen spokojny i temat wyprostować to nawet ze strony WK odczujesz, że czepiasz się "pierdół" i zawracasz niepotrzebnie gitarę, nie mówiąc o kliencie.

 

Nie raz już to odczułem dlatego jak nie ma dużych pomyłek to staram się to prostować przy wymianie DR (wiem że to źle ale tak robię :x ) a i tak nie raz jest telefon że np. nacisk w DR jest 115 kN a ja wpisałem 112,70 kN albo moc wpisał Pan 55 kW a w starym DR jest 75 (tylko nie wiedzą że to są kM) i dlaczego tak Pan wpisał no i weź tłumacz każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz już to odczułem dlatego jak nie ma dużych pomyłek to staram się to prostować przy wymianie DR (wiem że to źle ale tak robię :x )

Ja również staram się nie komplikować życia klientowi i jak w grę wchodzi nagminny błąd maksymalnego nacisku na oś to informuję klienta a tym fakcie i proszę aby przy wymianie dokumentu to wyprostować, natomiast już kilkukrotnie dostałem czkawki przy wymianie dokumentu bo jest telefon, że dlaczego raptem przy wymianie dokumentu jest zmiana i jak śmiałem ją wpisać w zaświadczenie, bo najlepiej by było aby tak zostało jak było a tak to problem, który urząd nie rozpatruje na zasadzie kto zawinił, że ten błąd zaistniał i pociągnąć do odpowiedzialności winowajcę, tylko ten ostatni sprawiedliwy dostanie na grzbiet swej upierdliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem dokument z mojego WK że w dniach 1-30 grudnia mogę się spodziewać kontroli.... Mam nadziję że do tego 98 zł za pierwsze badanie czepiać się nie bedą ..... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie to takie zabawne nie jest...... Stacja jako okręgowa istnieje od kwietnia tego roku więc zapewne dadzą mnie w kość ;(. I tak jak mówicie że do pierdół się czepiać będą chociaż sprzęt stacji przechodzi przeglądy na bieżąco. Najbardziej własnie się boje tego 98 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej gdy Cię obciążą różnicą od kwietnia ,,,

 

 

:hah::hah::hah::hah::hah::hah:

Się nie przejmuj na zapas jak przyjadą to niech najpierw znajdą, potem się przyczepią, a potem się będziesz martwił :razz: No chyba, że im się od razu w drzwiach przyznasz :D:D:D

 

A swoją drogą to przecież dobrze pobrałeś za okresowe przed rejestracją w kraju wiele stacji tak pobiera i nie słyszałem żeby ktoś z tego powodu miał kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz to tylko ciągle straszy... Dla mnie to śmieszne nie jest. Powiem szczerze że dla mnie wysokość tych opłat obecnie jest zakręcona. Wcześniej było lepiej . Dlatego się wciąz was pytam czy dobrze robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się wciąz was pytam czy dobrze robię

Kto pyta nie błądzi :ok

Janusz to tylko ciągle straszy... Dla mnie to śmieszne nie jest.

To motywuje do myślenia...

Pamiętaj , że w naszym zawodzie musisz często balansować, dlatego nikt w niektórych przypadkach nie da Ci jednoznacznej podpowiedzi, ale Twoja decyzja musi być podjęta w taki sposób abyś mógł się w razie W obronić. Jeżeli pobrałeś taką a nie inną opłatę to musisz umieć powiedzieć dlaczego tak zrobiłeś i trzymać się tego że jest to działanie zgodne z przepisami bo tak je zinterpretowałeś. Zawsze jak się chce psa uderzyć to kij się znajdzie i w myśl tego przysłowia jak ktoś będzie chciał Cię upolować to nie ma zmiłuj będzie drążył jak nie z tej to z tamtej strony co w końcu doprowadzi do złapania bo przepisy są tak skonstruowane, że jak zrobisz z jednej strony dobrze to z drugiej źle kwestia tylko kto łapie i po co. Mało to optymistyczne ale takie są realia tego zawodu i na poprawę póki co się nie zanosi, więc pytaj jak nie jesteś pewny i układaj interpretację przepisów do swego działania tak abyś mógł jak najdłużej trwać w zawodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym badaniu 98 złotych chyba ze ma w dokumentach ze powypadkowy to 98 +94.Według mnie nie można pobierać dodatkowo 60 złotych.Co w przypadku wymiany dowodu starego na nowy w którym nie ma mocy,mas przyczep czy nacisku, szukasz po katalogach i kasujesz 98zł.Po ostatniej kontroli TDT miałem uwage za opłaty po zmianie rodzaju pojazdu my pobieraliśmy 98+82 a ma być 98+82+94=274 dodatkowo cała geometria (czy wymagane po zdjęciu kratki i zamontowaniu pasa) ale według załącznika trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku wymiany dowodu starego na nowy w którym nie ma mocy,mas przyczep czy nacisku, szukasz po katalogach i kasujesz 98zł.

Nie ma obowiązku uzupełniania danych przy wymianie DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.