Skocz do zawartości

nowy samochód


bogaty

Rekomendowane odpowiedzi

Siema właśnie nabyłem samochód używany i nie bardzo wiem jak się zabrać za zmianę polisy, przerejestrowanie i przegląd? Cop trzeba zrobić najpierw a co może poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • blakop

    9

  • Jacdiag

    5

  • danielg539

    5

nabyłem samochód używany

do 14-stu dni urząd skarbowy

do 30-stu dni wydział komunikacji, jeśli badanie okresowe ważne jest mniej niż miesiąc to najpierw na skp,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli badanie okresowe ważne jest mniej niż miesiąc to najpierw na skp,,

Mnie ostatnio nasz WK zaskoczył bo przyjęli dokumenty ale czy to był tylko wypadek przy pracy czy już wejdzie na stałe to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ większość WK w tym kraju nie rozpocznie dyskusji o rejestracji ,,,

 

A u mnie przyjmą i wpiszą "stary termin" ten z DR do PC w adnotacjach i każą po odbiór DR przyjechać z zaświadczeniem z SKP. Wydadzą DR i każą jechać na SKP po stempel :D i już jedno miejsce mniej w DR :-D i rok wcześniej trzeba będzie wymieniać papier ale się kręci i kasa za DR jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przyjmą i wpiszą "stary termin" ten z DR do PC w adnotacjach i każą po odbiór DR przyjechać z zaświadczeniem z SKP. Wydadzą DR i każą jechać na SKP po stempel :D i już jedno miejsce mniej w DR :-D i rok wcześniej trzeba będzie wymieniać papier ale się kręci i kasa za DR jest :D

 

U mnie jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak widzę dla Was: tak źle i tak niedobrze.

WK nie przyjmie BT, które jest z wyprzedzeniem 2-3tyg., źle, bo jakim prawem.

Przyjmie, też źle bo jedno miejsce mniej w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko:

Nie widzę możliwości przyjęcia do rejestracji pojazdu, który nie jest dopuszczony do ruchu i ma nieważne OBT. Czasowa rejestracja dopuszcza pojazd do ruchu i bez OBT nie da rady i paragrafy na to są. Natomiast nie widzę żadnych podstaw, aby odmówić rejestracji pojazdu np. w dniu dzisiejszym dla pojazdu z terminem OBT do dzisiaj. Można się kłócić, czy czasówka takiego pojazdu tez będzie wazna tylko tak długo jak OBT, czy od razu na miesiąc, ale z pewnością nie ma podstaw do wymagania nowego OBT w takim przypadku oprócz widzimisię WK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z pewnością nie ma podstaw do wymagania nowego OBT w takim przypadku oprócz widzimisię WK!

Jest to Twoje zdanie, czy konkretnie zapisane w zarządzeniu dla WK ???jak na przykład o ważności protokołu TDT na zbiornik ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko:

Nie widzę możliwości przyjęcia do rejestracji pojazdu, który nie jest dopuszczony do ruchu i ma nieważne OBT. Czasowa rejestracja dopuszcza pojazd do ruchu i bez OBT nie da rady i paragrafy na to są.

 

są też na to Artykuły (w ustawie - czyli ważniejsze od paragrafów w rozporządzeniu :!: )

 

Art. 74. 1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1)

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a)

b)

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

i co dalej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Twoje zdanie, czy konkretnie zapisane w zarządzeniu dla WK ???

 

Nie - nie jest to moje zdanie - nie ma żadnego przepisu nakazującego wykonać badanie przed terminem - to proste!! Jedyne tłumaczenie, to że DR przyjdzie z nieważnym badaniem... No może i przyjdzie - co z tego? To żadne tłumaczenie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego przepisu nakazującego wykonać badanie przed terminem

ale czy można wydać PC na 30 dni podczas, gdy badanie jest ważne 10 dni np,???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy można wydać PC na 30 dni podczas, gdy badanie jest ważne 10 dni np,???

 

Ta kwestia nie jest regulowana i choć mam osobiste zdanie na ten temat powiedzmy, że jestem w stanie zrozumieć odmienne interpretacje innych. Ale nawet wtedy - masz badanie na jeden dzień - daj PC na jeden dzień a nie odmawiaj rejestracji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że można, jak tylko Ty blakop o tym wiesz i stosujesz. Inne

WK działają po staremu :(

U mnie też WK żąda OBT co najmniej na miesiąc do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można - choć nie w każdym przypadku.

 

A w przypadku, gdy wiadomo, że TNBT upłynie przed wydaniem dowodu rejestracyjnego to można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można - choć nie w każdym przypadku.

 

A w przypadku, gdy wiadomo, że TNBT upłynie przed wydaniem dowodu rejestracyjnego to można?

 

I chyba dlatego jest te 30 dni w czasie których klient odbierze stały dowód a wprzypadku gdy nie odbierze to na BT :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kwestia nie jest regulowana i choć mam osobiste zdanie na ten temat powiedzmy, że jestem w stanie zrozumieć odmienne interpretacje innych. Ale nawet wtedy - masz badanie na jeden dzień - daj PC na jeden dzień a nie odmawiaj rejestracji!

 

Sam więc widzisz, że choć podejście Twoje takie ludzkie i logiczne to niezgodne z przepisami, gdyż tych po prostu brak ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.