Skocz do zawartości

jaki to podrodzaj ?


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

witam. miałem na badaniu okresowym przed rejestracją mercedesa sprintera. samochód ciężarowy natomiast podrodzaj było przetłumaczony z brifu jako "skrzyniowy-zamknięty". Wiem że klient będzie chciał robić badanie vat-1. Czy z takim podrodzajem można go zaliczyć do van lub wielozadaniowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z takim podrodzajem można go zaliczyć do van lub wielozadaniowy ?

Oczywiście jeżeli przedstawi

Podrodzaj pojazdu jest określony przez producenta w swiadectwie homologacji pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501 - a skąd gość ma mieć homologacje - to stary używany pojazd. Ma DR i to wszystko. Co Ty w takim przypadku wpiszesz do DIP takiego pojazdu, bo nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd gość ma mieć homologacje - to stary używany pojazd.

 

Blakop, ale już nie raz rozmawialiśmy, że brak pewnych dokumentów to problem klienta a nie diagnosty.

 

 

 

 

 

P.S. Coś mam nie teges z telefonem, ostatnio dzwoniłeś do mnie i jakoś nie mogliśmy się połączyć. Coś ważnego było? Jakby co to kliknij na pw podam ci numer bezpośrednio do skp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd gość ma mieć homologacje

Jak się klient zwróci do Mercedesa to dostanie pismo o mniej więcej takiej treści:

Samochód xxxx został wyprodukowany zgodnie z przepisami homologacyjnymi jako ciężarowy o podrodzaju AF -wielozadaniowy.

Widziałem ostatnio takie pismo a chodziło o Vito na VAT-2,tylko że US nie za bardzo uznają to pismo za homologację.Przy ustalaniu przez nas podrodzaju może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź...

Z tej perspektywy chyba już bardziej jasne...

Wiem że klient będzie chciał robić badanie vat-1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd gość ma mieć homologacje - to stary używany pojazd.

 

Blakop, ale już nie raz rozmawialiśmy, że brak pewnych dokumentów to problem klienta a nie diagnosty.

 

 

Psuj OK, ale jak takiego dokumentu nie ma.

Moim zdaniem określamy to z natury - bo jeśli tak to należałoby na kombi, htb, sedany także wołać homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem określamy to z natury

Oczywiście, że tak robimy i nie było zgrzytów do połowy 2005 roku gdzie pod względem "ruchu drogowego" nie miało znaczenia van czy furgon czy wielozadaniowy czy kombi i generalnie nadal nie ma to znaczenia do momentu gdy w grę nie wchodzą przepisy skarbowe i kwestia odliczania VATu. Wówczas ma znaczenie dokładnie określenie podrodzaju ponieważ jakiś "magik" wydumał sobie, że tylko od pewnego podrodzaju można odliczać a od niektórych nie i aby nie być posądzonym o przekręt skarbowy należy w tej kwestii być bardzo ale to bardzo przepisowym i wówczas dla spokojnego snu przy takim badaniu ma być dokument, który potwierdza powyższe, a że takie zagadnienie do potwierdzenia jest w gestii producenta i jedynym dokumentem w którym znajduje się takowe to wyciąg ze świadectwa homologacji to cóż my na to możemy poradzić a zwłaszcza po wyborach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak pewnych dokumentów to problem klienta a nie diagnosty.

 

Nie łapię - nie robisz badań z zagranicy jak gość nie ma homologacji?? :shock: To chyba za wiele takich badan nie robisz, co? ;) Bo podrodzaj pojazdu określa się przy każdym badaniu okresowym przed pierwsza rejestracją, a skoro mówisz, że do tego jest homologacja niezbędna... :?

 

P.S. Coś mam nie teges z telefonem, ostatnio dzwoniłeś do mnie i jakoś nie mogliśmy się połączyć. Coś ważnego było? Jakby co to kliknij na pw podam ci numer bezpośrednio do skp

 

Spoko - miałem pytanie, ale już sobie poradziłem... zresztą i tak byś pewnie nie wiedział, a homologacji nie miałem... ;):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapię - nie robisz badań z zagranicy jak gość nie ma homologacji?? :shock:

Robię (-bimy) ale przy określaniu podrodzaju w przypadku

miałem na badaniu okresowym przed rejestracją mercedesa sprintera. samochód ciężarowy natomiast podrodzaj było przetłumaczony z brifu jako "skrzyniowy-zamknięty".

Wpiszę z premedytacją FURGON i wykonałem swoją robotę, ponieważ muszę

Bo podrodzaj pojazdu określa się przy każdym badaniu okresowym przed pierwsza rejestracją

Następnie taki pojazd trafia na OSKP bo

Wiem że klient będzie chciał robić badanie vat-1.

Czy teraz rozumiesz ciąg zdarzeń i odpowiedzialność badania okresowego przed pierwszą rejestracją w przypadku badania pojazdu ciężarowego do 3,5t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to na jakiej podstawie wpisujesz FURGON, a nie VAN?? Jaki przepis pozwala Ci ustalić, że to jest FURGON, a nie VAN? Dlaczego żadne klient nie może uzyskać u Ciebie wpisu o takim właśnie podrodzaju? Dalej nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapię - nie robisz badań z zagranicy jak gość nie ma homologacji??

 

Rozmawiamy o vat-ach a nie o pierwszych. Dla mnie to różnica - dla ciebie może nie...

 

zresztą i tak byś pewnie nie wiedział, a homologacji nie miałem...

 

Nie przeginaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozmawiamy o vat-ach a nie o pierwszych. Dla mnie to różnica - dla ciebie może nie...

 

Nie rozmawiamy o VATach, tylko o pierwszych właśnie. Przeczytaj pierwszy post. Być może klient kiedyś będzie chciał z tego robić rakietę kosmiczną - może... Na chwile badania i zadania pytania chodzi wyłącznie o pierwsze OBT. I moje pytanie jest proste - dlaczego określając ten podrodzaj niejako "z urzędu" wykluczacie możliwość określenia dwóch podrodzajów z dostępnej listy, a inne określacie bez problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile badania i zadania pytania chodzi wyłącznie o pierwsze OBT. I moje pytanie jest proste - dlaczego określając ten podrodzaj niejako "z urzędu" wykluczacie możliwość określenia dwóch podrodzajów z dostępnej listy, a inne określacie bez problemu??

 

Ja zawsze określam jako Van lub wielozadaniowy jak mam ciężarówkę która mogłaby mieć odliczany Vat-1, tak frontem do klienta czy jest to zgodne z prawem zobaczę jak się ktoś mnie czepi jak na razie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego określając ten podrodzaj niejako "z urzędu" wykluczacie możliwość określenia dwóch podrodzajów z dostępnej listy, a inne określacie bez problemu??

 

Dziwne jest to tym bardziej, że obecnie sprzedawane pojazdy są klasyfikowane właśnie jako vany lub wielozadaniowe.

Uważam, że określenie "furgon" obecnie odnosi się do aut o dmc pow 3,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.