Skocz do zawartości

Zaświadczenie ADR ciagnika siodłowego


domin_g

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjeżdża ciągnik siodłowy spełniający warunki FL, OX, AT, EX/II, EX/III.

 

Co robicie z punktem 4 informacji dodatkowych zaświadczenia:

-skreślacie całkiem,

-skreślacie odpowiada,

-skreślanie nie odpowiada,

mając na uwadze, że ciągnik siodłowy nie ma przedziału ładunkowego ale jest pojazdem "EX/II, EX/III".

 

Generalnie co by się nie zrobiło będzie dobrze, Panowie z TDT stwierdzili ze diagnosta ma to wiedzieć ale co by nie było napisane to prawdopodobnie przyjmą...

 

4) Instalacja elektryczna w przedziale ładunkowym pojazdu:

"EX/II" lub "EX/III" odpowiada/nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym określonym w załączniku B do umowy ADR dla materiałów wybuchowych klasy pierwszej, grupy zgodności J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpowiedzi to ciągnik siodłowy nie posiada przestrzeni ładunkowej i to nie dotyczy tego pojazdu, więc najlepszym rozwiązaniem będzie skreślenie całego punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiązaniem będzie skreślenie całego punktu

 

Też tak uważam ale może ktoś z doświadczenia napisze jakie wystawia zaświadczenia bo z drugiej strony jest to pojazd EXII i EXIII i należało by się do tego odnieść.

 

Temat napisałem nie bez powodu - klient a jednocześnie znajomy jeżdżący x-lat z paliwem podczas odbioru pojazdu przez TDT zawsze miał z tym problem. Przyjeżdżając do mnie pokazał poprzednie zaświadczenie z badania z innej stacji w którym zaznaczony był punkt 4 ale skreślone odpowiada. Takie zaświadczenie TDT wcześniej przyjęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci z praktyki ostatniego przeglądu pkt. 4 skreśliłem ale pani z TDT zażądała wpisu w uwagach , zapytałem dlaczego wtedy padła odpowiedź że klient nie dostanie świadectwa .żeby pomóc klientowi wpisałem w ueagach że inst el. odpowiada dodatkowym warunkom tech. określonym w w załączniku b do umowy adr dla mat wybuchowych kl I , gr. zgodności J . wszystko przeszło OK , wiem że to nie dokońca tak być powinno ,ale co zrobisz . to jest Polska właśnie.

 

[ Dodano: 07-12-2010, 09:58 ]

Gorzów chyba tęż podlega pod TDT w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak skreśliłem pkt. 4 w zaświadczeniu ADR dla poj. EXII bo nie było instalacji elektrycznej w przedziale ładunkowym to musiałem (po telefonie oczywiście z TDT) dopisać w uwagach że pojazd nie posiada instalacji elektrycznej w przedziale ładunkowym :D:D:D Takie potwierdzenie że dobrze zrobiłem skreślając pkt. 4 w zaświadczeniu :lol::lol::lol::lol::lol: Ale cóż jak już tu ktoś pisał "TO JEST POLSKA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze coś brzydkiego , ale z tego co czytam to aż mnie ponosi że od diagnosty to się wymaga kilka lat praktyki a taki urzędnik to jak ma chęć to od czasu przeczyta sobie Auto Świat albo Motor ,a wymagania z kosmosu i spróbuj się sprzeciwić albo wyjaśnić-WŁADZA ABSOLUTNA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

I na mnie padło - klient powrócił do mnie z zaświadczeniem ponieważ w zaświadczeniu było wpisane w punkcie:

 

Badania ważne do dnia - zgodnie z dowodem rejestracynym

 

Badanie odrzucone przez TDT bo nie wpisany konkretny termin - dodam, że wykonywałem tylko badanie dodatkowe.

Chcąc iść na rękę klientowi - ponieważ Kierownik oddziału powiedział, że ma być termin i koniec - chciałem dopisać konkretny termin i tu moje zdziwienie nie ma takiej możliwości w programie.

Pominę milczeniem (nie do końca milczę), że jest to w mojej ocenie głupi wymóg. W odpowiedzi miedzy innymi pouczono mnie, że tak ustalono z TDT centralnym i tak ma być i koniec nie podając podstawy prawnej.

Chce w tym miejscu pominąć sytuacje za rok, gdy bedę robił okresowe tego samochdu bo klient przy okreowym będzie robił ADR i termin z automatu wskoczy.

Proszę o wypowiedzi kto ma rację Sławne TDT czy Ja skromny diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie odrzucone przez TDT bo nie wpisany konkretny termin - dodam, że wykonywałem tylko badanie dodatkowe.

 

Ostatnio też wykonywałem dodatkowe BT ciągnika ADR i musiałem czekać na wydanie twardego DR, bo na podstawie PC TDT nie wyda czerwonego paska, bo nie ma tam wpisanego terminu BT.

chciałem dopisać konkretny termin i tu moje zdziwienie nie ma takiej możliwości w programie.

Nie wiem ketiw38, na jakim programie pracujesz, ale ja w Patronacie miałem podobny problem i aby wydrukował się termin BT na zaświadczeniu ADR musiałem wpisać termin BT do rejestru przy dodatkowym BT :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wszystko - ale dlaczego ja mam podawać datę spisaną z DR, którą ktoś wyznaczył :?:

Przecież jak podałeś datę w zaświadczeniu i to do rejestru to ją wyznaczałeś? Czyli dałeś termin mniej niż na rok i jeszcze nie wykonałeś OB.

To jest jakaś paranoja - w zaświadczeniu też jest rubryka Termin następnego badania i ja go nigdy nie wypełniałem jak wykonywałem badanie dodatkowe, ale skoro stoi wyraźnie napisane Termin następnego badania to co ja mam go spisywać z DR? OK niech i tak wprowadzą. A co jak przyjedzie z Pokwitowaniem z Policji?. Przecież w TDT też kserują sobie DR - może nawet nie kserują, tlko wymagają ksera. Jeżeli w pozycji ma być konkretny termin badania bo im ksera DR giną to niech sobie dopiszą recznie i potwierdzą za zgodność z DR. Jest to sztuczny problem i zarządzenie kogoś co nigdy nie miał doczynienia z badaniami. To jest moje zdanie. Jeżeli nie wyznaczam terminu badania to nie podaję jej.

Pracuje na najlepszym programie STACJA...... Bo mnie administrator zablokuje za reklamę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś paranoja

 

Też mi tak sie zdaje.

 

Jest to sztuczny problem i zarządzenie kogoś co nigdy nie miał doczynienia z badaniami. ... Jeżeli nie wyznaczam terminu badania to nie podaję jej.

 

Też tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą sytuacje , ale w moim programie da się poprawić . Czegoś tu nie rozumiem przecież przy dodatkowym badaniu nie ustalamy terminu następnego badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.