Skocz do zawartości

nowy samochód


bogaty

Rekomendowane odpowiedzi

Ta kwestia nie jest regulowana i choć mam osobiste zdanie na ten temat powiedzmy, że jestem w stanie zrozumieć odmienne interpretacje innych. Ale nawet wtedy - masz badanie na jeden dzień - daj PC na jeden dzień a nie odmawiaj rejestracji!

 

Sam więc widzisz, że choć podejście Twoje takie ludzkie i logiczne to niezgodne z przepisami, gdyż tych po prostu brak ,,,

A czy PC daje się za free????? Czy bardziej "ludzkie" jest dać czy nie dać PC na jeden dzień?? Chyba że jak wyżej w postach dać PC na miesiąc z uwagą w "UWAGACH" że ma klient zrobić OBT w terminie do... . Wtedy dowód "twardy" dostaje po oddaniu PC i pokazaniu OC, dowodu osobistego i zaświadczenia z przeprowadzonego badania z terminem następnego OBT. Wydaje mi się to logiczne, ale nasze prawo..... :razz:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • blakop

    9

  • Jacdiag

    5

  • danielg539

    5

Wydaje mi się to logiczne,

Nawet bardzo ,,,

 

Mało tego, miałem dokładnie taki przypadek. Mój sąsiad uprosił panią w WK, ale on ma wyjątkowy dar przekonywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku, gdy wiadomo, że TNBT upłynie przed wydaniem dowodu rejestracyjnego to można?

 

jak w dniu składania wniosku jest ważne i w tym dniu się zamawia, to choćby tylko w tym dniu było ważne to można zamówić...

Jesteśmy narodem, który uwielbia sam sobie komplikować najprostsze i najbardziej logiczne wydawałoby się sprawy... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy narodem, który uwielbia sam sobie komplikować najprostsze i najbardziej logiczne wydawałoby się sprawy...

 

Niestety ale masz rację :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało by się zamówić DR bez wydrukowanego TNBT, bo jeśli wiadomo, że nie zostanie on wydany klientowi przed upływem TNBT, to taki wpis jest zezsensowny i niepotrzebnie zajmuje 1 pole z terminem BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało by się zamówić DR bez wydrukowanego TNBT, bo jeśli wiadomo, że nie zostanie on wydany klientowi przed upływem TNBT, to taki wpis jest zezsensowny i niepotrzebnie zajmuje 1 pole z terminem BT?

 

Tak - techniczne można to zrobić. Bodajże tylko jedna operacja (wymiana DR bez zmiany właściciela) byłaby tu problemem - ale nie pamiętam - musiałbym sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna zamówić DR bez wpisania terminu następnego BT?

 

Można - choć nie w każdym przypadku.

 

A jaki to przypadek kiedy nie można?

Technicznie można w każdym przypadku zamówić DR bez wpisywania terminu BT!

Ponadto wiele WK zapomina o tym, iż takie PC jest wydawane NA WNIOSEK klienta!

Jeśli ktoś nie chce PC to WK nie ma prawa mu go wydawać 'na siłę'!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto wiele WK zapomina o tym, iż takie PC jest wydawane NA WNIOSEK klienta!

Jeśli ktoś nie chce PC to WK nie ma prawa mu go wydawać 'na siłę'!

 

Jeżeli mówimy o TNBT w nowym DR, to chyba mówimy o rejestracji czasowej z urzędu nie na wniosek właściciela ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to przypadek kiedy nie można?

 

Już napisałem.

 

Ponadto wiele WK zapomina o tym, iż takie PC jest wydawane NA WNIOSEK klienta!

 

Zwrot ten można różnie interpretować. Generalnie wszystko jest niby na wniosek, a z drugiej strony jak inaczej to załatwić?

Poza tym pozostaje jeszcze jedna kwestia - OBT w DR się skończył mam kolejne badanie na kartce idę do Wk złożyć wniosek i oddają mi DR bez badania i w sumie z czym ja mam jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o TNBT w nowym DR, to chyba mówimy o rejestracji czasowej z urzędu nie na wniosek właściciela ,,,

Spójrz Janusz na Art. 74 PORD, który mówi o rejestracji czasowej i znajdź mi tam sytuację o której dywagujemy. :)

Podpowiem, wymiana DR z powodu braku miejsca NIE MA nic wspólnego z rejestracją czasową!

 

Już napisałem.

Otóż jednak jesteś w błędzie.

W przypadku braku zmiany właściciela również można zamówić DR bez wydawania PC.

 

Poza tym pozostaje jeszcze jedna kwestia - OBT w DR się skończył mam kolejne badanie na kartce idę do Wk złożyć wniosek i oddają mi DR bez badania i w sumie z czym ja mam jeździć?

 

Ze starym DR!

KPA wyraźnie określa termin w jakim należy zgłosić wszelkie zmiany.

Gdzie widzisz więc problem?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oddają mi DR bez badania i w sumie z czym ja mam jeździć?
Ze starym DR!

a dodatkowo kopia zaświadczenia z OBT potwierdzona przez WK

i wtedy w razie kontroli na drodze jesteś w porządku z dokumentami

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, wymiana DR z powodu braku miejsca NIE MA nic wspólnego z rejestracją czasową!

ani z rejestracją pojazdu właśnie zakupionego, gdzie najpierw otrzymujemy PC(czasowa z urzędu) ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jednak jesteś w błędzie.

W przypadku braku zmiany właściciela również można zamówić DR bez wydawania PC.

 

Powiedziałem, że to sprawdzę, wtedy dam odpowiedź - czytaj ze zrozumieniem:

Bodajże tylko jedna operacja (wymiana DR bez zmiany właściciela) byłaby tu problemem - ale nie pamiętam - musiałbym sprawdzić.

 

KPA wyraźnie określa termin w jakim należy zgłosić wszelkie zmiany.

 

Możesz przytoczyć przepis kpa o tym mówiący? Bo ja jakoś nie kojarzę... W PoRD to może i owszem... Przy czym PoRD mówi o zgłaszaniu zmian danych - czy koniec rubryk w DR to zmiana danych ?? No można by się na pewno kłócić i polemizować, bo literalnie to tak nie do końca, ale przecież już wiemy, że jak ktoś nie myśli tak jak ty to jest idiotą, więc co tu wyjaśniać...

No ale dobra (przyjmujemy, że to zgłoszenie zmian - w końcu nie chce wyjść na idiotę) - jutro kończy mi się OBT - dziś byłem na stacji dostałem zaswiadczenie na kartce - jutro pójdę do WK złożyć wniosek o wymianę DR. Niby wszystko OK - tylko co dostane z powrotem? Ten sam wpis z adnotacją "zgłoszono zmianę danych" - i tak od wtorku będę jeździł z DR bez ważnego OBT, z jakąś enigmatyczną adnotacją w DR - pytanie jak długo? Ano właśnie. Tydzień? Dwa? 30 dni? 8)

Ogólnie intencja prawodawcy w zakresie wymiany DR niby jest jasna i słuszna, ale faktycznie zrobiono to technicznie jak zwykle od d... strony, dlatego jestem w stanie zrozumieć te urzędy, które nieco inaczej interpretują ten przepis... Choć uważam, że oba rozwiązania są obarczone wadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
kazdy agent mówi inna cene ja już nie wiem od czego to zależy

Od prowizji agenta i firmy właśnie ,,,

Zawsze szukam najtańszej, dlatego też zmieniam firmy prawie co roku ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ubezpieczyciela to pikuś " PAN PIKUŚ" Ja kiedyś zawsze przepłacałem za oc w PZU potem w Alianz bo kiedyś mimo szkody spowodowanej przez INNY pojazd nie z mojej ubezpieczalni ja i tak jechałem do PZU a tam to w miare szybko szło,kilka lat temu to się zmieniło i trzeba się bujać do firmy w której jest ubezpieczony właściciel,sprawca,Dlatego należy szukać NAJTAŃSZEJ opcji OC bo to jest tylko dla ewentualnie poszkodowanego przez nas klienta:) ,nic dla nas.

Zmiana ubezpieczyciela polega na wysłaniu do starego listem poleconym wypowiedzenia umowy najpóźniej na 1 dzień przed jej zakończeniem a potem to już droga wolna ,ja polecam LIBERTY DIRECT mają najtaniej ( ale na pewno nie w każdym przypadku ).

Cała procedura zawarcia umowy trwa dosłownie 10 minut i można to zrobić online lub przez telefon (oni sami oddzwaniają) dostaje się na meila 30 dniowe ubezpieczenie a potem pocztą przychodzi już umowa i fajny blankiecik jako wkładka do dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam LIBERTY DIRECT mają najtaniej

 

ale na pewno nie w każdym przypadku

no właśnie ,,,każdy powinien szukać indywidualnie ,,,

np. zostawiasz nr telefonu w kilku reklamujących się w internecie firmach , oni dzwonią Ty negocjujesz cenę mówiąc, że konkurencja daje Ci niżej , oni schodzą na ile mogą a Ty wybierasz najniższą ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.