Skocz do zawartości

VAT - zmiana stanu prawnego ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...
  • 11 months later...
Zmienią się przepisy dotyczące aut z "kratką"

 

Jak po­da­je "Dzien­nik Ga­ze­ta Praw­na", jesz­cze w tym roku wła­ści­cie­le nie­któ­rych po­jaz­dów z tzw. "krat­ką" nie będą mogli od­li­czyć po­dat­ku VAT od za­ku­pio­ne­go pa­li­wa.

 

 

 

 

 

Wy­ni­ka to ze zmia­ny prze­pi­sów, któ­rych no­we­li­za­cja wej­dzie w życie 29 paź­dzier­ni­ka 2012 roku. Zmie­ni się wów­czas de­fi­ni­cja po­jaz­du cię­ża­ro­we­go, czyli ta­kie­go, który bę­dzie zwol­nio­ny ze wspo­mnia­ne­go już po­dat­ku. Za­kla­sy­fi­ko­wa­nie lub nie auta do ta­kiej grupy bę­dzie za­le­ża­ło od unij­nej de­fi­ni­cji otwo­ru ła­dun­ko­we­go.

 

Kon­kret­nie cho­dzi o jego wy­mia­ry, które są okre­ślo­ne w unij­nej dy­rek­ty­wie. Stąd też może dojść do sy­tu­acji, w któ­rej nie­któ­re po­jaz­du typu kombi prze­sta­ną być za­li­cza­ne do grona aut zwol­nio­nych z po­dat­ku VAT. Prze­pi­sy będą do­ty­czy­ły jed­nak po­jaz­dów ho­mo­lo­go­wa­nych po 29 paź­dzier­ni­ka 2012 roku.

 

Dla­te­go też, zgod­nie z prze­pi­sa­mi, część po­jaz­dów de­fi­nio­wa­nych obec­nie jako cię­ża­ro­we, sta­nie się oso­bo­wy­mi. Nie­któ­re z nich mogą rów­nież stra­cić prawo do od­li­cze­nia ca­łe­go po­dat­ku VAT.

 

 

 

http://www.motofakty.pl/artykul/zmienia-sie-przepisy-dotyczace-aut-z-kratka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ein moment powiedziała wróżka do Hitlera, gdy spytał się jak długo pożyje.

Muszę coś sprawdzić

Dlaczego na PW

jak Ci przyśle to zrozumiesz

tylko nie wiem jak wysłać załącznik na PW

jakby co to proszę o adresy mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Moje WK zakwestionowało mi ostatnie zaświadczenie Vat ,że zmieniła się podstaw prawna - powrót do art.86 , ale ja nie znalazłem żadnej wzmianki ,tym bardziej program wpisuje z automatu cały zapis ,a żadnej aktualizacji w tym zakresie nie było ostatnio (Patronat).

może coś przegapiłem, Słyszałem, że miało być od 13 tego roku po nowemu ,ale zostało bez zmian. Za informacje dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.