Skocz do zawartości

seat altea


drogba

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie , jutro zapowiedział się klient na przegląd seatem alteą z danii w dowodzie duńskim jest ciężarowy ale on nie wygląda jak nasze ciężarówki bo przegroda jest pełna tylko za kierowcą , w dowodzie nie ma ilości miejsc a klient pytał czy jak by założył kanapę to czy ja napiszę że ma np. 4 m-sca i tu jestem w kropce bo nie wiem jak to zrobić żeby było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak (było już na forum) oblicz ładowność. Od ładowności odejmij 75 kg czyli kierowcę i to co Ci zostanie podziel przez 2. Następnie zrób 3 razy 68 i jeśli wynik będzie mniejszy niż połowa twojego wyniku to może być na 4 osoby. (3 pasażerów i kierowca, którego już odjąłeś) :-D Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejscami nie powinno być problemu,w katalogu ITS są Seaty Altea ciężarowe z 4 miejscami ,podrodzaj-wielozadaniowy ,plus to:

I kratka za tylną kanapą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy taka przesłona może być , a jak sam wstawi kratkę to skąd ja mam wiedzieć że jest od tego auta czy jakaś inna skoro się mieści i wygląda ok. i jak podejść do tego że przy zachowaniu warunków granicznych sam klient może sobie zrobić tę kratkę za 1 czy 2 rzędem a wdowodzie nic o tym nie piszą. Wiem że niektórzy płacą akcyzę jak za auto osobowe i już bez kratek chcą zrobić osobówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania dla przegrody masz tutaj

7) w samochodzie cięŜarowym powinno być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o

odpowiedniej wytrzymałości; przepis stosuje się do samochodu cięŜarowego zarejestrowanego po raz pierwszy

po dniu 29 maja 1999 r

8 ) przegroda, o której mowa w pkt 7, w samochodzie cięŜarowym o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 2,5 t powinna odpowiadać następującym warunkom:

a) powinna być pełna na całym poprzecznym przekroju wnętrza pojazdu, co najmniej do wysokości

odpowiadającej 80 % wysokości oparć siedzeń znajdujących się przed nią,

b) powyŜej wysokości, o której mowa w lit. a, dopuszcza się, aby odległość między elementami przegrody

wynosiła nie więcej niŜ 100 mm w dowolnych wzajemnie prostopadłych kierunkach,

c) odległość od przegrody do ścian wewnętrznych bocznych oraz sufitu pojazdu nie powinna przekraczać 50 mm,

d) powinna wytrzymać równomiernie przyłoŜone na całej powierzchni równoległe do osi podłuŜnej pojazdu

obciąŜenie odpowiadające dwukrotnej masie ładunku przewidzianego do umieszczenia w przestrzeni ładunkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale on nie wygląda jak nasze ciężarówki bo przegroda jest pełna tylko za kierowcą ,

Twój przypadek nie jest pierwszy.Kolega miał Renualt Scenic i taki sam typ przegrody.Oczywiście w dokumentach jako samochód ciezarowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi , co z takim autem robić. to jest kolejny kwiatek bo czy zaakceptować taką przegrodę , czy przymknąć oko na założoną kratę w Polsce czy tak jak w UC każą płacić akcyzę jak za osobowy i wtedy robić osobówkę i dołożyć np kanapę . żadna z tych opcji mi nie pasuje wypada zrobić jak z anglikami , odmówić rejestracji "duńczykom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przymknąć oko na założoną kratę w Polsce

 

A dlaczego krata założona w Polce ma być "gorsza"? Tą połówkową ściąga i zakłada pełną i spełnia warunki i jest git, bez przymykania oczu i krętactw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego krata założona w Polce ma być "gorsza"? Tą połówkową ściąga i zakłada pełną i spełnia warunki i jest git, bez przymykania oczu i krętactw.

 

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko do czego to wszystko prowadzi

 

Do totalnego chaosu. W tym kraju nie da się przestrzegać przepisów prawa bo jest ono kulawe i to nawet mocno o ile nie bardzo mocno :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.